Dinsdag 18 September. N°. 2022. A° ISC, Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95en franco per post ƒ2.80 in de drie uiaaudeu. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels ƒ0.70. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/X).90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Graveuhage, Delft, Schiedam en Botterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 in.; 3 u. 42 m.; 6 ii. G in.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te S j. 34 in.; 10 u. 12 in.; 11 u. 51 in.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) aaar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poitbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoen fabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 'suamid.I. ti 3 35 in. 'savonds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-(udisohe Landpost. Over Southampton l en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maaud. Rijks-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Teiegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u.45m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op on bepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag telt ui en. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrij dug en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie vak Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da ;idijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren. - De Gemeente- Arehiteet is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uren. Kantoor der ln- eu Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9laren en van 3 6 uren; van 's-Rij lts Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag; van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Z. M. heeft aan Mr. E. J. J. B. Cremers, laatst Mi nister van Buitenlandsche Zakeneen pensioen verleend van f 2211. Een extra-nommer van de Nederl. Staats-Courant van Zondag 16 Sept. bevat: 1°. de benoeming van den heer Pliilipsetot voorzitter van de Eerste Kamer voor het nieuwe zittingjaar. 2°. het eervol ontslag aan den heer Mijer, op diens ver zoek als Minister van Koloniën, ouder dankbetuiging voor de vele aan Zijne Majesteit en aan den lande bewezene ge wichtige diensten. 3°. de benoeming van den heer N. Trakanenlid van den Raad van State, tot Minister van Koloniën. De Vergadering der Staten-Generaal is Zaterdag avond in een Vereenigde Zitting der beide Kamers door den Mi nister van Binnenlandsche Zaken, in naam des Konings, ge sloten met de volgende aanspraak //Mijne heeren //Op mij rust de aangename taak, U den dank des Ko nings te betuigen voor uwen onverpoosden ijver in 's Lands belang, die in deze zoo werkzame Zitting op nieuw is ge bleken. //Mocht voor alsnog geene overeenstemming tusscken Re geering en Volksvertegenwoordiging zijn verkregen omtrent de regeling van ondernemingen van landbouw eu nijverheid in Nederl.-Indiëtoch blijven de daarover gevoerde beraad slagingen van groot nut voor de toekomst. //Voor de eerste maal werd de wet op het beheer en de verantwoording der Indische geldmiddelen toegepast door bet vaststellen van de begrooting voor Nederl.-Indië bij de wet. //Voor de verschillende takken van den Staatsdienst in Ne derland verleende uwe Vergadering hetgeen noodig werd geoordeeld. ii Zij temperde de in het vorige jaar vastgestelde afschaf- bng der plaatselijke accijnzen door het goedkeuren van een aantal wetten van uitzondering voor verschillende gemeenten. //Vele wetten van onteigening maakten den aanleg van werken van openbaar nut mogelijk, en bij een bijzondere Wet lot bestrijding der veepest werd in handen der Regee ring een buitengewone macht gelegddie zij tot dat ge- wenschte doel hoopt te gebruiken. //Een der wetten, waarvan de samenstelling bij de Grond wet bevolen is, die op de inkwartieringen kwam tot stand; andere werden voorbereid. //De heffing van Rijksaccijnzen op den wijn, het geslacht en de suiker werd door nieuwe wettelijke bepalingen beter verzekerd en aan het veeljarige debat over de grondbelas ting in Limburg een einde gemaakt. //De Regeering vertrouwt dat uwe voorloopig-e raadplegin gen over andere onderwerpen, zooals het Wetboek van strafvorderingde pensioenen van predikanten liet toezicht op fabrieken en stoomwerktuigen en het verleenen van con- cessiën niet onvruchtbaar zullen zijn bij volgenden wetge- venden arbeid. //In naam des Konings verklaar ik de Zitting der beide Kamers van de Staten-Generaal te zijn gesloten." De Burgemeester van Rotterdam heeft aan deu Ge meenteraad ingediend een plan voor een nieuwe regeling van de inrichting der politie, houdende verdeeling der ge meenten in vier politie-afdeelingen of kwartieren afschaffing van de nachtwacht, organisatie van een doorloopenden dag en nachtdienst, scherpe controle op den dienst, verbooging van bezoldiging, enz. De kosten zuilen voor 1867 ƒ69000 ongeveer meer bedragen dan in 1866. Het personeel zal be staan uit één hoofdcommissaris4 commissarissen één hoofd inspecteur, 5 inspecteurs van de 1ste en 16 van de 2de klasse, 7 klerken, 8 hoofdagenten, 4 8 agenten van de 1ste klasse, 96 van de 2de en 240 van de 3de klasse, behalve de havenbedienden en brugwachters als buitengewone agenten. In de vergadering van den Gemeenteraad van Goes den 17den Augustus 11. gehouden, is met zeldzame uitvoerigheid behandeld een voorstel door het Raadslid Van den Bosch ingediend tot verhooging der schoolgelden voor de openbare lagere scholen voor de burger-avondschool en voor de hoo- gere burgerschool. Dat voorstel was gegrond op den rechts regel //wie de voordeelen eener zaak geniet moet de daar« aan verbondene lasten dragen door de gemeentewet ge huldigd in art. 2 5 4. De kleinste helft der ingezetenen getroost zich gaarne hooger schoolgeld te betalen op een bijzondere school; het is niet billijk dat men hen bovendien belast met een bijdrage te leveren voor het onderhoud der openbare

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1