N°. 2008. Maandag 3 September. A°. 1 Binnenlandsch Nieuws. LEID8GH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maauden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels ƒ0.76 Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 in.; 11 u. 54jm.; 3 u. 1 ra.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 n. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingea aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 'suainidd. te 3 u. 35 in. 's avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-lndisohe Landpost. Over Southampton l en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West«Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 's m. tot 10 u, 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren.-Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van 10i uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uien.-D« Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-RijUs Directe Belas tingen, Maandag Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken ,en bet Kadaster, van 9 4 uren. Z. M. de Koning heeft het Grootkruis van den Ne- derlandschen Leeuw geschonken aan generaal Mansouroff, afgetreden Russisch gezant bij het Nederlandsche hof. Z. M. heeft benoemd bij het wapen der artillerie bij den staf van het wapen tot luit.-kolonel den majoor F. A. T. Delprat van dien staf, belast met het toezicht over 's Rijks gieterij van bronzen geschut; by het regiment rijdende artillerie tot luit.-kol. den majoor F. C. H. Baron van Tuyl van Serooskerken van het korps; voorts tot burgemeester der gemeente Eelde E. J. A. Timmermans en tot leeraar aan 's Rijks hoogere burgerschool te Utrecht W. B. Stoof. H. M. de Koningin zal, naar men verneemt, den lOden dezer maand eene buitenlandsche reis ondernemen. Naar men verneemt zal er te 's-Hage a. s. Dinsdag, de verjaardag van Z. K. H. den Prins van Oranje, ten hove een groot gala-diner plaats hebben. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken zijn bij den aanleg van Staats-spoorwegen o. a. be noemd tot opzichter 2de klasse de opzichter 3de klasse A. van der Togt, en tot opzichter 3de klasse de opzichter 4de klasse J. P. Cornelisse. De gewone audiëntie van den Minister van Financiën, belast met het beheer van de Zaken der Hervormde en an dere Eerediensten, behalve die der Roomsch-Catholiekezal op Dinsdag 4 Sept. e. k. niet plaats hebben. Naar men verneemt zal door de heeren zeepzieders te Amsterdam een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal worden ingediend houdende verzoek om afschaffing der belasting op de zeep. Zr. Ms. korvet Van Speyk is van de reede van Texel n&ar de wert te Nieuwediep gesleept om getimmerd te wor den, en daarna, gedurende den winter, een oefeningstocht in de Middellandsche Zee te gaan doen. Te Haastrecht werd den 22sten Augustus 11. de eer ste steen gelegd voor een gesticht voor behoeftigen waar voor een legaat van f 10,000 door wijlen den heer W. B. van Zijll van der Hamte 's-Hage overledenaan de dia- conie der Herv. gemeente was besproken. De oudste klein- zoon van den overledene, de jonge heer H. P. van den ^roekwonende op ^Welgelegen" aan den Ouden Rijn bij Utrecht, vervulde die taak op uitnoodiging van den voor zitter van het armbestuur. Uit Overijsel meldt men van den 29sten Augustus; Omtrent de zooveel besprokene ziekte ouder de aardappelen kunnen wij wat de gemeente Zwolle en Zwollerkerspel be treft, berichten, dat zich op de zware klei, alsmede op den mengelgrondveel zieke aardappelen voordoen, terwij! de knol op de schrale akkers weinig beschadigd is. In den om trek van Oldenbroek, Wezepe en Hattem ziet het er vooral niet gunstig uit, dewijl enkele akkers zoo bedorven zijn, dat de reuk den voorbijgangers hinderlijk is. In den om trek van Kampen zijn akkers, waarvan men het niet der moeite waardig rekent, de opbrengst te doen delven. Aan de Dedemsvaart, alsmede in de wijduitgestrekte landbouw- gemeente den Hamen in verder gelegen strekenvooral waar veel zandgrond is, ontdekt men weinig van de ziekte, zoodat men zich aldaar vleit, veen als vroeger, verschoond te zullen blijven, 't Misbruik dat van den tegenwoordigen toestand gemaakt wordt, zoowel wat het geven van onguns tige berichten als het eischen van ongehoorde prijzen aan gaat, is niet gering. Zoo weigerde een landman, die ge woonlijk veel aardappelen verbouwt, en bijna geen noemens waardige ziekte op zijn akkers heeft, om tegen drie gulden het Nederl. mud aardappelen te leveren. Te Sliedrecht is een brutale diefstal ontdekt ten na- deele der armenkas. Men is tot de ontdekking gekomen, dat de bus op de begraafplaats aanwezigis opengebroken en daaruit een som van nagenoeg 100 is ontvreemd. Ook de bussen in de kerk zijn nu en dan opengebroken en ge ledigd. Woensdag avond 11. omstreeks 10 uren is er brand ontstaan in de stalling, belendende aan de stoommeelfabriek van den heer Bruyelle aan den Paralelweg te Tilburg. De stalling met al het daarin aanwezige, behalve het paard is geheel uitgebranddoch de fabriekhoewel min of meer beschadigd, is gelukkig behouden gebleven. Maandag 11. brak boven Amerongen een schrikkelijk onweder los, vergezeld van zwaren hagel. Gelukkig echter heeft de nog te veld staande tabak niet veel geleden. In het dorp Eist is echter de tabaksoogst als het ware geheel vernield. De schade daardoor veroorzaakt is zeer groot. Het provinciaal kerkbestuur van Gelderland heeft op

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1