f 1700.- Grasgewas. DIENSTBODE Hollandsche IJzeren Spoorweg. Omnibus Dienst van Katwijk a/Z. naar Leyden. Advertentiën. Leiden, 16 Julij 1866. WIJZIGING VAN ZOMERDIENST. Van af het Badhuis te Katwijk a/Z. naar hel Station te Leyden. Van de Stations le Leyden naar Katwijk a/Z, De sterkte van het Pruisische korps dat zich aldaar bevindt wordt op 50,000 a 60,000 man geschat. Bij het vernemen van den afstand van Venetië aan Frankrijkheeft de graaf de Chambord het paleis Cavalli te Venetiëalwaar hij altijd den winter gaat doorbrengen, in publieke veiling gebracht. Aangaande de bewegingen en plannen der Oostenrijk ste strijdkrachten verneemt men niets dan geruchten. Naar het schijnt worden uit Tyrol en Galiciëzelfs uit het Kra- kausche, alle eenigszins beschikbare troepen naar het Noor* derleger gezonden ten einde dit te versterken en in staat te stellen om weder offensief te handelen. Uit Hongarije ech ter zoudenvolgens Pruisische berichtengeeue troepen meer worden verwijderd, omdat zich aldaar, gelijk men weet, hier en daar sporen van een oproerigen geest begonnen te openbarendie het niet raadzaam zouden doen achten het land yan troepen te ontblooten. Prins Anton van Hohenzollernvan het eerste garde regiment te voet, is, gelijk men weet, in den slag bij Kö- niggratz zwaar gewond en in Königinhof achtergebleven. Den Prins is door een schot de linker knieschijf verbrij zeld en ook het linker dijbeen is door een kogel doorboord daarenboven is hij aan het rechterbeen gekwetst. De genees- heeren verklaren eenparig, dat de patient alleen door af zetting van het linkerbeen in leven kan blijven. De Prins is 24 jaren oud. De Bayerische Ztg. deelt van 10 Juli het volgende mede: //Sinds van morgen wordt een hardnekkig gevecht gele verd bij Kissingen. De Pruisen van den rechter oever ko mende, hebben de brug over de Saaie aangevallen. Herhaal delijk zijn zij door schrootvuur teruggeworpen. Bommen zijn ia de stad te recht gekomen. De kerktoren en het stadhuis raden getroffenhet hotel //het hof van Beieren" is door de kanonkogels vernield. De Beiersche troepen zijn zeer dapper en de infanterie heeft zeer juist geschoten. De re- serven zijn er bij te pas gekomen. Sinds 1 uur 's nachts zijn er geene telegrafische berichten uit Kissingen meer aan gekomen; dat laat zich hooren, daar het telegraafkantoor in de nabijheid der door de bommen getroffen gebouwen staat." De Bondstroepen retireeren langzaam en zonder ver ontrust te worden naar de Mam-linie. Prins Alexander van Hessen, wiens hoofdkwartier zich steeds te Frankfort bevindt, wordt het meest door de Pruisen bedreigd. Te Glasgow is Vrijdag 11. het groote oliepakhuis en Je spermaceti-fabriek der heeren Walls en Comp. tot den grond toe afgebrand. Het gebouw was kort te voren nieuw opgericht en bevatte een aanmerkelijke hoeveelheid olie en «odere stoffendie de vlammen een schrikbarend aanzien given. Men had dan ook veel moeite om de aangrenzende perceelen te behoeden. Dezer dagen verklaarde Keizer Napoleon te St.-Cloud zij- non zoon, met het //corpus delicti" in de hand, het samenstel 'in het Pruisisch geweer. Ten einde practijk met theorie te vereenigen riep de Keizer een soldaat, en gelastte hem zijn goweer te laden en af te schieten. De krijgsman gehoor nde, maar voor dat hij den trekker had kunnen losla- 'ïD. gaf de Keizer vijf malen met zijn geweer vuur. "Hm!" zeide Zijne Majesteit tot den verbaasden soldaat '®vt mijn geweer gaat het een weinig spoediger dan met het 'W; wilt gij er ook zoo een hebben?" "Wel zeker, Sire," zeide de militair. "Gij zult het hebben," antwoordde de Keizer. De Amerikaansche Monitor, de Miantonomoh, is Za- Wag op de reede van Sheerness uit Cherbourg teruggeko- Jen' Hij heeft den overtocht in 24 uren gedaan. Na eenige velen zal hij naar Kopenhagen, Kroonstadt en St.-Peters- brg vertrekken. Heden overleed mijn Echtgenoot JOHANNES FRANS- H8CUS VAN SON. Aldegenen die hem in zijn werk- 'lm leven gekend hebben zullen beseffen wat ik en mijne le*igdige kinderen benevens de Maatschappij aan hem 'biezendoch ik hoop te berusten in den wil van Hem e Weduwen noch Weezen verlaat. Wed. M. VAN SON - van Genabeth. ioTMMen verlangt zoo spoedig mogelijk in een Manufactuurwinkel een BEDIENDE. Adres onder letter M. bij den Boekhande laar JAC. HAZENBERG CORNZn. worden gevraagd als le Hypotheekop een huis van van 2400.waarde, tegen nader te bepalen voorwaarde. Aanbiedingen worden ingewacht franco onder letter IV. aan het Bureau van dit Blad. gevraagd in een klein gezin, als MEID ALLEEN, R. G'. in staat met de drooge wasch en de pot om te gaanliefst dadelijk of met Augustus in dienst te kunnen treden. Loon met inbegrip van verval f 60.Met duidelijke informa- tiën melde men zich aan onder letter H, aan het Bureau dezer Courant. TE KOOP om terstond te aanvaarden circa vijf bun ders te veld staand grasgewas, op een kwartier uurs afstands van Leiden en gemakkelijk te water en te land vervoerbaar. Te bevragen Leidsch Dagbladletter 4*. Aanvangende op Donderdag den 19den Julij 186 6 zal trein XVII van Amsterdam vertrekken ten 4 uur 30 min. (in plaats van ten 4 uur 4 0 min.) en alzoo ook op alle andere Stations 10 minuten vroeger dan thans. DE ADMINISTRATEUR. De ondergeteekende heeft de eer aan belanghebbenden te berigten dat hij op verzoek besloten heeft de omnibus van af Donderdag den 19den dezer voortaan te doen rijden als volgt des morgens over Valkenburg 7j- uur. des middags Rijnsburg 2*- u des avonds Rijnsburg 7f des morgens over Rijnsburg 10|- uur. des namiddags Valkenburg 4|- des avonds Valkenburg 9 Overigens blijft alles geregeld als naar gewoonte. Verder heeft hij het voornemen ten dienste dergenen die de Zeebaden willen gebruiken, en om hunne bezigheden weder tijdig te huis willen zijn, de omnibus dienst zoo in te rigten dat men des morgens ten 6J te Leyden vertrek kende des morgens ten 9|- weder te Leyden terug kan zijn. Belangstellenden worden beleefd verzocht zich daartoe bij den ondergeteekende te willen aanmeldenom te kunnen nagaan in hoeverre die dienst is tot stand te brengen. K. C. FEUN.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3