N°. 1976. Vrijdag 27 Juli. A". 1S66. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/"0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreiuen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 in.; 1 u. 21 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 51 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 's uamidd. te 3 u. 35 m. avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Indisobe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's at.Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u.45m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wet houdersMaandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da -i lyks vau 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-Ds Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeue 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Reohteu eu Accijnzen dagelijks van 9laren en van 3 6 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maaudag Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd den commissaris van politie te Maassluis J. van Gennep tevens tot commiss. der rijkspolitie op het vaarwater het Scheur; tot rechterplaatsverv. in de arr.-rechtb. te Amersfoort Mr. P. Verloren, adv. te Utrecht; aan Jhr. Mr. H. A. C. de la Bassecour Caanop zijn ver zoek, met ingang van 1 Augustus a. s., eervol ontslag ver leend uit zijne betrekking van plaatsverv. kantonrechter te Noordwijk. Z. M. heeft den schout-bij-nacht P. A. Matthijsen met 1 September a. s. benoemd tot dir. en komm. der marine te Amsterdam; - den adsp.-ingenieur A. E. H. Roëll met 1 Aug. a. s. bevorderd tot ingenieur der 2de klasse bij de Marine, en benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw deu luit.-kol. J. W. G. Pels Rijckenvan het 3de reg. vesting-art. Z. M. heeft den Oost.-Ind. ambtenaar J. C. E. van den Berghgewezen onder-commies der 2de kl. bij de recherche te Batavia, laatstelijk met verlof hier te lande, op zijn ver zoek, een eervol ontslag verleend uit 's lands dienst, met toekenning van pensioen. De Minister van Oorlog heeft zijn ingenomenheid ge openbaard met het doel van hier en daar opgerichte ver enigingen om door vrijwillige oefening in den wapenhandel zich voor te bereiden tot het verdedigen van het Vader land in tijden van gevaar. Aan de bevelhebbers der militaire afdeelingen is machtiging verleend, om ondersteuning of me dewerking te verleenen wanneer die wordt gevraagd, met 'nachtneming van het volgende: 1°. dat in infanterie- en garnizoensplaatsen, van de ge weren bestemd voor het recruten onderwijs, des verlaDgd eenige zullen worden afgezonderd voor het eerste onderricht 10 de behandeling van' het geweer; 2°. dat dit onderricht door daartoe te bestemmen mili- laire onderwijzers zal worden gegeven 3°- dat de bovenbedoelde geweren na elke oefening be hoorlijk zullen worden ingenomen; 4°. dat bij het onderwijs zoowel als bij het uitreiken en '"nemen der geweren van de zijde der militairen met de heeste welwillendheid en voorkomendheid worde te werk ge gaan; 6°. dat de leden der vereeniging, niet langer dan vol strekt noodig, met zoogenaamde exercitiën worden bezig ge houden en dat zij dan ook zoodra mogelijk tot het schijf schieten, de hoofdzaak waarop voornamelijk alles neerkomt, overgaan 6°. dat zoodra de oefeningen in het schijfschieten aan vangen, tot dat einde een tiental getrokken geweren ter be schikking van de vereeniging kunnen worden gesteld 7°. dat ook deze geweren onder toezicht der militaire autoriteit blijven, terwijl het aanschaffen van de ammunitie ge heel voor rekening van de vereeniging moet komen 8°. dat de voorbereidende oefening tot het schieten en het schieten zelf met de meeste zorg zal moeten worden ge regeld, en eindelijk 9°. dat alles zal moeten worden aangewend wat strekken kan om den lust voor die oefeningen aan te kweeken en levendig te houden. De Minister overtuigd zijnde, dat de officiereu over het algemeen gaarne zullen medewerken om deze voor de toe komst inderdaad hoogst gewichtige aangelegenheid te bevor deren en dat zij dan ook met de meeste welwillendheid al die hulp zullen biedenwelke van hen door de leden van de hier bedoelde vereenigingen met opzicht zoo tot het theo retisch als het practisch onderricht mocht worden gevraagd, acht het overbodig de zaak hun ter behartiging aan te be velen of een beroep op hunne belangstelling en bereidvaar digheid te doen. De vorige Minister van KoloniënFransen van de Putte, heeft bij geleidenden brief van 24 Mei aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal gezonden een aanzienlijke hoe veelheid staten, specificatiën, aauteekeningen en bijlagen, betreffende de Koloniale administratie van 1817 tot en met 185 7, tot opheldering van het geschil over de verantwoor ding der Indische geldmiddelen, ontstaan uit de opgaven van het werk over Java van den Engelschen schrijver Money. - De zitting van den Gemeenteraad te 's-Hage van 11. Dinsdag, werd eenigszins belangrijk, toen de voorzitter op het punt stond den hamer te laten vallen, ten teeken dat er niets meer aan de orde van den dag was. Het was de heer van Sijpensteindie toen nog het woord vroeg om de aandacht van den raad te vestigen op een Kon. besluit, opgenomen in de //Nederl, Staats-Courant" van 21 Juli 11,t

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1