N°. 1994. Vrijdag 17 Augustus. A®. 18*6, Binnenlandsch Nieuws. LEiiSCI Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.76 Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 15 m.; 1 u. 24 m.^3 u. 42 ra.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem eu Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54j m.j 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u,; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 'suamidd. te 3 u. 35 m. 's avonds te 7 u. 55- m. en op do Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maaud.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUi-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u.45m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdagte 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-D« Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft aan Mr. E. J. A. Graaf van Bylandt, Commissaris des Konings in de provincie Overijsel, en Mr. H. Cockemeritus hoogleeraar te Leiden op hun verzoek, eervol ontslag verleend, respectievelijk als voorzitter en lid der commissie voor het afnemen der diplomatieke examens, onder dankbetuiging voor de in die betrekkingen door hen aan den lande bewezen dienstenen benoemd in die com missie tot voorzitter het lid Mr. L. Baron Gericke van HerwynenZr. Ms. gezant bij het hof van Belgiëtot on der-voorzitter Jhr. Mr. P. J. Elout van Soeterwoude, lid van den raad van State, en tot lid Mr. J. de Wal, hoog leeraar te Leiden. Bij de beraadslagingen over het wetsontwerpbetref fende wederkeerige verzekering- of waarborgmaatschappijen dat Woensdag bij de Tweede Kamer is aangenomen, uitte de heer Fokker het verlangen, dat de Koninklijke Besluiten van 16 Juli 1830, 1840 en 1845 nopens de levensver- zekering-maatschappijen een onderwerp van overweging bij den Min. moge uitmaken, ten dien effecte, dat zij vervan gen worden door regeling bij de wet. Dergelijke politie maatregelen, dat zijn het, in het publiek belang, behooren tot het gebied der wetgevende macht. De voorwaarden der oprichting van de verzekering-maatschappijen moeten door de wet worden vastgesteld. De ondervinding heeft doen zien dat die besluiten niet voldoende zijn om het publiek te vry- waren tegen nadeel. Hij wees op het weduwen-fonds van Tewinkel en Rietveld, waardoor ontzaglijke schade is toege bracht, niettegenstaande de Koninkl. besluiten van 18 30 en 1840. Spr. wenschte dat de Min. het tot onderwerp van over weging zal maken en drong dit nader aan naar aanleiding van het gebeurde met zekere weduwen-beurs voor onderwij zers in Zeeland. De Min. van Justitie verklaarde gaarne het tot een onder werp van ernstige overweging te zullen maken. Bij den kerkeraad der Waalsche gemeente te Gronin gen is bericht ontvangen, dat Ds. E. C. Segers, te Leer- sum, het beroep naar die gemeente heeft aangenomen. De Gemeenteraad heeft in zijn zitting van heden Don derdag tot bestuurder van het Stedelijk Werkhuis benoemd den beer H. P. J. van Wensen voorts zonder beraadslaging goed gekeurd de rekening en verantwoording van den gemeente ontvanger over 1865 en de rekening der Stedelijke Gas fabriek over dat jaar, met bepaling dat de overwinst, ten bedrage van ruim f 5 1,000 zal worden in ontvang gebracht op den dienst van 1866, en het hooger bedrag dan de raming zal worden belegd of zal dienen tot bestrijding der kosten van den aanleg eener nieuwe ijzeren brug, in plaats van de bestaande Blauwpoortsbrugterwijl bij de behandeling der rekening door den heer Van Heukelom is gewezen op de belangrijke winst, die bij vergelijking der inkoopsprijzen door de fa briek wordt genoten op de levering van pijpen enz. bij de daarstelling van gasverlichting voor partikulieren welke winst klimt van 10 tot 5 0 pCt., zooals blijkt uit de vergelijking van de sommen in de rekening voorkomende. - De heer Hubrecht heeft nadere inlichtingen daaromtrent toegezegd. Na de lezing der notulen van de vorige vergadering heeft de heer Tollens de wensch te kennen gegevendat vóór de behandeling der begrooting voor 1 867 worden in over weging genomen de plannen van buitengewone werken en bepaaldelijk dat betreffende het vernieuwen der brug aan de Rijnsburgsche poort en de daarmede in verband staande slooping dier poort; - terwijl de heer Hubrecht mededeeling heeft gedaan van hetgeen verricht is en wordt ten aanzien van het plan der waterverversching namelijk de ver vaardiging van een grondkaart, waarop het bestaande riool stelsel zeer nauwkeurig wordt aangeduid. Op zijn verlangen heeft de Raad hem diligent verklaard ten aanzien van de indiening zijner plannen, en machtiging verleend, om over de noodige gelden te beschikken, ten einde het oordeel van deskundigen in te winnen. De Gemeenteraad heeft besloten het subsidie van het Ge nootschap M. S. G. met 1867 te verhoogen van f2000 op f3000; het beurtveer met Alkmaar opteheffen en een verordening vasttestellen voor een commissie, die belast wordt met de zorg voor Voorwerpen van waarde voor de Kunst en voor de Geschiedenis. Bij den Gemeenteraad is ingekomen een voorstel van HH. Commissarissen der Stedelijke Gasfabriek tot vermindering der prijs van het gas van f 4,50 op f 4,- de 1000 kub. voeten. Het verslag van den staat der Kweekschool voor Zee vaart over 1865, dat in de algemeene vergadering den 3den

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1