Woensdag 18 Juli. N°. 1968. Binnenlandsch Nieuws. 4'V\ DSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mer8 Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/O.75, Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 21 m.; 3 u. 42 in.; 6 u. 16 ra.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 m.; 11 u. 51 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 n. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 's uaiuidd. te 3 u. 35 m. avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m.'snaraiddags.Oost-ludisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u.45ru.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag teil uien. Oommissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 uren.-Dtf Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der in- en Uitgaande Hechten en Aooijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; ran's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de .Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot rector-magnificus der hooge- school te Groningen, voor het academiejaar 1866-67 den hoogleeraar J. W. Ermerins- tot burgemeester der gemeente Sloten (Friesland) M. A. M. W. Idzerda. Z. M. heeft den schout bij nacht O. A. Uhlenbeck, met den lsten Augustus a. s. benoemd tot directeur eu komman- dant der marine te Willemsoord; mede met ingang van den lsten Augustus a. s. bevorderd: tot vice-admiraalden schout bij nacht A. A. de Vries; tot kapitein ter zee, den kapt.-luit. ter zee F. L. Geerling; tot kapt.-luit. ter zee, den luit. ter zee 1ste kl. P. Koning; tot luit ter zee 1ste kl., den luit. ter zee 2de kl. K. O. van der Veen; en tot officier van administratie der 1ste kl. den officier van admi nistratie 2de kl. B. A. Stieler. De burgemeester te 's-Hage heeft den heer de Rooy laatst burgem. te Strijenbenoemd tot inspecteur van politie te 's-Hage. De provinciale Staten van Noord-Holland hebben met 21 tegen 20 stemmen afgewezen de aanvrage van Directeu ren van den grooten schouwburg te Amsterdam om een sub sidie uit de provinciale fondsen. In den loop van deze maand zal in Engeland een cursus over de watermijnen plaats hebbendoor den heer Marey. De Regeering heeft de bijwoning daarvan opgedra gen aan den luit.-kol. von Preuschen directeur der pyrotech- nische school en inspecteur der buskruit-fabricatieden kapt. Steenberghe van het reg. veld-art., den kap.-luit. ter zee van der Velde, en den luit. ter zee 1ste klasse Sluyterman van Loo. Te Haarlem worden in den regel de gemeentegron den tot het bouwen van villa's gratis afgestaan en voor die tot tuin bestemd zijn een koopprijs van 5 0 cents de vier kante el berekend. Te Haarlem bestaat het muziekkorps der dienstdoende schutterij] uit 34 muziekanten, die aan traktementen genieten f 3415 'sjaars. Van 1°. Januari 1860 tot 31 December 1865 en derhalve in zes jaren is voor buitengewone openbare werken to Haarlem besteed een som van ƒ353,804.89 waarvoor zÜn gesloten drie geldleeningen tot een bedrag van 23 8,000 en aan gemeente-eigendommen verkocht voor een som van 77,538.715. Uit den Helder schrijft men In den namiddag van 11 Juli jl., zijn alhier proeven ge nomen met een extincteur, met de navolgende resultaten. Men had op de Marinewerf geplaatst twee groote hoopen hout en krullen, vermengd met mos, pek en teer; beide hoopen volkomen gelijk aan elkander. Op een gegeven tee- ken werd er één hoop aangestoken, en na zes minuten bran- densbegon men de blussching met een extincteur N°. 6. De geheele inhoud van den extincteur werd tot blussching gebruikt; het duurde 9 minuten, en toen was de brandende hoop niet gebluscht, zoodat men toen verder tot een ge wone brandspuit de toevlucht moest nemen. Daarna stak men de tweede hoop aanmet het doei om die met een gewonen wateremmer en gewoon water te blusschendaar van is het resultaat geweest, dat de hoop, eveneens na 6 minuten brandens, in 4 minuten geheel gebluscht werd, met de dubbele hoeveelheid water, welke in den extincteur was geweest. Hier heeft men dus ondervondendat de ex- tincteurs zoo voortreffelijk niet zijn als men voorgeeft. De proevenwelke men elders met den extincteur heeft genomen en waarvan de uitkomsten zoo bevredigend schij nen geweest te zijnhebben waarschijnlijk niet plaats ge had met een tegenproef met gewoon water. Donderdag avond heeft in het Odeon te Zwolle een bijeenkomst plaats gehad van onderscheiden handelaren en industriëelen daar ter stedemet het doel om maatregelen te beramen tot wijziging of afschaffing der patentwet. Er is een commissie benoemd, om in den geest der vergadering werkzaam te zijn en het noodige voor een tweede vergade ring voor te bereiden. Uit de opgaven in de Staats-Courant, betreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de week be ginnende den lsten Juli en eindigende den 7den Juli, blijkt, dat er ia die week zijn aangetast 385, aan de ziekte gestorven 113, afgemaakt 27, hersteld 22, aan het einde der week nog ziek 22 3 runderen, terwijl er sedert het be gin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 51,180, aan de ziekte gestorven 20,720 afgemaakt 9 875 hersteld 20,031 en nog ziek 654 runderen. Aan het bureau van den burgerlijken stand te Rot-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1