N". 1988. Vrijdag 10 Augustus. A°. 1 8 Binnenlandscli Nieuws. V Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels fQ.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. 4poortreiuex> van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 24 m.; 3 u. 42 in.; 6 u. 6 m.; 9 n. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 51 m.; 3 u. 1 m.; 1 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; vaD Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag n./ra. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 in. en te 1L u.; 's namidd. te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Iudisohe Laudpost. Over Southampton 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's na. tot 10 u.45m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdagte 11 inen< Oommissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da^-lijks vau 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 uren.-Ds Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten eu Accijnzen dagelijks van 9laren en van 38 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag eu Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren: van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. H. M. de Koningin en Z. K. li. Prins Alexander zijn voornemens, zich den 21sten naar het Loo te begeven. Uit Soestdijk wordt bericht, dat Maandag namiddag omstreeks 4*- uren Z. K. H. Prins Hendrik, gelukkig, aan een gevaar ontsnapt isdat allerschromelijkste gevolgen had kunnen te weeg brengen. Met HD. gemalin van een wandeling terugkomende, ter wijl het weder allerruwst was en de stormwind het gehoor uiterst belemmerde, naderde Z. K. H. de Prins HD. paleis. Op den straatweg kwam echter een rijtuig aan, dat Z. K. H. zóó dicht naderde, dat de uiterste spits van den boom Z. K. H. in den rug trof, waardoor de Prins struikelde en zich aan het hoofd bezeerde. Z. K. H. heeft een rustigen nacht doorgebracht en zal weldra, naar wij hopen, van dit ongeval geheel hersteld zijn. Intusschen is het diner, waarop eenige aanzienlijke per sonen uit de residentie genoodigd warenen hetwelk, op het paleis van Z. K. H. te SoestdijkDinsdag middag zou plaats hebben, afgezegd. President Johnson heeft den generaal-majoor John A. Dix benoemd tot gezant der Vereeuigde Staten bij het Ne- derlandsche hof. Zaterdag zal de Minister van Binnenlandsche Zaken geen audiëntie geven. Men verneemt dat "bij het Dep. van Oorlog is gede tacheerd geworden de kapitein der genie J. H. Kromhout. De miliciens der lichting voor 186 5 die tot aanvul- ling voor het blijvend gedeelte, bij hunne korpsen alsnog in activiteit zijn, zullen den 15den dezer met onbepaald verlof naar hunne haardsteden vertrekken. Men verneemt dat, voor eene aanvulling van een 4tal vacatures van 2de luitenants bij het korps mariniers, eenige verdienstelijke onderofficieren van de wapens der infanterie en artillerie in de gelegenheid zullen worden gesteld om het gewoon examen voor 2den luitenant bij bovengemeld korps af te leggen. Onder het schriftelijk rekenwerk, opgegeven aan de candidaten van examen A., voor de ambtenaren bij den bur gerlijken dienst in Neêrl.-Indiëkomt voor Een haas, die door een hond vervolgd wordt, is 90 sprongen voor; de haas maakt 5 sprongen in denzelfden tijd dat de hond er 4 maaktdoch 7 hazesprongen zijn even groot als 5 hondesprongen. Hoeveel sprongen moet de hond maken om den haas in te halen Niettegenstaande de jacht nog niet geopend isver neemt men tochdat te Tilburg reeds hazen en patrijzen genoegzaam te verkrijgen zijn, en wel de eerste tegen 10 a 12 stuivers en een koppel patrijzen voor ruim de helft dier som. De visiteur Hessels kruiste den 3den Augustus met 't recherche-vaartuig N°. 2 op de Zuiderzeetoen hij bij hevigen wind een tjalkschip bij 't Workummergat aan den grond zag zitten. Hij naderde zooveel mogelijk en ging toen met een vlet naar de tjalk; na een uur inspanning gelukte het hem de vijf menschen van het wrak te reddenhet vaartuig sloeg weldra uit elkander. De redding had dus niet langer moeten uitblijven. -Te Brielle is Dinsdag nacht brand ontstaan in het achterhuis van B. Vlasblomwelke brand echter door mid del van ééne spuit spoedig is gebluscht. De heer Rodenberg te Kampendezer dagen aan de heerschende ziekte overledenheeft bij uiterste wilsbeschik king geheel zijn vermogen, na aftrek van enkele legaten, aan de Hervormde diaconie aldaar vermaakt. Men begroot dat ongeveer ƒ15 a, f 20,000 ten bate dier diaconie zullen komen. Uit het vroeger medegedeelde zestal van predikanten heeft de kerkeraad der Ned. Hervormde gemeente te Rot terdam Woensdag het volgend drietal gevormd DD. G. A. Hoog, te Haarlem; Wr. J. Jorissen en J. G. Verhoeff, bei den te Utrecht. Aanstaanden Vrijdag zal het beroep ge schieden. Te Rotterdam zijn Woensdag 8 personen overleden aan de cholera en te 's-Gravenhage 5. Het heeft ook Hare Koninklijke Hoogheid Mevrouw de Groothertogin van Saksen-Weimar—Eisenach behaagd een uitnemend fraai cadeau te zenden aan de damesdie het plan ontwierpen en zóó gelukkig volvoerden van de Loterij ten behoeve van de betrekkingen der slachtoffers van de cholera. Vrijdag ochtend te 10 uren opening der Tentoonstelling. Gedenkwaardig is het tijdstip voor hem, die een halve eeuw met trouw en ijver werkzaam was in de bevordering

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1