Advertentie n. ZUIVERE NIEUWE BESSENSAP. ANILINE. DEXTRINE. GEEN TAND- OF KIESPIJN MEER. ming aan eenig gevecht tegen Pruisen te weigeren. Hij heeft een adjudant naar den Keurvorst te Stettin gezonden om van dezen te vernemen wat hij in den tegenwoordigen stand van zaken doen moet. Te Mainz heeft zich Woensdag definitief een maat schappij geconstitueerd tot assurantie tegen schade aan on roerende goederen, bij een eventuëele beschieting der stad door de Pruisen. De gezamenlijke reeds verzekerde waarden vertegenwoordigen een kapitaal van drie millioen. De maat schappij eischt tot de assurantie een premie van 10 percent, terwijl de deelnemers dadelijk percent stortende, het res tant op voldoenden waarborg later kunnen afdoen. De maat schappij treedt in werking, op het oogenblik dat het eerste Pruisische projectiel valt op een gebouw, te Mainz of er gens anders binnen de stedelijke jurisdictie, De //Bohemia" van Praag bevat een nieuwe lijst re- quisitiën van den 23sten Juli. Daarop komen o. a. voor: 8400 sigaren, 40 borstels, 60 kasserolleneen yzeren geld kist, de noodige registers voor het militair beheer, 42 fles- schen wijn, 7 5 kannen sterke drank, 81 kwintalen haver en 150 paar zolen. Den 26sten Juli zijn gerequireerd 4500 hemden, 2000 linnen bedlakens, 1500 dekens, matrassen, kussens, enz. Voorts zal de bevolking elke maand 10,000 paar schoenen moeten leveren. De //Epoque" heeft een correspondent te Frankfort, die verhaalt dat de Pruisische generaal Von Manteuffel een lekkerbek van den eersten rang is. Dit wist de Baron van Rothschilden daar aan dien bankier dezer dagen menig maal het angstzweet voor zijn kas is uitgebarstenen hij het van hoog belang achtte de gunst van Von Manteuffel te winnenvroeg hij dezen bij zich te eten. Rothschild heeft een Franschen kok van Europeesche vermaardheid. Die kun stenaar kreeg bevel om bij het bezoek van het Pruisische 1 legerhoofd zijn beste beentje vooruit te zetten. Het maal was keuriger dan ooit; de generaal at er met bijzondere smaak van, en liet niet na bij elk gerecht de uitstekende keuken van den bankier te prijzenen hulde te brengen aan diens kok. Ten laatste vroeg hij zelfs om den man te zien. Roth schild, verblijd dat hij den Pruis met zijn fijne schotels in zül- keu goeden luim gebracht had, liet aanstonds zijn Franschen kok in de eetzaal komen. Zoodra had de generaal hem niet in het oog gekregen, of hij zeide/ylk ben zeer tevreden over u. Nog nooit heb ik zoo keurig gedineerd. Ik ver wacht u heden avond bij mij. Van nu af zijt gij in mijnen dienst." De correspondent eindigt zijn verhaal met de op merking, dat hij niet weet of Rothschild in het bezit is ge bleven van het kostbaar zilverwerkdat tijdens het middag maal op de tafel prijkte. Voor eenige dagen werd een elegant gekleede dame, onder sterk militair geleide, op een wagen van Florisdorf naar Weenen gebracht. Deze dame was een spionen wel een baardelooze 17jarige Pruis, die zich in vrouwengewaad onkenbaar gemaakt en dit zoo goed gedaan had, dat op het eerste oogenblik ieder er door bedrogen werd. In den met bijzondere zorg gefriseerden chignon vond men tachtig Prui sische bankbiljetten en het reistaschje, dat de dame-spion in de hand hadwas gevuld met teekeningen van de Do- naubrug,^ van de schaduwen en met meer andere voorwer pen van strategischen aard. De beweerde dame werd in de nabijheid van Iedlersee door eenige veldjagers gevat, juist 'oen zij bezig was met het vervaardigen van een schets van «en gedeelte van het bosch. In het eerste oogenblik ston den de jagers verbluft eep sierlijk gekleede en lieve juffer zoo alleen aan te treffen zij naderen haar en spraken haar aan. De spion was echter dom genoeg het taschje te openen on de verfrommelde teekening er in te doen. Dit trok de opmerkzaamheid der jagers, en daar de spion weigerde den inhoud der tasch te laten zienwerd hij naar de leger plaats gevoerd en daar ontmaskerd. De 17jarige jonge ling bekende dat nog veel meer spionnenals vrouwen ver kleed, in de verschillende legers ronddolen. Op een boeren wagen en door vier veldjagers met gevelde geweren verge zeld werd de dame-spion naar Weenen getransporteerd. Een 'allooze volksmenigte volgde den wagen tot voor de deur der gevangenis. Te Saltley nabij Birmingham is Zondag avond bij de rijtuigmakers BrownMarshall en Comp., zulk een geduchte hand ontstaandat aan tijdig blusschen niet was te den ken. De uitgestrekte werkplaats, te gelijk met vele kostbare spoorwegrijtuigen, voor Indië bestemd, alsook eenige op het station staande wagens van een goederentreinwerden ver nield. De schade wordt op 20,000 begroot. De bisschop van Moulins heeft zich naar Vichy be geven om Keizer Napoleon te ontvangen en te begroeten bij het binnentreden van de nieuwe kerk der badplaats. Het slot van zijne tot den Keizer gerichte rede was aldus//Zoo onze beden worden verhoordzal U. M. van de waardigheid die haar is toevertrouwdeen zoo goed gebruik maken dat zij ver dienen zal die eenmaal te verwisselen voor de nog hoogere waar digheid Godna voor Hem op aarde geregeerd te hebben eeuwiglyk te dienen in den hemel." Mevrouw Ristori zal met haar Italiaansch gezelschap den lsten September tot het doen eener kunstreis naar Ame rika scheep gaan. Zij zal met New-York beginnen en met Californië eindigen. OFFICIEEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leyden doen te we ten dat de rekening en verantwoording van de inkomsten en uitgaven dezer gemeente, over het dienstjaar 1865 met al de daarbij behoorende bescheidenaan den Gemeenteraad op heden is overgelegd, te gelijk voor een ieder gedurende veertien dagen ter lezing nedergelegd op de Secretarie de zer gemeente, en in druk, tegen betaling der kosten, al gemeen verkrijgbaar gesteld. Ondertrouwd Z. J. JONGMANS, en H. T. HOPMAN. 3 Augustus 1866. Receptie 12 Augustus. De ondergeteekende geeft door deze kennisdat de prij zen van zuivere BESSENSAP thans zijn gesteld: bij de 12 flesschen 17 cents, de 100 dito 16 cents, de 1000 dito 15 cents per llesch. Rootle ^Bessenwijn bij de 50 flesschen 27 ct. p. flesch. Zwarte dito n dito 30 u Witte dito n n dito 3 5 n n Manden en flesschen franco. Enkhuizen. P. DE LEUR. In diverse kleuren, zoowel vloeibaar als gekristalliseerd, om alle soorten van stoffen te vervenalsmede bijzonder geschikt voor photographenkleurendruk, tapijtververs en fabrikantenwordt ook per heele en halve kan afgeleverd met billijk rabat voor winkeliers. Bij de stijgende Gomprijzen wordt dit nieuwe artikel aanbevolen zoowel voor de huishouding als voor winkeliers en fabrikantendaar hetzelve in eigenschap geheel met de Gom overeenkomt. Prijs per 5 ons 30 cents, en gros tot lager prijs. Brieven francobij M. CLEBAN Huidenstraat, te Amsterdam. Oogenblikkeljjke pijnverlichting zonder den zieken tand aan te doen, door het gebruik der gebreveteerdë TAND- WOL, van BERGMANN EN COMP., te Parijs. Prijs per pakje 5 0 Cts. Hoofddepöt voor Nederland bij M. CLÉBAN, Huidenstr., 278 te Amsterdam. Depot bij Wed. PRILLE- VITZ te Rotterdam. Brieven franco.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3