Binnenlandsch Nieuws. Buitenlandsch Nieuws. schillende wegen en tot een aanzienlijk bedrag. Dat bezwaar zou natuurlijk geheel worden weggenomenals er geen Eijks personeele belasting meer geheven werd en de gemeenten alleen van de grondslagen gebruik maakten. Schatting door Eijks- en door plaatselijke schatters, afzonderlijk geschied, moet tot onbillijkheden aanleiding geven. Tot ontduiking der belasting bestaat gelegenheid wanneer men zich vestigt onder den rook der Stad, waar alras geschikte woningen zullen te vinden zijn. 't Gaat er mee, als met de accijnzen dat het verbruik der belaste voorwerpen vermindert als het buitensporig wordt bezwaard. Maar overigens beveelt dat plan als impót unique zich aan door eene betere verdeeling van lasten verlichting van mingegoeden en billijken aanslag van hen die betalen kunnen. Z. M. heeft aan J. Huizinga, dir. der Alg. Gronin ger Levensverzekering-maatschappij te Groningen, vergund aan die maatschappij als tweede en derde afdeeling te ver binden eeu pensioen- en weduwenfondsop den voet der aan het gemelde besluit gehechte tarieven en reglement. Z. M. heeft aan H. Verstraate of Verstraaten-j eervol ontslagen preparateur bij 's rijks Museum van Natuurlijke Historie te Leiden, verleend een pensioen van f 35 0 's jaars. Z. M. heeft benoemd tot raadsheer in het prov. gerechts hof in Noord-Holland Mr. F. G. E. H. van Lilaarthans subst.-griffier bij gemeld gerechtshof. Z. M. heeft aan den 2den luit. T. Eomein van het 8ste reg. inf., op verzoek een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Z. M. heeft op verzoekaan den dirigeerenden offic. van gez. der 2de kl. bij den mil. gen. dienst in Nederl.-Indië J. H. Le Pique, thans met verlof hier te lande, een eer vol ontslag verleend uit den militairen dienst, met toekenning van den rang van dirigeerend offic. van gez. der lste kl. en van pensioen. Naar men bericht zullen Zr. Ms. fregat met stoom- vermogen Adolf van Nassau en Zr. Ms. korvet Van Speyk den löden der volgende maand een kruistocht gaan doen in de Middellandsche Zee, tot oefening vau de adelborsten daar aan boord. In de zitting der Tweede Kamer van heden Woens dag zijn in stemming gebracht vijf motiën betreffende de afdamming der Ooster-Schelde-, 1°. van den heer Fokker, verworpen met 3 6 tegen 2 8 stemmen; 2°. van den heer De Brauw, verworpen met 5 7 tegen 6 stemmen; 3°. van den heer Begramverworpen met 5 5 tegen 10 stemmen; 4°. van den heer Van Nierop aangenomen met 40 tegen 23 stemmmenluidende aldus: //De Kamer, gehoord de mededeelingen der Eegeering en het recht van Nederland, om op zijn gebied werken aan te leggen, onbetwistbaar achtende en de spoedige aanleg van den Zeeuwschen spoorweg aanbevelende, gaat over tot de orde van den dag." Met veel ingenomenheid vernemen wij dat er plan bestaat, om onzen stadgenoot Jhr. Mr. I. L. Cremer van den Berch van Heemstede, lid der Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, aan te bevelen tot lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal. De kans tot verkiezing is groot, om dat steeds al de kiesvereenigingen bij zijne verkiezing en her benoeming tot lid der Provinciale Staten, dien heer hebben tot candidaat gesteld. Naar men verneemt zal eerstdaags de tegenwoordige schouderbedekking der officieren weder een verandering on dergaan en vervangen worden door breed gevlochten tren- senwaaraan de kwasten bevestigd zullen worden. De heerschende ziekte heeft vóór korten tijd ook te Utrecht den gep. generaal-majoor der art. J. C. Wagner aangetast. Men meende reeds op zijn herstel te mogen re kenen toen hij Maandag aan de gevolgen der ziekte be zweek. De heer Wagner was een hooggeacht officierdie daar ter stede gedurende zijn langdurig verblijf zich de algemeene sympathie had verworven. Hij was ridder van de Militaire Willems- en Eikenkroon-orde. Te Utrecht is een restauratie opgericht waar dagelijks warme spijs te verkrijgen is voor 12 cents de portie, met biei 15 cents. Voortdurend blijft de cholera nog heerschen en slacht- offers maken te AmsterdamArnhem en 's-Hertogenbosch Men meldt uit Parijs, dat het jongst geschrift vatt den Hoogleeraar Vreede, //L'Angleterre et la liberté du con. tinent," na bij het Ministerie van Binnenlandsche Zaken aan- gehouden en onderzocht te zijnin Frankrijk verboden ia, Zondag 11. hebben er twee ongelukken plaats gehad op den spoorweg van Zutfen naar de Pruisische grenzen. Te Hengelo zijn namelijk twee treinen tegen elkander geloopen doch hiermede zijn geene andere ongelukken dan eenige lichte kneuzingen van een paar personen, die uit den trein wilden springente betreuren. Het andere ongeval viel voor nabij het station Lochein, Een timmermansknecht uit die stad sprong uit den trein nog vóór deze stilstond en kwam met een zijner beenen on. der de waggons, ten gevolge waarvan reeds Maandag het been is geamputeerd. De ongelukkige is dadelijk in //het Wapen van Ampseneen logement nabij die stadopge. nomen en door de zorg van den hoogwelgeb. heer Baron Van Nagell van Ampsen van het noodige voorzien. Naar men zegt, moet het jonge mensch door het gebruik van sterken drank zoodanig zijn geweest, dat het hem niet eens bekend was dat hij een zijner beenen mistte. Omtrent dit ongeval verneemt men nog nader, dat hij zich bij den machinist op den tender achter de locomotief bevond, en, aangezien zulks verboden was, er afsprong vóór de trein stil stondten einde niet door den stations chef opgemerkt te worden. De machinist moet eveneens be- schonken zijn geweest, zoodat de stationschef van Lochem de heer Van Voorst Catshoekden trein niet vertrouwde en zelf mede is gereisd naar Zutfenzich met den hoofd conducteur op den tender plaatsende. Verder verhaalt men dat de machinist, het station Zutfgn naderende, niet ge zind scheen den trein te doen stilhoudenen dat toen ge noemde heeren de machine hebben gestopt. Zoo men verze kert, is de machinist aldaar in verzekerde bewaring ge bracht. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Berkel en Eodenrijs bij zekeren P. van den Berg, landbouwer al daar, een brutale diefstal gepleegd van p. m. 60 eendvogels De dieven hebben ze waarschijnlijk op een hoek van het bij de woning gelegen erf weten te lokken en ze aldaar met netten gevangen. Men onderstelt, dat de dieven in de rich ting van Eotterdam zijn vertrokken; de politie doet ijverig onderzoek. In den nacht tusschen 2 en 3 dezer heeft in het gehucht Sibbe (gemeente Oud-Valkenburg, Limburg), bij gelegenheid van het St.-Eosafeest een hevige vechtpartij plaats gehad, met het ongelukkig gevolg, dat zekere L,, wonende onder Margratendoch tijdelijk werkzaam op de fabriek van de heeren Meuwissen te Valkenburg, zoodanig gewond is, dat men voor het behoud van zijn leven vreest. De vermoedelijke dader, mede te Valkenburg woonachtig, is reeds in verzekerde bewaring genomen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dins* dag des namiddags te 5 uren 5 8°, des avonds te 8 uren 54°, te 10 uren 5 8°. Woensdag morgen te 5 uren 62°, te 8 uren 64°, 's middags te 12 uren 70c, 's namiddags te 4 uren 67°. Thans verhaalt men, dat de Koning van Hanover, als hij zijn land verlaten moet, naar Engeland zal gaan en daar zitting nemen in het Huis der Lords. Een congres van werklieden is tegenwoordig te Ge- nève vergaderd. Afgevaardigden uit FrankrijkBelgieNe derland Zwitserland en Groot-Brittanje bevinden zich aldaar. Dertig ambachten zijn vertegenwoordigd en de volgende quaestiën zullen in behandeling komen 1°. De organisatie der Vereeniging. 2°. Samenwerking onder de leden der Vereeniging in de onderscheiden natio nale worstelingen tusschen kapitaal en arbeid. 3°. Hand- werksvereenigingen. 4°. Samenwerking van arbeiders. 6°. Directe en indirecte belastingen. 6°. Vermindering van werk uren. 7°. Arbeid van vrouwen en kinderen. 8°. Staande legers; hun invloed op de belangen der arbeidende standen. 9°. De noodzakelijkheid om den invloed van Eusland in Europa te brekendoor Polen te herstellen op een demo*

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 2