Binnenlandsch Nieuws. Prys der Advertentiën1-6 regels ƒ0.76. Iedere regel meer 12^. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 n. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Arasterdam: te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54ym.; 3 u. 1 in.; 4 u. 45 ra.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u.de overige dagen 5 u,; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./ra. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Portbusliohtiageo aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 's uaraidd. te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u, 35 m. 'snaraiddags. Qost-Iudisohe Laudpost. Over Southampton L en 17over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av.Spoorweg-Teiegraaf dagelijks vaD 7 u. 's ra. tot 10 u.45ra.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te li ui en. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrydag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dai' lyks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren. -De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Direote Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren, van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Z. M. heelt benoemd tot leeraar aan de Ryks- hoo- gere burgerschool te Groningen J. Versluys, thans leeraar aan de burger-avondschool te Haarlem; en de 1ste luits. K. H. J. J. Hirschmannvan het reg. grenadiers en ja gers, en H. J. J. Kuilenberg, van het 1ste reg. inf., eerst- gemeide op verzoek, op non-activiteit gesteld, en zulks iu afwachting dat omtrent hen nader zal worden beschikt. Wij vernemen dat de Minister van Oorlog den ma joor der genie, eerstaanwezend ingenieur te Utrecht, G. J. Keiser belast heeft met het bezichtigen en onderzoeken van eenige vestingen in Duitschland en België, waarbij deze hoofd officier zal worden vergezeld van den kapitein der genie J. H. Kromhout en den lsten luitenant der artillerie A. van Kerkwyk. De Minister van Binneulaudsche Zaken heeft ten ge volge van het door den heer Mr. G. Groen van Prinsterer genomen ontslag als lid van de Tweede Kamer bepaald, dat de nieuwe verkiezing, die daardoor in het hoofdkies district Leiden moet plaats hebbenzal geschieden op Dins dag den 18den September a. s. en dat, zoo een herstem ming uoodig is, deze zal plaats hebben op Dinsdag 2 Oc tober daaraanvolgende. Bij de verkiezing van een lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal in het kiesdistrict Haarlem, heeft de heer Mr. J, H. Geertsema Cz., oud-Minister van Binnenlandsche Zakende volstrekte meerderheid verkregen. De hoofdelijke omslag is thans te 's-Hertogenbosch het onderwerp, dat bij de ingezetenen aldaar bijna een al gemeen gemor te weeg brengt. De beschrijvings-biljetten zijn afgehaald. Het kohier is opgemaakt, vastgesteld en ter in zage nedergelegd. Verschillende bezwaren zijn daartegen in gebracht, vermits velen in een hoogere klasse zijn gebracht, dan zij hebben aangegeven. Niet alleen hierin bestaat de ontevredenheid der ingezetenen. Een gedienstige geest heeft tijdens de inzage van het geheele kohier een afschrift ge maakt en gebracht ter drukkerij van de heeren P. Stokvis e'i Zoon, die het thans voor 30 cents het publiek te koop aanbieden. Het debiet daarvan is groot, want menig nieuws- gierige heeft het zich aangeschaft omhetzij daarover een algemeen oordeel te vellenhetzij na te gaan het approxi matief vermogen van den aangever. Algemeen wordt dan ook deze verkeerde ijver afgekeurd. Onder de gemeente Soest is den 2 8 Aug. een schro melijk onheil voorgevallen: De landman Wantenaar en twee boerenknechts vonden een der granatenwelke de veld-ar- tillerie uit Amersfoort dezer dagen bij hare practische oefe ningen bezigt. Om te beproeven of er nog kruit in voor handen was, legde een hunner een weinig vuur er in, met het gevolg dat de granaat eerst thans uiteensprongen alle drie door een aantal kogels deerlijk aan hoofd, armen en beenen werden getroffen. Een der knechts is reeds door den heer Bruning van Amersfoort een arm geamputeerd, terwijl de beide andere verminkten in hoogst gevaarlijken toestand verkeeren. Ten gevolge van ontzaglijk zware regenbuiendie Maandag middag vielenkon het water dat door de dui kers onder den spoorwegdijk op Zutfen moest afvloeien, niet geheel op die wijze worden geloosd. Een stuk van den dijk ter grootte van plus minus 30 el sloeg daardoor weg. Gelukkig dat de wachters bij tijds het gevaar ontdekten, en zoowel naar Velp als Dieren terstond daarvan kennis kou den geven. De treinen naar en van Zutfen bleven aan de stations totdat de dijk hersteld was. Een vertraging van een uur werd hierdoor voor verschillende treinen veroorzaakt. Den 27sten dezer heeft onder Maurik een hevige ha gelslag gewoedwaardoor vooral aan de tabakhaver enz. veel schade is veroorzaakt. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeenten te Drachten (Friesland) Ds. P. Sinninghe Damsté, thans te Blan kenham; - te Lollum Ds. J. Noordink, pred. te Hijlaard te Deiuum Ds. M. N. Ringnalda, Theol. Dr. en pred. te Gorredijk. Beroepen bij de Herv. gemeenten te West-Zaandam Ds. J. van Loenen Martinet te Heenvliet, en te Oostzaan Ds. A. LoefF te Leusden. Ds. M. A. Adriani te Oud-Loosdrecht heeft het be roep naar de Herv. gemeente te Harlingen aangenomen. Bedankt voor het beroep naar Biezelinge door Ds. G. J. van Lindonkpred. te Burum en Munnikezijl. Volgens bijzondere mededeelingen uit Batavia kan men

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1