VADERLANDJE ORANJE. Evangelie-Prediking Nederland en Oranje. A. TIELEMAN. de Heer Dr. H. BOURSSE WILS. Advertentiën. Vereeniging voor Christelijke Belangen. den Heer JL T1SLEMAI. kleermakersdoör hun werk te stakenverhooging van loon jnet 10 pCt. verkregen. Nu willen de bazen door de werk- iatsen te sluiten weder werk tegen minder loon hebben. De I timmerlieden en kastenmakershebbenop grond dat zij min der loon hebben dan voor andere handwerken wordt betaald, die ook op het vak van bouwen betrekking hebben nu reeds 3 maanden geleden2 shillings per week meer loon geëischt.Voor eeD week hebben zij eindelijk, omdat hun verzoek niet in gewilligd is, gezamenlijk het werk gestaakt. De bazen heb ben daarop voorgesteld 1 shilling nuen in het toekomende jaar in Maart ook 1 shilling meer te geven. Dit aanbod is door de werklieden afgeslagen. Hierop hebben de bazen de werkplaatsen gesloten. Nu wordt, tot nog toe vergeefstus- I jchen beide partijen onderhandeld. Eindelijk zal het tot een geregelde gerechtelijke ver- Ivolging komen tegen een Engelschen geestelijke, wegens het drijven van kerkelijke onwettige praktijken bij de godsdienst oefening. Onder de aanhangers van den meer Catholiek ge- kleurden Cultus zijn reeds twee fondsen opgericht tot ver goeding van proceskosten aan geestelijken, die wegens dit vergrijp gedaagd zouden worden. De eerste wien dit lot nu treffen zal is de Reverend Mackonochie. Dr. Stephens zal de laanklacht doen. Zoo de zaak succes heeft, staan er nog eeni- gen op de lijst om ook vervolgd te worden. Zondag nacht is de van Huil naar Londen bestemde stoomboot Bruiser op de hoogte van Aldborough in botsing met de van Londen naar Sunderland varende stoom- Iboot Oswald, met dit verschrikkelijke gevolg, dat eerstge noemd vaartuig in minder dan een kwartier tijds in de diepte verdween met 20 a 25 personen van 120 a 130 die zich aan boord bevonden. De 99 geredden werden door de Oswald en Perseverance te Yarmouth aangebracht. In een straat van Palermo, welke naar de bekende [bedevaartsplaats Monte Pellegrino voert, bevinden zich se dert onheuglijke tijden in de zeer ruime holen der rotsen, langs welke de straat loopt, buskruitmagazijnen en buskruit fabrieken. Dezer dagen nu heeft een klein buskruit depot vuur gevat en zijn drie huizen in de lucht gevlogen. In hun panischen schrik namen de bewoners der straat ijlings de vluchten verspreidden het bericht dat een tweede, grooter kruitmagazijn door de vlammen der brandende puinhoopen 'werd bedreigd. De straat, waarin het ongeluk had plaats gegrepen leverde een vreeselijk schouwspel op. Tusschen de rookende puinhoopen zag men ledematen uitsteken van ver minkte lijken. Niettemin werden maatregelen tot redding ge nomen, en toen men den brand meester was gewordenkon men eerst over de geheele uitgestrektheid van het gevaar oordeelen. Ongeveer 100 vaatjes buskruit waren nabij de van den brand geborgen. Hadden deze vuur gevat zou de geheele stad onvermijdelijk zijn verwoest. Bij I bet afzenden der berichten waren reeds twintig lijken ge vonden en verscheidene bewoners der straat werden nog ver mist. Gehuwd J. Oudshoorn jm. en S. C. vom Hofe jd. R. Kool ju. en A. Verra jd. J. Wolters jm. en C. van Leeuwen jd. OverledenJ. Hakkenberg Z. bjjna 2 m. Joha. Ma. Elish- op Zondag 26 Augustus 1866, des avonds te zes uren, door Ds. C. SECIERS Pred. te Leersum. ZAAL. Noordeinde. Zonder onvoorziene verhinderingen zullen de drie laatste der De KIEZERSVEREENIGING beveelt bij de stemming van een lid voor den Gemeenteraad, op Dingdag 28 Augus tus 1866, aan Leiden, 22 Augustus 1866. A. DE MARE, Secretaris. KIESVEREENIGING Door de Kiesvereeniging is beslotenals Candidaat voor het Lidmaatschap van den Gemeenteraadbij de verkiezing op Dingsdag 28 Augustus a. s., aan te bevelen den Heer Namens het Bestuur KNEPPELHOUT VAN STERRENBURG, Voorzitter. J. HOLTZ, Secretaris. Leyden 22 Augustus 1866. KIES VEREENIGING Door de Kiesvereeniging voornoemd wordt bij de ver kiezing van 28 Augustus a. s. als lid vau den gemeenteraad aanbevolen Namens het Bestuur, J. LUZACSecretaris. OFFICIEEL NIEUWS. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 16den tot en met den 22sten Augustus 1866. Bevallen: E. Demmers, geb. Zeele, Z. J. E. van derVen, eb. Wagner, D. H. Reuther, geb. van Kesset, Z."E. van Noort, eb. Neuteboom, Z. G. M. Maartense, geb. Gans, D. J. van den Berg, geb. van der Linden, Z. P. Langezaal, geb. de BruinZ. M. C. Vlasveld, geb. Teske Z. M. Groen, geb. Segaar, D. T. E. Elshof, geb. Wanna, Z. H. J. Heijkoop, geb. Lagelie, Z. A. Brugman, geb. Maceo Z. S. Tegelaar, geb. Udo, D. C. [Be Groot, geb. Verhoogt, D. C. M. Noest, geb. van den Burgh, D. J. C. Korenhof, geb. Stadelman, Z. J. W. Kreftgeb. de Ridder, D. S. C. Kwik, geb. Berlemon, Z. M. F. T. Kister- roann, geb. Tethof, Z. J. Weber, geb. Verstraaten, D. E. T. Eggrnkgeb. van Donselaar, D. F. TafBjn, geb. den Hoed,Z. J. Ie Feber, geb. Gans, D. W. van Leeuwen, geb. Sierat, 2- M. Ie Febre, geb. Oudshoorn, D. H. Aniba jm. en W. W. van Leeuwen jd. J. C. Laterveer wedr. en J. Gertenaar jd. A. Wenmaker jm. en L. A. M. Diepenbach jd. A' Hoefsmit jm. en C. den Haan jd. J. Segaar jm. en J. van der Laken jd. J. Kanbier wedr. en M. Ossevoort jd. H. F. Pommee jm. en A. van Oosten jd. L. Stakenburg wedr. en M. van Maastricht jd. Hermenthal 66 j. J. van der Hijden 54 j. M. J. Lafeber Z. 2 m. M. van Berkel, geb. Onderwater, 83 j. Ma. Carton 46 j. C. Langeveld, geb. Garsten70 j. P. de Ridder 21 j. M. Buitendijk, geb. Piket, 55 j. J. Horree Z. ruim lj. J. Fak kel Z. 8 m. J. van Straaten D. 2 j. 8 m. T. J. Verstraaten Z. 2 j. 6 m. A. Oostbaan D. 11 j. 7 m. Anta. de Hoog 30 j. Elish. lac. Philippa Homan 25 j. J. Wagemaker 24 j. H. J. Mul der Z. 2 j. 7 m. J. J. Sluiter Z. 3 m. E. M. van Duuren D. bijna 8 m. W. C. Lagas Z. bijna 4 m. N. Wakka D. 2 j. 4 m. ZOMERZORG ACRT-ZOHERCONCERTEN, onder directie van den Heer H. Völlmar, gegeven worden op Dingsdag 2 8 Augus tus, 11 en 25 September, a. s. omnrn Kimt.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3