op de school van den Heer Japikse: lste klasse. F. A. Liefrinck, C. de Vink, C. G. van der KaaijN. Meerburg en J. Visser. 2de klasse. W. Rijklof van Alphen, H. van Alphen, M. W. Pijnappel, J. G. van Deventer, G. G. van But- tingha Wichers, H. van der Kaaij, T. van Dissel, A. G. de Baas, J. Rutgers van der Loeff, A. P. van Schilf- gaarde, E. Horloos, M. J. van der Waag, J. Franchi- mon, H. J. Simons en E. C. H. Goudsmit. 3de klasse. J. C. van Schilfgaarde, C. J. VethP. Ver meulen, H. KuypE. H. A. Driessen, E. Scholten, L. T. Schneider, J. Kuyp, A. L. B. W. van Oijen, O. J. H. van Limburg Stirum, W. P. A. M. Kluit, L. J. Keuls, j P. W. C. Maclaine Pont, J. A. van der Keilen, L. van Schravendijk en A. E. Perrin. éde klasse. D. Snijers, J. E. Ie Roux, C. Noothoven van Goor, J. E. Schlette, J. G. C. van den Bergh, A. van der Keilen. 5de klasse. A. J. C. E. Heycop ten Ham E. E. W. Heintz, E. Manuel, J. A. van Olden, G. J. T. Pijnap pel, E. W. H. Rijke, P. H. Simon Thomas, G. J. Veth en J. C. Zaalberg. 6de klasse. C. T. Driessen, E. A. P. C. Kluit, J. M. P. Kluit, M. E.mB. J. Kluit, E. L. van Limburg Stiruin, A. Maclaine Pont, A. H. E. Sluyter, B. W. G. Wtte- waall en J. van Buttingha Wichers. 7de klasse. J. C. Heycop ten Ham, P. M. Heycop ten HamH. S. Keuls en J. C. van Schravendijk. Op de school van den heer van Wijk: lste klasse. C. Goudsmit, W. E. Arbouw, J. Chris- tiaanse, L. J. Boekwijt, H. Rienks, J. M. B. van Driel en A. A. Peltenburg. 2de klasse. H. Greeve, A. Griffijn, H. Regenbogen, D. J. Cockuyt, B. L. van Raalte, E. W. Hendriks, J. C. L. Schermer, J. N. Kropff, D. W. Verhaar en H. W. Venetie. 3de klasse. C. W. C. M. Stroo, W. T. van Iterson, T. Bac, E. Schuchart, H. Borgerding, J. J. Dingjan, H. D. la Rivière, C. J. Eggink, J. H. P. Speet en A. H. Heffty. éde klasse. D. Klinkenberg, C. Goedeljee, H. J. Plant- feber, G. A. Mastenbroek, F. J. van Rossum Duchatel, C. Schnabel, J. G. Perrin en M. A. Weytenburg. 5de klasse. J. N. de Vogel, J. P. Kuypers, E. J. Pierlot, A. Owel, G. DiepenbachP. J. SchretlenH. E. Holswilder en J. van der Does. 6de klasse. J. HasselbachP. C. de GeusW. L. Lo- zier, J. W. Lau, H. R. Goudsmit, P. J. van Geenen, J. de Jong en D. Koetser. 7de klasse. H. A. Boekwijt, A. D. LangeveldP. E. C. Marks, C. Looten, P. Bos, E. J. Veldhuyzen, G. van Driel en J. Sibbes. 8ste klasse. J. E. van der Voet, J. W. BrouwerG. de Vink, J. B. Wakerlin, A. Hoogeboom, N. G. van der Koog, J. C. Smit en J. L. P. Duijser. en in hunnen rang over te plaatsen bij den genéralen staf de lste luits. A. Kool, van het reg. rijd. art., Jhr. H. Laman Trip, van het lste reg. inf., en W. H. Nolthenius, van het 5de reg. dragonders. Z. M. heeft den lsten luit. C. A. de Quay, plaatselijk adjudant der 2de klasse te Venloop pensioen gesteld, en het bedrag daarvan bepaald op 6 90 'sjaars. Door de benoeming van den schout bij nacht Pels Rijcken tot Minister van Marine, en door net overlijden van den vice-admiraal May, zijn de twee voornaamste be trekkingen bij de sedentaire directie der Marine opengeval len namelijk aan het Nieuwe Diep en te Amsterdam. Ook is er geen vice-admiraal meer bij V lands zeemacht. Gedeputeerde Staten dezer provincie hebben bij be sluit van den 9den Juli 11. bepaald dat de afzonderlijke jachten op waterwild voor dit jaar zijn geopend op Woens dag den lsten Augustus aanst., en dat mitsdien van dat tijdstip af de uitoefening ter jachtbedrijven vermeld in art. 15, lett. cl, f en h der jachtwet is geoorloofd. Ook heeft de Commissaris des Konings in deze provincie herinnerd aan de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der jacht en visscherij in deze provincie, krachtens welke die jachten niet anders mogen plaats heb ben dan op het water, langs de stroomen, oevers van me ren plassenrivierenmitsgaders op moerassige landen. Naar men verneemt kan bij de Marine spoedig eene groote bevordering in alle rangen, ook bij de administratie, te gemoet gezien worden. Donderdag heeft de Minister van Financiën Mr. R. J. Graaf Schimmelpenninckeen groot diner gegeven ter eere van de algemeene Synode der Nederlandsche Hervormde kerk. Vrijdag II. is te Zutfen bericht ontvangen, dat het korps pontonniers alles moet gereed houden om op het eerste bevel met den pontontrein en al het materiëel naar Dord recht te vertrekken. Van garnizoensverandering was intus- schen reeds lang sprake. - De twee hoogste prijzen der 260ste staats-loterijde 100,000 en de 50,000 zijn, gelijk men weet, gevallen op N°. 1 7 503 en N°. 10357. Die twee nommers zijn, om zoo te zeggen, een arithmetisch auagramma, want beide ge tallen zijn uit dezelfde cijfers samengesteld; een curiositeit, die als een zeldzaamheid opmerking verdient. De veeziekte brak weder uit te Rijswijk Voorschoten en Koudekerk. Te Zoeterwoude en te Alphen is zij steeds kwaadaardig, zoo ook te Eodegravenwaar zij zich meer en meer uitbreidt. Zaterdag zijn te Rotterdam 18 personen als overleden aan de cholera aangegeven. -Te Gouda en te Delft schijnt de cholera te zijn ge weken. Te Utrecht zijn Zaterdag 11 en Zondag 13 perso nen overleden aan de cholera. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Niekerk Ds. C. P. van der Tooren te Katwijk aan Zee en te Vlissingen Ds. J. Enderlé te Kralingen. Bij de leden der cholera-commissie is in de week van 7 tot 14 Juli aan verschillende giften ingekomen een som van 1197.44. De algemeene schaalcollecte door HH. Diakenen der Nederd. Herv. gemeente alhierheden Maandag gehouden ten behoeve van behoeftige betrekkingen van cholera-lyders en overledenen, heeft opgebracht de som van 2111,64. -Zaterdag zijn door den heer Burgemeester na den af loop der openbare les van de leerlingen der scholen van meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens, prijzen uitge reikt aan de volgende: Uit een hier ter stede ontvangen brief van een auditeur militair bij het Pruisische leger in Bohemen deelen wij het volgende mede, van een welwillende zijde daartoe in staat gesteld Maukowitz in Bohemen 29/6. 7 uren p. m. Voor den eersten keer in mijn leven ben ik door een veld geredenop hetwelk daags te voren de God des oorlogs gewoed had. In de laatste dagen hebbenhelaas niet bij onze troepend. i. niet bij die divisiewaarbij ik stamaar bij de troepenwelke voor ons staanher haalde gevechten plaats gehadwelke allen zonder uit zondering in ons voordeel beslist zijn. - Zoo reden wij dan over een slagveld waarop wij daags te voren volgens gerucht, 8 kanonnen veroverd hebben. Overal lagen op de wegen vreeselijk verminkte lijkenmeestal van Oostenrijkersdeze was het hoofdgenen de borst doorboordeen anderen de beenen afgeschoten. Mijn lieve Goddaar leert men den dood in zijn afgrijselijke gestalte kennen, daar leert men eerst inzienin welke onnoemelijke jammer en ellende de oorlog geheele landstreken brengt. De weiden en korenak kers waren geheel en al vertrapt, boerderijen en huizen ver woest, bosschen geveld. De armen verbergen hunne kleine have in de bergen, en ook daar zijn de weinige overblijf sels niet zeker. - In het kwartier waarin ik gisteren Jag was in het gevecht op straat van gisteren het 8jarig eenig zoontje dier beklagenswaardige lieden doodgeschoten. Het knaapje had uit nieuwsgierigheid uit het raam gekeken, toen hem een kogel het hoofd doorboorde. De arme ouders waren troosteloos. - De Pruisische soldaat, die zich anders in 's-vijands land braaf gedraagt, heeft zwaar te kampen tegen den haat en den fanatismen der inwoners. Gisteren heeft in het hier nabij gelegene Munchengratz een inwoner aan de sol daten zwavelzuur te drinken gegeven en dezelfde kerel bracht nagenoeg 5 0 man in eenen kelder gevuld met spiritus va ten hij stak den spiritus aan en versperde aan de soldaten den uitgang (hij werd dadelijk opgehangen). Nagenoeg 80

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 2