N'n. 1971. Zaterdag 21 Juli. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Nom- iners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/"0.76 Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 ra.; L u. 24 in.; 3 u. 42 in.; 6 n. 16 m.; 9 u. 5 m naar Haarlem en Amsterdam; te 3 u. 34 ra.; 10 u., 12 ra.; 11 u. 51 ra.; 3 u. 1 in.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 n. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen 5 u.j van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u, 30 ra. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'sraorg. te 7 u. 45 m. en te lLu.; 's naraidd. le 3 u. 35 m. avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snaraiddags. Oost-ïodisohe Lamlpost. Over Southampton, l en 17; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 's ra. tot 10 u. 45 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Oonderdagte Li.uien. Oommissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdng en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van fabricage des Zaterdags van 111 uren, - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da 1 ij les van 10-i uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 iren.-Dtf Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12—1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Reohten eu Accijnzen dagelijks van 9 luren en van 3 6 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren, van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. - Reeds sedert Maandag 11. is Z. M. de Koning met eenige officieren, uit Zutfen te Apeldoorn overgekomen, be zig met het in den laatsten tijd zoo veel besproken naald geweer schietoefeningen te houden. Z. M. heeft den 2den luit.-kwartierm. G. H. Dröher, van het 4de reg. drag., benoemd tot lsten luit.-kwartierm. bij het korps. Z. M. heeft aan den zaakgelastigde Mr. J. W. van Lans- berge vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van officier der orde van het Legioen van Eer. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft het vol gende ter algemeene kennis gebracht. Blijkens mededeeling van de Pransche regeering worden, ondanks de in Europa plaats hebbende gebeurtenissen, de toebereidselen voor de in 1 86 7 te Parijs te houden alge meene tentoonstelling onafgebroken voortgezet, en doet alles voorzien, dat die tentoonstelling met 1 April van dat jaar volkomen in gereedheid zal zijn. Het tijdstip harer opening blijft onveranderd op dien dag bepaald. De Gemeenteraad van Middelburg heeft Woensdag op verzoek eervol ontslag verleend aan Dr. C. M. Kan, uit zijn betrekking van conrector aan het gymnasium aldaarmet in gang van 1 September a. s. Nopens den uitslag van het thans ten einde gebrachte vergelijkend examen van hulponderwijzers, die zich uit ver schillende oorden des Rijks hadden aangemeld, om aan de te Haarlem bestaande inrichting van de Rijks kweekschool voor onderwijzers tot hoofdonderwijzers te worden opgeleid verneemt men dat van negen, die zich hadden aangemeld, slechts zeven aan het examen hebben deelgenomen. De uit komst was echter niet voldoende, zoodat geen hunner is ge plaatst. Maandag is er op de scheiding tusschen Zuid-Holland en Gelderland geschoten op de militairen, die de lijn van afsluiting moesten bewaken. Twee soldaten zijn licht gewond. Be vermoedelijke dader is op staanden voet gegrepen, en gevankelijk naar Gorkum gevoerd. Hij is een jonkman uit Asperen en nauwelijks '20 jaren oud. Men houdt het er voor, dat hij door anderen tot zijn wanbedrijf is aangezet, doch het gerechtelijk onderzoek zal dit wel uitwijzen. Dinsdag II. ontstond er brand te 's-Hertogenbosch ten huize van den lsten luil. van het 4de reg. dragonders, den heer Maas Geesteranus, terwijl deze zich als kommandant van een detachement hulpmaréchaussées te Werkendam be vond. De betrekkingen van den luitenant zijn gered, maar de inboedel en een aanzienlijke waarde aan effecten is ver brand; ware de brand een half uur later ontdekt, dan zou men misschien het verlies van menschenlevens hebben te be treuren. Men zegt dat de brand is ontstaan door onvoor zichtigheid. Niets is tegen brandschade verzekert. Het dubbel huis met erf en tuin, in der tijd be woond geweest door de in de vaderlandsche geschiedenis beroemde Kenau Simons Hasselaarstaande in de Spaarne- wouderstraat te Haarlem, is voor een som van slechts /'3000 opgehouden. Te Utrecht zijn Donderdag 15 personen aangegeven als overleden aan de cholera. Aan het bureau van den burgerlijken stand te Rot terdam zijn Donderdag aangegeven '20 overledenen aan de cholera. Te Groningen is door den kerkeraad der Ned. Her vormde gemeente het vroegere twaalftal, waaruit toen als predikant aldaar werd beroepen Ds. Bervoets te Zwolle, i welke echter voor die beroeping heeft bedankt, aangevuld met Ds. Ploos van Amstel, te Anjum. Te Kampen is uit het vroeger vermelde drietal tot predikant bij de Hervormde gemeente beroepen Dr. C. P. Hofstede de Grootthans te Purmerend. Beroepen bij de Chr. Afg. Ger. gemeenten te Leeuwar denHeerenveen en Nijkerk de candidaat J. (J. Neder- hoed Jr.; - te Winterswijk, de candidaat S, Lindeboom; - te Serooskerke, de candidaat D. de Pree. De kantonrechter van Woubrugge heeft met zijn ambt genoot den kantonrechter van Alfenin het openbaar, door in druk uitgegeven open brieven, een onderwerp behandeld dat in onzen tijd vooral ieders belangstelling verdient. Wel was de aanleiding tot een rechtsgeding en het onderwerp van een rechterlijk vonnis een weigering tot betaling van een aanslag in den hoofdelijken omslag voor de kosten van eererlienst der Hervormde gemeente te Alfen aan den Rijn, maar in onafscheidelijk verband stond daarmede de quaestie voor het lidmaatschap der Plervormde kerkde kracht der

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1