N°. 1987. Donderdag 9 Augustus. !66. Binnenlandsch Nieuws. DSCB MGBL Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/r0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam; te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 n. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam; te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 in.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 n. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 's uamidd. te 3 u. 35 m. 's avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Iiidisobe Laudpost. Over Southampton 1 en 17 over Marseille, 9 16 en 25 van elke maaud.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u.45m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op on bepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uien Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags vat 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da relijks vau 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-B# Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 nren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnzen dagelijks van 9luren en van 3 6 uren; van'«-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot adjunct-directeur van het we duwen-fonds voor de geëmploieerden tot het algemeen be stuur behoorende, den heer W. S. van der Noordaa, boek houder bij het voornoemde weduwen-fonds; alsmede tot lid van de administratie van het weduwen-fonds, in plaats van wijlen Jhr. Mr. J. van Iddekingeden heer Mr. F. de Wildt, directeur van de grootboeken der Nationale Schuld en agent van het Ministerie van Financiën te Amsterdam. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Oldeberkoop Mr. L. Reitsma, advocaat te Dokkum. Z. M. heeft aan den heer W. C. Baert, op verzoek, eer vol ontslag verleend als secretaris der commissie van admi nistratie over de gevangenissen te Leiden. Z. M. heeft voor den tijd van vijf jaren bij het wapen der inf. van het leger in Ooat-Indië gedetacheerd den lsten luit. M. G. "W. A. Schumann, van het 3de, en den 2den luit. P. van Assenvan het 4de reg. infanterie. De Minister van Oorlog heeft: Benoemd: tot kapt. der 1ste kl.: de kapts. der 2de kl., L. J. Tihange, van het 6de en G. A. Lambert, van het 7de reg. inf., mitsgaders D. J. Jordens, van het korps ingenieurs, mineurs en sappeurs; - tot kapt. der 2de kl.: de kapts. van de 3de kl. A. C. T. Gevers Leuven, van het reg. grenad. en jagers; N. E. Pereboom, van het lste reg. inf. en H. Piccardt, van het korps ingen., min. en sapp.; - tot adjud.: bij het 7de reg. inf., den lsten luit. W. J. Ar- riëns, van het korps; bij het bat. min. en sapp., den lsten luit. F. M. Baron van Eekvan het korps ingen. min. en sappeurs. Weder in activen dienst gesteld: bij het Sste reg. infan terie den lsten luit. der infanterie op non-activiteit W. Ba- don Ghijben. Overgeplaatst: bij den staf der inf.: den lsten luit. F. L. Carré, van het instr.-batt., en den 2den luit.-kwartierm. F. J. Hinrichs, van het 4de reg. inf., om definitief werk zaam te zijn eerstgenoemde bij de Kon. Mil. Academie en laatstgemelde bij het Dep. van Oorlog; bij het 7de reg. inf., den lsten luit. G. O. W. C. Baron van Iiemert tot Dingshof, van het 2de reg. van het wapen; bij het reg. veldart., de 2de luits, J. A. Oudemans van het 3de reg. vesting-art. en J. Bogaerts, administrateur van kleeding en wapening bij het instr.-bataljon. Eervol ontslag verleend: uit zijne betrekking bij de Kon. Milit. Acad., aan den lsten luit. W. F. K. R. Weber, van het lste reg. inf., en zulks op het daartoe door hem te kennen gegeven verlangen. Bestemdom werkzaam te zijn bij de Kon, Mil. Acad., den lsten luit. R. H. Eijssonius de Waal, van het korps pont., en den 2den luit. J. Regenbogen, van het lste reg. vesting-art.; zijnde zij in verband daarmede tevens overge plaatst bij den staf der artillerie. Gedetacheerd: bij het Dep. van Oorlog, den 2den luit.- kwartierm. d. M. J. van Rijen, van het 3de reg. inf.; bij de Kon. Mil. Acad., de lste luits. F. C. W. van Hom van het 3de reg. inf. en G. L. Langguth, van het instr.- bataljon. Teruggeplaatst bij het leger hier te lande: bij het 3de reg. vest.-art., den 2den luit. der art. E. A. F. Creutz. Door het Departement van Oorlog is bevolen, dat de miliciens der lichting van 1863, die zich thans met onbe paald verlof in hunne haardsteden bevindenzoo zij dit mochten verlangen, kunnen trouwen, en zijn dientenge volge de chefs der verschillende legerkorpsen gemachtigd om aan de miliciens van gezegde lichting, welke zich tot dat einde schriftelijk aanmeldende vereischte vergunning te verleenen. Naar men verneemt hebben onderscheidene Departe menten van algemeen bestuur hunne ontwerp-begrootingen voor 1867 gereed gemaakt en aan den Minister van Finan ciën ingezonden. Later zullen zij aan het oordeel van den Raad van State worden onderworpen. Naar men verneemt is bij de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal ingekomen het antwoord der Regeering op het voorloopig verslag der Tweede Kamer ten aanzien van het wetsontwerp, houdende bepalingen nopens de inkwartierin gen. Het antwoord zal eerstdaags gedrukt worden rondge deeld, zoodat men de behandeling van dit ontwerp bij de Tweede Kamer eerlang kan te gemoet zien. Aan de Tweede Kamer is een wetsontwerp aangebo den, dat de strekking heeft, om door den veetyphus aan getast en daarvan verdacht vee onschadelijk te maken. De regeering wordt daarbij de .bevoegdheid toegekend, om op

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1