N°. 2015. Dinsdag 11 September. A". 186(v 1? Binnenlandsch Nieuws. k LEIDlSCH DAGBLA S Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels fO.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 rn.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 n. 5 m,; naar Haarlem en Arasterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; LI u. 54/ m.; 3 u. 1 ra.; 4 11. 45 ra.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 ra. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poatbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 ra. eu te 1L u.; 'snaraid.l. te 3 u. 35 ra. 's avonds te 7 u. '55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Ooat-ïndisohe Landpost. Over Southampton, l en 17 over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijba-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u.45m.av. Zittingen ran het Gemeentebeituur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag to 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabrieage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 nren.-2)« Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 91 uren en van 36 uren; van's-RijUs Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dadelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 14 uren. Z. M. heeft goedgevonden aan den kol. Jhr. J. F. A. vau Panhuys, van den gen. staf, en aan den ritmeester W. C. baron Snouckaert van Schauburgvan den grooten slaf, HD. adjudanten, de vergunning te verleenen tot het aannemen en dragen van de versierselen respectievelijk van kommandeur der lste kl. en van kommandeur der Dane- brogs-orde, hun door Z. M. den Koning van Denemarken geschonken. Z. M. heeft den hoofd-intendant (generaal-majoor) H. Har- denberg, belast met de betrekking van secretaris-generaal bij het Departement van Oorlog, op de meest eervolle wijze ontheven van de verdere waarneming der werkzaamheden van chef van het bureau der militaire administratie bij ge meld departement, en overgeplaatst als onder-intendant 2de kl. bij het personeel der milit. admin., den kapt.-kwartierm. lste kl. C. C. E. d'Engelbronnervan den staf der inf., thans bij meergemeld departement werkzaamaan wien te vens wordt opgedragen de waarneming der betrekking van chef van het bureau der milit. admin. bij het Departement van Oorlog. Z. M. heeft tot leden der bij Zr. Ms. besluit van 16 Juli jl. ingestelde commissie tot onderzoek van het drink water, in verband met de verspreiding der cholera, benoemd Dr. P. Harting, hoogleeraar te Utrecht, en Dr. J. W. Gun ning hoogleeraar te Amsterdamvoorts tot griffiers be noemd bij het kantongerecht te Heerlen, Mr. E. de Lim- pens, thans als zoodanig te Horst, en in zijn plaats F. A. J. Husselcandidaat-notaris te Geleen; en tot leeraren aan 's Rijks hoogere burgerschool benoemd: te Utrecht, met 3jarigen cur sus, A. Tuyt, en te Gouda, met 3jarigen cu sus, Mr. J. Fortuyn Droogleeveralsmede is de ingenieur van den wa terstaat L. H. J. I. Mazel benoemd tot commissaris van het weduwenfonds van het korps ingenieurs van den waterstaat. Z. M. heeft benoemd tot kommandeur der orde van de Eikenkroon den onlangs gepensioneerden luit.-kolonel der cavalerie op non-activiteit Jhr. J. P. Junius van Hemert. Door den Minister van Oorlog is aan den majoor A. Engelvaart, kommandeerende het 4de bat. van het 5de reg. inf. te Geertruidenberg een missie opgedragen naar Zwitserland (Aarau), ten einde tegenwoordig te zijn bij de aldaar genomen proeven met verschillende achterlaadgeweren alsmede aan den kapt. T. E. Smissaert, van het 7de reg. inf., gedetacheerd bij de normaal schietschool. Zaterdag 15 Sept. a. 9. zal de tegenwoordige verga dering der Staten-Generaal door den Minister van Binnen- landsche Zaken worden gesloten, terwijl op Maandag 17 Sep tember de nieuwe zitting door Z. M. wordt geopend. Naar men verneemt is de heer F. W. Conradin specteur van den Waterstaat, door Kaizer Napoleon benoemd tot officier der orde van het Legioen van Eer. Jhr. Mr. D. F. Gever9 van Endegeest heeft bepaal delijk zijn verlangen te kennen gegeven om niet in aan merking te komen bij de aanstaande verkiezing voor een lid der Tweede Kamer in het kiesdistrict Leiden. Men leest in het Handelsblad Naar ons van goede zijde verzekerd wordt, zou de heer Mijer reeds tot gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn benoemd of is die benoeming binnen eenige dagen te wachten. Door een ingezeten van 's-Gravenhage is een adres aan Z. M. den Koning ingediend, waarbij hij verzoekt de begrooting dier gemeente al9 strijdig met de wetten of het algemeen belang te vernietigenomdat op de begrooting dér gemeente-opcenten van de personeele belasting en het 4/5 van die belasting zijn geraamd over de vier maanden Januari, Februari, Maart en April van een volgend dienst jaar in strijd met de artt. 203 en 204, in verband met art. 218 der gemeentewet. De Staats-Courant bevat de volgende berichten van veeartsen, loopende over de week van 2 6 Augustus tot 1 September. Te Lisse breidt de ziekte zich meer en meer uit. Ook te Soeterwoude en Voorschoten komen voortdurend gevallen voor. Te Voorschoten is echter de voortgang betrekkelijk ge ring. Te Alphen werden weder ruim 20 runderen aangetast. De meeste van deze waren bij het einde der week nog in behandeling. Te Oudshoorn bepaalt de ziekte zich tot enkele gevallen maar te Aarlanderveen breidt zij zich nog steeds uit, en ook te Ter AarNieuwkoop en Zwammerdam neemt ze in hevigheid toe. Te Hazerswoude is ze aan het afnemen. Donderdag is het korps vrijwilligers der Utrechtsche stu denten in vereeniging met de troepennaar het kamp bij Zeyst

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1