„Het Algemeen Belang" SCHILDERIJEN HOOGERE BURGERSCHOOL niet vijfjarigen cursus. Verkooping van Schilderijen, Verkooping 9. Ik geloof dat ditmaal de geduchte //spada d'Italia" niet uit de schede zal komen. 10. Ik geloof dat Cialdini in zegepraal de steden bin nentrekt, die door de Oostenrijkers zijn afgestaan en verla ten, - steden, |die zich met vlaggen versieren, wanneer zy door den laatsten Oostenrijkschen korporaal verlaten zijn. 11. Ik geloof dat met zulk poppenspel de schandelijke bladzijden onzer geschiedenis niet worden uitgewischt. 12. Ik geloof dat wij vroeg of laat genoodzaakt zullen zijn, op nieuw het bestuur van Oostenrijk weder in te roepen. Uit Konstantinopel wordt bericht, dat de Onderkoning van Egypte eene wet heeft uitgevaardigdwaarbij in zyn geslacht de veelwijverij wordt afgeschaft, door welken maat regel hij de erfopvolging in zijne dynastie nog meer hoopt te verzekeren. De meeste aanzienlijken in Egypte zouden beloofd hebben het voorbeeld van den Onderkoning na te volgen. Egypte zal naar de groote tentoonstelling van het vol- geud jaar o. a. een verzameling standbeelden van de oude Egyptische Koningen zendenwaaronder het groote stand beeld van cederhout, waarvan de hooge oudheid en de stijl steeds de algemeene bewondering hebben opgewekt. Te New-York ziet men sinds de laatste dagen van Juli een locomotief zich bewegen tusschen de omnibussen en andere rijtuigen. Boven den stoomketel is plaats voor 8 per sonen, daarachter bevinden zich machinist en stoker. De ra deren zijn van hout met 3 duim dik ijzer beslagen. Dit voertuig legt op een gewonen weg 20 a 23 mijlen per uur af. De machine verteert haar eigen rook, maakt bijna geen gedruisch, en kan elk oogenblik stilhouden, terwijl de wa- i dezelfde wendingen maakt als gewone rijtuigen. Geveilde Perceelen. Advertentiën. De gehouden verkooping ten overstaan van den notaris A. J. Rijshouwer te Soeterwoude, van: Een Winkelhuis en erf, staande en gelegen aan de Noord- zijde van de Langegracht, Wijk V, N°. 898 en 89 8rood, geveild den 18den en afgeslagen den 26sten Aug. 1866, m den Burg alhier. Kooper D. van Es alhier, voor f 2010. OFFICIEEL NIEUWS. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur Ivan Leydendoet te weten, dat aan den Ontvanger der Eerste Huwelijks-afkondiging te Leiden, 26 Aug. 1866. IEmile Louis Joseph de Roy van Zuydewijn, wed. van Louisa I Elisabeth Frederica Men ge, 3 7 j. en Elisabeth Maria Ver- Jbfugge, jd. 22 j. - Mr. Hendrik Timmers Verhoevenjm. pd j. en Maria Alelta Blume, jd. 29 j. - Hendrik Jan ■Kramers, jm. 24 j. en Johanna Vrij, jd. 27 j. - Pieter piket, jm, 22 j. en Jannetje Larrewijn jd. 20 j. Jo nnes Esschers, jm 30 j. en Petronella Johanna van Ber- pl. jd. 43 j. - Johannes Gerardus de Winter, jm. 25 j. Ien Niesje Schild, jd 27 j. - Hannes Taffijn, wed. van gatha Langezaal, 45 j. en Alida Jacoba Omvleejd. 33 Johannes Plaman wedr. van Maria Verhooft, 43 j. leD Petronella van den Berg, wed. van Hendrik Engelbregt, yj j- - Izak van der Linden, jm. 20 j. en JohanDa Ma- pa du Pree, jd. 21 j. - Jan Verstraaten, wed. van Jacoba paria de Vries, 40 j. en Elisabeth van der Reek, jd. 27 li - Johannes Verhoeven, wedr. van Maria Piket, 40 j. en jdohanna Maria Smit, 39 j. - Petrus Lambertus van der I aaywedr. van Adriana Baak, 34 j. en Cornelia Frede- pka Bonnet, wed. van Willem Coppij31 j. - Franciscus ewijk Dee, jm. 23 j. en Francina Jasperse, jd. 23 j. - I °mas Bazel, jm. 29 j. en Sara Heijmans, jd. 24 j. - lid Johannes Nieuwenburg, jm. 29 j. en Sara Schroef, f 31. j. - Dr. Hermanus Johannes de Graaf, jm. 26 j. |'a -Maria Catharina Schade van Westrum, jd. 23 j. - Theo- 0rils Hendricus Vierling, jm. 23 j. en Elizabeth Cornelia f5" Aagten, jd. 29 j. Getrouwd F. von FABER en A. M. van dee SMISSEN. Delft, 23 Aug. 1866. De Kiesvereeniging stelt tot Candidaat voor de verkiezing van een lid in den Gemeenteraadden Heer B. F. KRANTZVoorz. DEL BAERESecret. De Directeur der Hoogere Burgerschool te Leiden maakt namens de plaatselijke Commissie van toezicht op de scholen van middelbaar onderwijs bekenddat de nieuwe cursus der Hoogere Burgerschool zal aanvangen op Dinsdag 11 Sep tember en de examens van toelating in het openbaar zullen worden afgenomen in het gebouw der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen op Donderdag en Vrydag 6 en 7 September. Zijdie leerlingen aan de genoemde inrichting wenschen te plaatsenworden uitgenoodigd zich vóór 1 Sep tember aan te melden ten huize van den ondergeteekende op de Hooglandsche Kerkgracht, des morgens van 9 tot 10 uren. De Directeur der Hoogere Burgerschool Dr. 1). DE LOOS. in de Brakke Grond te Amsterdam. C. F. ROOS, IV. J. 91. ENGELBERTS en C. F. ROOS Jr., Makelaar, zullen in het begin van September e. k,, ter plaatse voornoemd verkoopen door oude en hedendaagsche Meesters, TEEKENINGENPRENTEN, PORSELEINEN, ANTIQUI TEITEN, LAKWERKEN, ENZ. Nadere informatiën geven de verkoopers ten hunnen kan tore, Nes, bij de Brakke Grond. ia de Stads-Bank van Leening te Leiden, op Dinsdag den llden September 1866 des voormiddags te 10 uren precies, van VERSTANE PANDEN, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horlogiënals van Wollen-, Linnen- en andere, zoo gemaakte als ongemaakte GOEDE REN, beleend in de maand Mei 1865. Daags vóór den verkoopdag, des voormiddags van 10 tot des namiddags te 2 urenzullen de voorz. goederen voor een ieder te zien zijn. NB. Aan de belanghebbenden wordt herinnerd dat de zuivere opbrengst der verkochte panden(na aftrek van het voorschot door de Bank gedaan en der intressen van dien) bekend onder den naam van Meergeldengedurende 20 maanden, na den dag van den verkoop, ter beschikking van den belegger blijft en ter uitbetaling daarvan wordt geva ceerd Dinsdag en Vrijdag van iedere week, des voormid- van 11—12 uren. directe belastingen alhier is ter hand gesteld een, op den IHden dezer maand, invorderbaar verklaard kohiervan het Ipatentregtover het dienstjaar 1866 en 1867, houdende inslagen voor Wijk 6terwijl ieder verpligt is zijnen aan- ag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Fabrikant alhier. Eene zeer uitgebreide en fraaie verzameling

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3