Nn. 197S. Dinsdag 24 Juli. A". 18M Binnenlandsch Nieuws. sT^ - DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.76 Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreiuen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.j 3 u. 42 m.; 6 u. 16 m.; 9 u. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 in.; 11 u. 54 w.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusiiohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 'suamidd. te 3 u. 35 m. avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'suamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, l en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. 8poorv»eg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te li uren. Oommissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da n iijks van 10 4 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-Ds Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 91 uren en van 36 uren; van'g-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd lot lsten luit. bij het 5de reg. dragonders den 2den luit. T. K. J. Kraatvan het korps. Zaterdag 11. hebben H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Alexander de tentoonstelling van Nederlandsche nij verheid en kunst in het Paleis voor Volksvlijt met een be zoek vereerd. Door den burgemeester van Amsterdamden heer Mr. C. Fockvergezeldbenevens den graaf van Rand- wijck, Jhr. D. C. M. Hooft, freule van Zuylen van Nyevelt en Jhr. van Hogendorp, stapte H. M. te 11^- uren aan het Volkspaleis af, waar de heeren Mr. J. A. van Eyk S. H. Orobio de Castro, D. C. H. Kistemaker en Ch. Boissevain de geliefde Vorstin ontvingen. Verscheidene malen betuigde de Koningin haar welgevallen in de schoone scheppingen onzer nijveren, de voortreffelijke rangschikking en de ge paste versieringen van het indrukwekkende gebouw. H. M. vereerde de directeuren door gebruik te maken van een de jeuner in de zuidwester bijzaal aangericht, waarbij H. M. plaats nam tusschen de HH. Mrs. J. A. van Eyk en C. Pock. Te ruim 2 uren verliet H. M. het Paleis om naar s-Gravenhage terug te keeren. Wij vernemen, dat de Tweede Kamer allerwaarschijn lijkst op het einde dezer maand zal worden bijeengeroepen tot behandeling van het Oost-Indische budget. Aan den Gemeenteraad van Amsterdam is concessie gevraagd tol het aanleggen van een lange hoofdstraat, breed 20 en lang 122 5 Ned. ellen, loopende van den Dam lot aan de Middellaan der Plantage en tot het bouwen eener nieuwe centrale Burgerwijk op de terreinen van den ge- dempten Uilenburgerwal. De kosten van dit plan worden geraamd op f 4,541,000 behalve f 402,000 ten laste der gemeente voor het leggen van bruggen en het maken van kaaimurenenz. Te Utrecht zijn Zaterdag 28 en Zondag 9 personen overleden aan de cholera; - te Groningen Woensdag 27 en Donderdag 24; - te Rotterdam Zaterdag 18 personen. De Staats-Courant heeft medegedeeld de opgaven be treffende den veetyphus over de weekbeginnende den Baten en eindigende den I4den Juli. Daaruit blijktvoor zoo yeel de prov. Zuid-Holland betreft, dat in die week zijn aan getast 344 runderen; 105 zijn gestorven, 45 afgemaakt en 2 5 hersteld, terwijl 169 in behandeling bleven. Sedert het uitbreken der ziekte zijn in die prov. 51,5 24 runderen aan tast, waarvan er 20,947 stierven 9920 werden afgemaakt, 20,114 herstelden en 543 nog ziek zijn. Zekere J. H. Pepers uit Veghel werd onlangs door het hof van Noord-Brabant schuldig verklaard aan diefstal door middel van binnenbraak met verzwarende omstandighe den en veroordeeld tot 7 jaren tuchthuisstraf. Omtrent den levensloop van dezen persoon verneemt men de volgende interressante bijzonderheden: In 1812 geboren, werd hij op zijn 20ste jaar door gemeld hof reeds tot 2 jaren gevangenisstraf veroordeeld3 jaren daarna door dat zelfde hof tot 8 jaren tuchthuisstraf met tepronkstelling en brandmerk; even nadat hij zijn tijd uitgediend had door het hof van Zuid-Holland tot 5 jaren tuchthuisstraf en we derom tepronkstelling en brandmerk; in 1849 door eerst- gemeld hof nogmaals tot 7 jaren tuchthuisstraf met brand merk en tepronkstelling; in 1856 door de rechtbank te 's-Hertogenbosch tot 2 jaren gevangenzetting, en eindelijk in 185 8 door meergemeld hof nogmaals tot 7 jaren tucht huisstraf. Hieruit blijkt dus dat hij op zijn 61ste jaar 34 jaren tuchthuisstraf, 3maal tepronkstelling en brandmerk en 4 ja ren gevangenisstraf zal hebben ondergaan. -Het is nu ruim dertig jaren geledendat ijzeren spoorwegen een nieuwe en tot dien tijd ongekende uitbrei ding aan het reizen gaven. Thans is reeds het fabelachtig kapitaal van 13,200,000,000 gulden aan het aanleggen van spoorwegen besteed, en ligt er een ijzeren net van 7 0,000 Engelsche mijlen, of ruim drie en twintig duizend uren gaans, om onzen aardbol. - In een mijl lengte van den Atlanti- schen telegraafkabelzooals die laatstelijk is vervaardigd vindt men zeven mijlen koperdraad, vier mijlen gutta-percha tien mijlen gegalvaniseerd ijzerdaad en vijftig mijlen gespon nen manilla garen, - dit allesbehalve de losse manilla dra den, waarmede de gutta-percha omwonden isin iedere strekkende mijl van den kabel bevinden zich alzoo 71 mijlen van andere stoffen. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Scherpenzeel Ds. F. J. Stipriaan Luiscius te Oosterland, Te Schagen is de spoorwegwachter Rotgans Zaterdag door een onbekend toeval onder den trein geraakt, die van

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1