N°. 1977. Zaterdag 28 Juli. Binnenlandsch Nieuws. LE1DSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 ra.; 3 u. 42 m.; 6 n. 6 ra.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 'snamidd. te 3 u. 35 m. avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags.Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.-West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijL«-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeeeter en JFethouderiMaandag en Donderdag te 11 uien. Oommittie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrjjdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Committie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaattelijke Secretarie is open dadelijks van 104 uren. - Thetaurie, dagelijks van 102 uren.-jD* Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Seobten en Accijnzen dagelijks van 9 —1 uren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas* tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 99 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft tot leeraar aan de rijk9-hoogere bur gerschool te Groningen benoemd den heer C. F. Terppe te Magdeburg. Den ritmeester Jhr. P. O. H. Gevaerts van Simonsha- veu i9 door Z. M. een maand verlof met behoud van trak tement verleendten einde het beroemde kamp van Chalons in Frankrijk te bezichtigen. H. M. de Koningin, die meermalen Scheveningen bezoekt, heeft ook Donderdag avond op het groot stedelijk badhuis bij de uitvoering der muziek een geruimen tijd vertoefd. Naar wij vernemen is bij den raad van State aanhan gig een wetsontwerp tot verhooging van het VlIIste hoofd stuk der Staatsbegrooting voor 1866 (Dep. van Oorlog) en wel ten gevolge van het onder de wapenen blijven van een meerder aantal miliciens van de lichting 1865, veroor zaakt door de heerschende veeziekte. Naar wij vernemen is heden Vrijdag de memorie van beantwoording op het voorloopig verslag nopens de Indische begrooting voor 1867 aan de Tweede Kamer ingezonden, welk uitvoerig stuk spoedig zal worden gedrukt en rondge deeld. Men verzekert ons wyders dat de Tweede Kamer te gen 8 Augustus zal opgeroepen worden. Naar men verneemt zullen de oefeningen van de leden der scherpschutters-vereeniging te 's-Hage geschieden onder toezicht van den len luit. Le Force van het reg. gren. en jag. en zullen die oefeningen in het vervolg in de groote zaal (oude Loterijzaal) op het Binnenhof worden gehouden. Sedert eenigen tijd was de veeziekte te 's-Hage eenigs- zins geweken thans heeft die ziekte zich echter weder op eenige stallen vertoond. In weerwil van de maatregelen door gemeentebestuur en enkele partikulieren te Groningenneemt de cholera daar biet in die mate af als men wenschte of verwachtte. Nog woedt en tast minstens een twintigtal personen daags aan. Thans 13 men bezig vurenvooral van teerte branden in de Heest besmette streken. De wetenschap schiet hier te kort, daar een straat die onder de gezondste gerekend werd en de hoogstgelegene is, tot de ergst aangetaste behoort. Ook over Bleekers drank wordt veel gepraat en veel geschreven. b>e ervaring van partikulieren staat tegenover de wetenschap die meer op het gevaarlijke van verkeerd of overmatig ge bruik let, dan wel op eene zekere mate van geruststelling die het bezit van den drank by honderde personen ver wekt en de verergering van diarrhee en de cholera welke die drank geneest. h - Naar men verneemt, is de algemeene vergadering der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, welke den 14den der volgende maand te Amsterdam zou worden gehouden uithoofde van het heerschen der cholera, voorloopig ver daagd tot de maand October dezes jaars. Het is aan de ijverige pogingen der politie te Dord recht Dinsdag 11. geluktspoor te ontdekken van een nieu wen diefstal in den nacht tusschen Zaterdag en Zondag al daar gepleegdhetwelkzoo men hooptleiden zal tot de geheele ontdekking van hendie in den laatsten tijd zich in den omtrek dier stad vergrepen aan partikulier eigendom. Nadat in genoemden nacht eene onbeloonde poging tot in braak gedaan was bij den tuinman De Waard, aan den Tweeden Singel, die men vermeende dat van den Staats spoorweg de onteigeningspenningen ontvangen had, schijnt men in dien zelfden nacht gelukkiger geslaagd te zijn op het nabij gelegen buiten van Dr. Zilver Bupe. Daar zijn geen sporen van buitenbraak ontdekt, en houdt men het er dus voor dat door den dief of dieven een geschikte gele genheid is afgewacht om binnen te sluipen. Men schijnt het daar gemunt te hebben gehad op de gouden sieraden van de baker. Ofschoon handig in het binnendringen en ont vreemden heeft men niet diezelfde handigheid getoond in het te gelde maken van het gestolene. En toen dus bij dén goud- en zilver-kashouder André aldaar de gestolen voor werpen zijn te gelde gemaakt, door een zekeren Theodoor Joseph Holtzergeboren en wonende te Keulenderwaarts geleid door J. Fischer, te Dordrecht woonachtig, had kort daarop de wakkere inspecteur van politie, Walraven, het geluk den verkooper te pakken enbij nadere confrontatie bij den heer André, de voldoening dat hij voor het minst den heeler in hechtenis had. Dit heeft Holtzer althans reeds bekend. Te gelijk i9 geconstateerd dat Fischer begeleider was en als zoodanig is hij almejie in verzekering genomen. Maandag namiddag brak ten huize van den heer Baaijersin de nabijheid van Maastrichteen hevige brand uit. Onmiddellijk snelde men met spuiten tot blussching toe

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1