N°. 1990. Maandag 13 Augustus. A0.1i 16. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. V Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 in.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m.j naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 tn.; 4 u. 45 in.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maaudag ochtend 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./tn. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poitbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. eu te 11 u.; 'suamidd. te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Iodisobe Laodpost. Over Southampton, 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Iodisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 ra. av. Zittingen ran het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en üonderdagte 11 men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags var 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uien. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uien. Kantoor der In- en Uitgaande Hechten en Acoijnzen dagelijks van 9'luren en van 3 6 uren; van 's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag Dinsdag, Woensdag eu Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uren. Z. xVL. heeft, met ingang van den Lsten September, benoemd tot adelborsten 1ste kl. bij de Ned. Marine de adel borsten 2de kl. bij het Kon. Inst. voor de marine te Wil lemsoord; C. O. Heintz, J. J. Kraakman, W. H. Tromp, C. J. H. van den Broek, J. G. E. van Doorn, J. Luytjes, J. L. Hordijk, H. J. Boissevain L. Dupper, J. van Scheers, W. E. Adema en D. J. Boom; voorts tot ridders der orde van den Nederl. Leeuw de heeren N. A. F. Arriëns, gouv. der Mol. eilanden en A. J. B. Wattendorff, alg. secr. van de regeering van Ned.-Indië. Naar men verzekert zal de generaal-majoor H. Harden- berg, chef der militaire administratie bij het Dep. van Oor log, in plaats van het nieuw benoemd lid van den Baad van State Mr. O. W. Stavenisse de Brauw, benoemd wor den tot secretaris-generaal bij genoemd Departement. Onder de candidaten, die toegelaten zijn, 10 van de 18, als leerling-apotheker, na afgelegd examen, behoort ook den heer J. W. Garrer van Leiden. De Fransche gezant aan het Nederl. Hof heeft aan de cholera-commissie te 's-Gravenhage ƒ400 gezonden, ter herdenking aan 's Keizers verjaardag op 15 Aug. Te Dokkum hebben al de raadsleden, achtereenvolgens tot wethouder benoemdgeweigerd die betrekking te aan vaarden. Vrijdag morgen is de bliksem geslagen in den be kenden watermolen in den Veenpolder, gelegen over het bui tenverblijf van H. M. de Koningin //het Huis ten Bosch." De molen moet reeds geruimen tijd aan het branden zijn geweest voordat dit door het dienstdoend personeel op //het Huis ten Bosch" werd bemerkt. Dat personeel begaf zich onmiddellijk met den brandspuit van dit paleis, benevens de aldaar aanwezige militaire wacht, naar den brandenden mo len. Ook Z. K. H. Prins Alexander vergezeld van HD. Gouverneur, deu heer Hooft, begaf zich onverwijld naar ge noemden polder en wekte het werkend personeel zooveel mo gelijk op. Aan de vereenigde pogingen mocht het gelukken den verderen voortgang van den brand te stuiten, en alzoo de totale afbranding van deu molen te verhoeden. Oogge tuigen verhalen dat Z. K. H. Prins Alexander meermalen heeft bijgestaan in het pompen van water. - Donderdag na den middag omstreeks 5 uren is te Maastricht in de gevangenis een hevige braud uitgebroken die weldra tot bet nabij gelegen paleis van justitie en tot de kazerne der maréchaussee is overgeslagen. Ofschoon er in den aanvang gebrek aan genoegzaam water was, is men door inspanning van alle krachten en begunstigd door stil wederer in geslaagd den brand tot voormelde drie ge bouwen te beperken en tegen middernacht meester te wor den. De daken van de bovenverdiepingen der drie groote gebouwen zijn geheel verbrand, en liet paleis van justitie is ook in lager gelegen gedeelten beschadigd. Het aldaar aan wezige oude archief, alsmede de papieren van het parket van den procureur-generaal hebben veel geledenminder door het vuur, dan door het water en bij bet redden. De stukken van de griffiën en van het notariaat schijnen ge heel behouden doch bij het wegbergen eenigszins verstrooid geraakt te zijn. Uit de kazerne der maréchaussee is alles ge red. De gevangenen, die bij den aanvang van den brand naar eene kazerne overgebracht waren, zijn Vrijdag morgen teruggebracht in het vrouwenkwartier der gevangenishet welk geheel op zich zelf staat en onbeschadigd is gebleven. De dienst der gevangenis kan voorloopig regelmatig hervat worden. De oorzaak van den brand is tot dusverre niet be kend. Te Bolsward heeft de kerkeraad der Hervormde ge meente een der kerkgebouwen afgestaan aan de Christelijk Afgescheidene gemeente aldaar tot het houden der godsdienst oefeningen zoo lang de nieuwe Afgescheidene kerk in aan bouw is en totdat zij tot gebruik gereed is. Beroepen bij de Hervormde gemeenten te Bieselinge Ds. G. J. van Lindonk te Burum, te Jutphaas de candi- daat W. van Markente St.-Jansga Ds. VV. F. Trip van Zoutlandt te Hattem, te Harlingen Ds. M. A. Adriani te Oud-Loosdrecht. Bedankt door Ds. C. P. van Tooren te Katwijk aan Zee voor het beroep naar Niekerk- aangenomen door Ds. F. A. van Loenen te Ommen het beroep Daar Wolsurn en West hem. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gerefor meerde gemeenten te Maassluis de candidaat I. D. te Gro tenhuis, te Genemuiden de candidaat D. de Pree, te Zwar- tewaal de candidaat M. Boonen te Arum de candidaat

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1