N°. 1967. Dinsdag 17 Juli. Binnenlandsch JNieuws. LE1DSCH Dili Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/U.75, Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen vau Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 in.; L u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 ti. 16 m.; 9 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 n. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingea aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 'suamidd. te 3 u. 35 m. avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-Indisobe Laodpost. Over Southampton, l en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u.45m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van il1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 uren .-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uren. Kantoor der ln- en Uitgaande Hechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot notaris binnen het arrond. Roermond ter standplaats de gemeente Weert, G. H. V. .Bongaerts, cand.-notaris te Roermondtot notaris binnen het arrond. .Roermond ter standplaats de gemeente Nederweert, J. T. H. Ie Bruncand.-notaris te Helder, en tot kanton rechter te Assen, Mr. F. W. van den Dungenthans rech- ter-plaatsvervanger in de arrond.-rechtbank en advocaat te Eindhoven. Z. M. heeft, met intrekking van het besluit voor zooveel betreft de benoeming van de heeren H. A. van den Wall Bake, Dr. P. J. van KerckhofF, Joh. J. H. Verhulst en F. Muller, benoemd: tot algemeen voorzitter der jury voor de algemeeue tentoonstelling van Nederlandsche nijverheid in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, W. C. A. Staring, referendaris bij het Depart, van Binnenl. Zakenthans lid dier jury, en tot leden: voor de klassen 123 en 5 van het programma aan het aangehaald besluit geannexeerd Dr. J. H. van den Broekleeraar aan 's-Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht, en J. A. Keure- uaeroud-directeur van de Kon. Academie tot opleiding van burgerlijke ingenieurs enz. te Delft; voor de klassen 6,7, b, 10 en 11, Joh. M. Coenenmuziekmeester en orkest directeur van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, en voor de klassen 24 en 26, D. AThieme, boekhandelaar te Arnhem. Z. M. heeft tot 2de luitenants der inf. benoemd: 1ste veg., de cadetten J. B. Vorstman, H. O. Graaf van Lim burg Stirum, L. F. A. van der Goes, S. M. S. de Ranitz en J. E. G. Backer van Leuven2de reg., de cadetten E. de Man, J. P. Bloys van Treslong en H. L. Le Maire; 4de reg., de cadetten M. van DoorninckH. P. Staal hf. A. de Bruyn en D. L. J. de Bruyn; 5de reg., de ca chetten H. Verploegh en W. O. G. Bloys van Treslong; 6de reg-, de cadetten A. J. Prager en K. F. A. van de Wall; 7de reg-» de cadetten L. Wichers en J. H. Adema; 8ste reg., de cadetten G. N. de Wendt en A. M. Schalkenallen her komstig van de Kon. Milit, Academie. Z. M. heeft bij het wapen der cavalerie tot 2den luit. enoemd; 3de reg. drag., den cadet J. G. Blaauw, her- °wstig yan de Kon. Milit. Academievoorts bij het wapen der artillerie tot 2den luit: reg. veldart., de cadetten Jhr. A. H. van der Wijck, T. van Os, Jhr. W. A. Gevers Dey- noot en G. J. de Vidal de St. Germain; 1ste reg. vesting- art., de cadetten C. M. E. van Löben-Sels, J. van Blijen- burgh en Jhr. E. M. van Beijma; 2de reg. de cadetten P. A. Numans, J. van der Muelen en H. J. J. van Eyck en 3de reg., de cadetten. N. C. Grotendorst, J, J. C. H. van Pelt, E. J. F. de Bruyn en Jhr. W. C. Snoeckreg. rijdende-art., de cadetten Jhr. J. R. Storm van 's-Grave- sande en M. W. de Jonge van Ellemeet, allen herkomstig van de Kon. Milit. Academie; bij het korps ingen., min. en sapp. tot 2de luits.: de cadetten W. Badon GhybenJhr. J. D. Six, J. W. Kaizer, H. Ermerius, J. K. Kempees P. C. B. van Marie en G. F. G. A. van Kempenallen herkomstig van de Kon. Milit. Academie; tot 2de luits. bij het leger in Oost-Indiebij het wapen der inf., de cadetten J. P. von Söhsten W. A. Schneider, H. Hagen, H. T. J. KlattJ. D. Rolandus HagedoornA. de Vletter, J. F. D. BruinsmaC. van Thienen, J. A. F. Cramer, H. A. N. Ca- tenius, A. E. Albrecht, J. W. H. Werlemann A. Voorsluys van ElkO. H. L. NieuwenhuyzenW. O. van der Sluys Veer, W. Comfurius, J. Bartelds, G. G. Ouwerling en A. P. A. Varkevisser; bij het reg. O.-I. cav.y de cadetten A. Sol en J. G. Martens; bij het wapen der artill., de ca detten T. K. L. Ramaer, W. F. RappardA. J. Burgers- dijk, G. de Wijs, J. H. A. van Wijhe, R. Tulleken, N. Beijerinck, D. Twiss, D. G. van Gorkum en M. N. Wijt; bij het korps der genie en sappeursde cadetten L. V. Din- gemans en J. W. Egter van Wissekerke, allen herkomstig van de Kon. Milit. Academie; en eindelijk tot 2den luite nant bij het wapen der infanterie van de landmacht in West- Indië, den cadet S. de la Parra, herkomstig van de Kon. Milit. Academie. Bij besluit van 4 dezer heeft Z, M. nog bepaalddat de daarin gedane benoemingen zullen gerekend worden op den 2den Juli 11., en dus op denzelfden dag le zijn geschied waarop de cadetten van gemelde Academie voor het leger hier te lande bestemd tot 2den luitenant bij voorschreven leger zyn aangesteld. Z. M. heeft goedgevonden te benoemen bij den plaatselij ken staf tot-2den luit. plaatselijk adjudant der 2de kl. te Venlo, den sergeant A. W. Lix Raaven, van het 4de reg, inf.,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1