N°. 2002. Maandag 27 Augustus. A°. 1 Binnenlandsch Nieuws. DSCB DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prjjs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 86 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 ra.; *3 u. 42 ra.; 5 ii. 6 m.; 9 n. 6 m.; naar Haarlem en Arasterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 ra.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zou- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u,; van Amsterdam (Beerebyt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 's naraidd. te 3 u. 35 m. 'savouds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laudpont. Over Southampton, 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'sra. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-D« Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Hechten en Acoijnzen dagelijks van 9luren en vau 36 uren; van's-RijUs Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot secretaris der commissie van administratie over de gevangenissente Leiden Mr. W. C. D. Oliviersecretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken ea rechterplaatsv. in de arr.-rechtbank alhier. De audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Woensdag, den 29sten dezer, niet plaats hebben. Naar men verzekert zal Mr. Groen van Prinsterer zijn outslag nemen als lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal en er alzoo in het kiesdistrict Leiden eerstdaags eene nieuwe verkiezing plaats hebben. In de te 's-Hage gehouden vergadering der vennoot schap: //de 's-Gravenhaagsche Vleeschhouwerijzijn tot be stuursleden dier instelling verkozen de heeren: Mr. E. H. KarstenS. Faber Huys en Mr. J. J. van Geuns. Uit een door het bestuur gedane mededeeling bleek dat er reeds een huis voor de uitoefening der vleeschhou werij in de le. Wagenstraat is aangekocht. Het bijeenge brachte kapitaal is nu tot f 65,000 gestegen. Als een vervolg op de vergadering van patentplich- dd. 12 Juli jl. te Zwolle gehouden, heeft er Woens dag avond andermaal eene bijeenkomst in //Odeon" aldaar plaats gehad. Door de daartoe benoemde commissie is een voorloopig concept-reglement geformuleerd, volgens hetwelk alle patentplichtigen leden kunnen wordenvoor contributie Ier bestrijding der noodzakelijke kosten stelt men voor, 3 a 5 pGt. van de hoofdsom van den aanslag in het patentrecht te doen betalen. Ten einde aan het plan der Zwolsche patent plichtigen zoo veel mogelijk publiciteit te gevenis men voornemens aan al de Kamers van Koophandel in Nederland dfcuiaires te richtenterwijl men voorts wenscht de daar- stelling van een nieuwsblad, speciaal tot het opnemen en verspreiden van verschillende meeningen tot wijziging der patentwet. Het plan is om door middel van petitionnement Zlch tot de hooge regeering te wenden. Eerlang zal er an imaal eene vergadering gehouden en dan een bestuur uit verschillende leden samengesteld worden. In 1864/65 werden bij het instructie-bataljon te Kam- Peu aai)genomen 493 jongelingen. Daarvan waren 40 zoons Vaa officieren en 75 zoons van hoofdbeambten. Onder die ^93 jongelieden waren slechts 10 Drenthenaren en 8 Frie zen, Zuid-Holland zond er 83 en Noord-Holland 59. De wetenschappelijke cursus bij de korpsen voor ouder officieren die zich voorbereiden tot het officiers-examen le verde geen gunstige resultaten. Slechts 21 onder-officieren legden in 1864 een voldoend examen af en werden dan ook tot officier bevorderd. Op de prijsvraaguitgeschreven door de maatschappij tot Nut van 't Algemeen, betreffende een geschrift over //Volksvermaken," zijn ingekomen negen antwoorden; de eer der bekroning is waardig gekeurd aau dat van den heer F. Nagtglas, secretaris van het Middelburgsch Depar tement. In de Bommelerwaard breidt de aardappelziekte zich onrustbarend uit. Het is opmerkelijkdat men even als in sommige plaatsen in Noord-Brabant, ook onder de gemeente Wasse naar verschillende soorten van vogels en insecten zoo op den akker als langs de wegen dood heeft vinden liggen en dat men bij eenige vogels als het ware een soort van treurigheid opmerkt. Door verscheidene personen te Zutfen is opgemerkt dat de kraaien vau den eeuwen-ouden St.-Walburgstoreu die bij het uitbreken der cholera aldaar waren vertrokken, in het laatst der vorige week en vooral sedert Zondag namid dag 11. hun oude verblijfplaats weder hebben opgezocht. Na afgelegd examen zijn door het provinciaal kerk bestuur van Noord-Brabant nog als candidaten tot den Heiligen dienst toegelaten de heeren: A. le Roy, M. A. de Jongh en J. A. T. Sperna Weiland, candidaten in de godgeleerdheid aan de Leidsche Hoogeschool. Beroepen bij de Herv. gemeente te Maassluis Ds. G. Boer, te Ouderkerk aan den IJsel; en te Heemse (cl. Zwolle) Ds. A. A. Looijente Wissekerke. Bedankt door Ds. C. Knap te Oldebroek voor de be roepingen naar Nijkerk en naar Wanswerd; en door Ds. G. J. Sijpkens te Hardenberg voor het beroep naar Zeven bergen. Ds. F. J. Stroman de Grave te Veenendaal, heeft het beroep naar Warns en Scharl aangenomen. Ds. N. H. Dosker te Harlingen heeft bedankt voor het beroep naar Utrecht; de candidaat L. Lindeboom voor dat naar Gouda en naar Winterswijk en de candidaat J. Groe*

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1