N°. 2004. Woensdag 29 Augustus Binnenlandscli Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zou- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per po9t ƒ2.80 m de drie maauden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prj|9 der Advertentiën, 1-6 regels ^0.75. Tedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 5 u. 6 ra.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te S u. 34 ra.; 10 n. 12 ra.; II tl. St^m.; 3 u. 1 ra.; 1 u. 45 ra.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Graveuhage naar Leiden: te 10 u. 25 tn. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Havennaar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 n. 30 ra. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aau de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstra at's morg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; uamid.l. te 3 u. 35 m. 'savouds te 7 u. 55 m. en op do Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 ra. 's namiddags. Oost-Iodisohe Lnndpost. Over Southampton l en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische deu 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 tiren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en )CethoudersMaandag en Donderdag te 11 ai en. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, W oensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren.-Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dan lijks van 104 ureu. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-ür Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uten. Kantoor der In- en Uitgaande Hechten en Accijnzen dagelijks van 9 luren en van 36 uren; vanDirecte Belas tingen, Maandag, Diusdag, VVoeusdag on Donderdag van 92 ureu. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 9 4 uren. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Hilvarenbeek G. Kuyperstot kommandant der met 1 Octo ber a. s. in dienst gestelde strafgevangenis voor jeugdige mannelijke gevangenen te De Kruisberg, gemeente Ambt Doetinchein den heer W. F. Treubthans kommandant der strafgevangenis te Hoorn, en in diens plaats den heer A. C. Hania, thans kommandant der strafgevangenis te Rotterdam. Z. M. heeft aan den heer Mr. G. van IJsselsteijn op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van lid van den raad van bestuur van het pensioenfonds voor burgerlijke ambtenaren, met dankbetuiging voor de goede diensten door hem als zoodanig belangloos bewezen. PI. Al. de Koningin heeft een kostbaar cadeau ge schonken voor de loterijten behoeve der cholera-lijders en de nagelaten betrekkingen van aan die ziekte overledenen te Dordrecht. Het leger heeft het verlies te betreuren van twee voormalige hoofd-ofliciereade generaal-majoor J. F. van Hoeij Schilthouwer en de gepensioneerde kolonel Verstege. Men wil te 's-Hage weten dat de graaf van Hey- den Reinestein, lid van de Tweede Kamer, benoemd zal worden tot Commissaris des Konings in Drenthe. Te Klimmen in Limburg is overleden de heer Charles de Limpens, oud lid der Tweede Kamer van de Staten- Ceneraallaatstelijk kantonrechter te Heerlen en lid der Provinciale Staten van Limburg. Hg bereikte den ouderdom van 73 jaren. Zaterdag namiddag is aan het Departement van Bin- nenlandsche Zaken het afnemen van het examen van can- didaat-leeraren voor het middelbaar onderwijs, dat circa 14 dagen geduurd heeft, afgeloopen. Naar men verneemt zou bij de hooge regeering het plan bestaan, om voor de vestingen Maastricht en Venlo, 200 zij al niet worden geslecht, dan toch op de begrooting v°or 1367 niet dan de hoogst noodige onderhoudskosten aau te vragen. Met 1 October a. s. zullen aan de Koninklijke Mili- teire Academie, als applicatieschool te Breda worden gede tacheerd, om aldaar toegepaste studiën bjj te wonen: de 1ste luit. B. W. van den Bosch, van het 1ste reg. infant.; de lste luit. M. A. A. J. vau Neck, van het 3de reg infant.; de 2de luit. J. M. Buffartvan het 3de reg. infant.; de 2de luit. E. A. Lennenschmidt van Loffelt, van het 5de reg. infant.; de lste luit. G. J. Bomberg, van het 6de reg. infant.; de 2de luit. J. J. Vriemont Urabbe, van het 6de reg. infant.; de lste luit. A. Stokhuyzen van het 7de reg. infant.; de 2de luit. C. G. Polvliet, van het lste reg. ves ting-artillerie. De Staats-Courant heeft medegedeeld de opgaven be treffende den veetyplius over de week, beginnende den 12den en eindigende den lSden Augustus. Daaruit blijkt, voor zooveel de prov. Zuid-Holland betreft, dat in die week zijn aangetast 579 runderen; 154 zijn gestorven, 63 afgemaakt en 31 hersteld, terwijl er 326 in behandeling bleven. Se dert het uitbreken der ziekte zijn in die provincie 54,629 runderen aangetast, waarvan er 22,688 stierven, 10,248 werden afgemaakt, 21,043 herstelden en 644 nog ziek zijn. Door de Staats-Courant worden de volgende berichten van veeartsen medegedeeld, loopende over de week van 12 tot 1 8 Augustus Te Rijswijk is de typhus weder onder een nieuwen kop pel uitgebroken. Te Katwijk, Leiderdorp, Voorschoten en Valkenburg wer den eenige runderen aangetastin de drie eerstgenoemde gemeenten werden ze afgemaakt. Te Warmond breidt de ziekte zich onder de besmette koppels uit. Te Alpheu deed de ziekte zich bij ruim een 20tal runde ren voor. Te Aarlanderveen werden er 4 5 aangetast en alle afgemaakt. Ook heerscht de ziekte steeds te Ter Aar Nieuw koop Zwammerdam Oudshoorn en Hazerswoude. Het karak ter is in deze streken zeer kwaadaardigvooral onder het jonge vee, waaronder de sterfte op 60 a 40 ten honderd kan geschat worden. De Gemeenteraad van Arnhem heeft voor den tijd van twee jaren herbenoemd de verschillende gemeentelijke geneesheerenheelmeesters en vroedvrouwen in plaats van Dr. H. W. Everts, die niet weder in aanmerking wenscht te komen is tot gemeentelijk geneesheer benoemd Dr. H. W. C. de Jong. Tot leeraar in de letterkundige wetenschappen (Fransch)

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1