Benzine, DIENSTBODE. WATERGENEËS1NR1CHTING. Verkooping van te veld staande Aardappelen, Bij alle Boekhandelaren is te verkrijgen Advertentiën. De Platen stellen voor: Pruisische Ulanen bivouakkeerende in de nabijheid van Dresden. De intocht der eerste Pruisen binnen Dres den. Het gevecht bij Langensalza. De aanvoerders van het Prui sische leger. Veldtuigmeester v. Benedek met zijn staf. Een Pruisische voorpost. Marsch van Garibaldische vrijscharen door Ponti in de nabijheid van het Guarda-meer. Oostenrijksche keizerlijke jagers •'ii Tiroler landsstorm op een uitkijkpost. Voorhoede van het ar- weekorps onder generaal Durando op den linkervleugel van het Ita- faansche leger tegen Peschiera oprukkende den 28ste" Juni. Ratibor in Silezië. Ie Londen des morgens te 9 uren aangeplakt, dat de bank hare zaken moet schorsen. De uitstaande verplichtingen wor den ruw geschat op 1,500,000 p, st. Berichten uit Marseille van den 21sten melden, dat een groote suikerraffinaderij de betalingen heeft gestaakt. De brand in het Cirque de l'Impéralrice te Parijs is ontstaan ten gevolge eener gasontploffing. De concierge en twee zijner kinderen zijn gedood; - zijn vrouw bevindt zich in een toestand, die aan het behoud van haar leven doet wanhopen. Sedert eenige dagen heeft de cholera zich te Parijs weder vertoond. In de hospitalen Hotel Dieu, Lariboissière, BoujonWecker en St.-Louis zijn vele aangetasten opgeno men. Te Amiens is de epidemie aan het afnemen. Het hof van cassatie te Parijs heeft Donderdag de voorziening in cassatie behandeld van Joseph Philippe, door het hof van assises der Seine ter dood veroordeeld wegens moord, op eenige publieke vrouwen gepleegd. Het hof heeft de voorziening verworpen zoodat het doodvonnis blijft ge handhaafd. Een beroep op de Keizerlijke genade blijft den veroordeelde thans alleen nog over. Men zegt, dat zijn ver verdediger een audiëntie bij den Keizer heeft aangevraagd en wenscht, dat zijn cliënt onderworpen zal worden aan een geneeskundig onderzoek; hij beweert namelijk, dat Philippi in zijn verstandelijke vermogens gekrenkt is. In een steenkolenmijn nabij Fenton hebben Woensdag vier arbeiders het leven verlorenten gevolge van het be zigen van kaarslichtbij hetwelk twee anderen werden ge kwetst. Te St.-Petersburg heerscht de cholera in hevige mate; het aantal slachtoffers klimt reeds tot honderd per dag. OFFICIËËL AIIFU Wü. Eerste Huwelijks-afkondiging te Leiden, 22 Juli 1866. Jan Pieter Meerburg, jm. 29 j. en Sara Frederica Hus, jd. 21 j. - Johannes de Vos, jm. 25 j, en Maria Kasteelen, jd. 23 j. - Johan Diederich Hansier, jm. 23 j. en Johanna Geertruida Verhoeven, jd. 25 j. - Hendricus Ruitenbeek, jm. 23 j. en Lena de Haas, jd. 20 j. - Hendrik van der Zeeuw, jm. 24 j. en Johanna Francisca Peijsterjd. 28 j.- Johannes Jacobus van der Steen, jm. 24 j. en Petronella Christina Olivier, jd. 2 8 j. - Hermanus Petrus Bernardus Bossong, jm. 26 j. en Maria Petronella Westfaal, jd. 24 j. - Bartholomeus de Kier, wedr. van Adriana Guldemoud, 32 j. en Susanna van der Hoeven, jd. 25 j. - Frederik Ckristiaau Cornells van Egmond, jm. 24 j. en Elisabeth Schouten, jd. 21 j. - Mr. Joannes Leonardus Klaverwij- deuwedr. van Elisabeth Josephina Hölscher51 j. en Margaretha Henrica Johanna Vossen, jd. 39 j. - Henricus Wouters, wedr. van Joanna Maria Wagenaar, 5 9 j. en Ma ria van Bronswijk, wed. van Johannes Hermanus V09, 43 j. - Pieter Alexander Vielaars, jm. 2 7 j. en Athalia Bartho Caroline Hendriks, jd. 23 j. i 15** D°or de schorsing der Kermis is gedurende eenige dagen gelegenheid bij P. VAN TOL op de Beestenmarkt tot het aan huis gebrui ken van Poffertjes. Bestellingen worden ook aan huis bezorgd. FBfËS** ^e^en Augustus ek. wonlt verlangd in WjÊÊÊfÊ. Wet Caecilia Gasthuis te Ley den eene Moe- der in de Vrouwen Ziekenzaal, on gehuwd of weduwe zonder kinderen ten haren laste, tegen eene bezoldiging van 70 'sjaars, behalve kost en inwo ning. Men vervoege zich in persoon bij den Binnen-Vader in voornoemd Gesticht. Met 1 Augustus verlangt men eene dienstbode, goede getuigen loon f 60. Adres franco briefjes of in persoon onder letter M. bij den Boekhandelaar C. KOOYKER te Leyden. Laubbach, bij Coblenz. Vele aan ons gerichte vragen doen bij ons het vermoe den ontstaan, dat het gerucht zich verspreid heeft, alsof ODze inrichting, ten gevolge van de versterking der vesting Coblenz, gesloten zou zijn. Dit is echter volstrekt niet het gevalintegendeel is bet hier, de tijdsomstandigheden in aanmerking genomen, zeer druk bezocht en biedt Laubbach tegen de toekomende gebeurtenissen eene rustige en aange name verblijfplaats aan. DE DIRECTIE. op Vrijdag den 27sten Juli 1866 des voormiddags te tien uren, op de Zanderijgronden van de Hofstede Vee- nenburgonder Lisse, van onderscheidene soorten AARD APPELEN gunstig in gewas staande. Ter aauwijzing vervoege men zich bij den Boschbaas op voorschreven Hofstede. beproefd middel tegen den worm in de huid der schapen tot billijken prijs te bekomen bij JACs. JAN AVIS, Heiligenweg Amsterdam. S3 juli 1866. Prijs per kwartaal (13 Afleveringen) f 2.175. a. w. sijthoff. GEÏLLUSTREERD NIEUWS V. 3.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3