Te Koop Cholera-Pillen MENTIONS HONORABLES Advertentiën. Brieven en depót-aanvraag franco. toria uitgevaardigd waarin verkondigd wordt dat Engeland in den oorlog tusschen PruisenOostenrijk en Italië zich onzijdig houdt en waarbij aan Hr. Ms. onderdanen wordt herinnerd welke verplichtingen die onzijdigheid naar het vol kenrecht voor hen medebrengt, met verklaring dat zij niet anders dan /,-op eigen gevaar en risico" die verplichtingen kunnen schenden. Verder wordt opgegeven, waarvoor En- gelsche oorlogschepen en handelsvaartuigen zich te wachten hebben, ten einde geene moeilijkheden tusschen Engeland en de oorlogvoerende staten te doen oprijzen. Ter gelegenheid van den laatsten brand te New-Castle werd een telegram naar Londen gezonden, waarin den heer Harrisson den ingenieur van de North Eastern Railway Com pany, werd verzocht zich derwaarts te begeven, uit hoofde van het gevaar waarin een der voornaamste bruggen ver keerde. Die heer werd dien ten gevolge van King's Cross naar York overgevoerd, welke afstand van 191 Engelsche mijlen in 3 uren 43 min. werd afgelegdterwijl te Newark nog gedurende 8 minuten werd gestopt! D. i. gemiddeld 17| uren in één uur. Volgens een telegram uit Molfetta van 23 Juni heeft kolonel Specchi, van het regiment der vrijwilligers van Ga ribaldi, zich met een pistoolschot van het leven beroofd, terwijl hij dit schrijven heeft achtergelaten: //Laat niemand zich over mijn dood bekommeren! De eervolle betrekking, die mij is opgedragen geworden gaat mijne krachten te bo ven. Ik verzoek den dapperen majoor Tosca aan mijne zus ter Adele alles over te maken wat mij toebehoort. Ik wensch den Italianen de overwinning toe en hoop dat myn geliefde generaal Garibaldi zijn armen Specchi niet zal vergeten." Garibaldi is dezer dagen aan een groot gevaar ont komen. Onder geleide van een zijner adjudanten was hij in het Alpengebergte een terrein in oogenschouw gaan nemen, en had aldaar eensklaps, op een afstand van nauwelijks hon derd schreden, een Tyroler schutter vóór zich, die aldaar geposteerd was als schildwacht van een Oostenrijksche af- deeling vrijwilligers. De schutter keek de beide vreemdelin gen aandoch scheen niet te weten wat hij doen zou. Ga ribaldi dit bemerkende, deed alsof hij niets gezien had, ging heel bedaard op een steen zittenhaalde een stuk brood en kaas uit zijn tasch en gebruikte alzoo met zijn geleider heel kameraadschappelijk een rustig ontbijt, waarna hy vervol gens langs een anderen weg langzaam voortstapte, zonder dat de schildwacht bemerkt had welk een schoone kans hem ont gaan was. Wat zijne troepen betreft, daaromtrent is bericht ontvan gen, dat Vrijdag 20,000 Garibaldianen aan den zuidkant ran het Garda-meer bijeen waren. Het is overigens thans buiten twijfel, dat het plan zijner expeditie ten gevolge der omstandigheden gewijzigd is, en dat het gros der Garibal dianen geheel naar den noordkant van Italië gedirigeerd zal wordenzoodat het primitief plan tot inscheping dezer man schappen om een landing aan de Adriatische kust te be werkstelligen geheel is opgegeven. Nog dagelijks ontvangt Garibaldi van alle kanten aanvra gen van buitenlanders, om in zijn gelederen te worden op genomen doch al die aanvragen worden standvastig van de hand gewezen. Volgens een Amerikaansch blad waren eenige New- iorksche dames voornemens aan Garibaldi een vaandel ten geschenke aan te bieden met de Italiaansche kleuren. Hon- derd jongeliedendie zich van wapens en uitrusting moes- len voorzienzouden belast worden met het overbrengen van dit geschenk aan den bevrijder van Italië. Het vaandel zal san de eene zijde het wapen van Italië en aan de andere z'jde dat van New-York dragen. OFFICIEEL NIËITWS. Burgemeester en Wethouders van Leyden, gezien art. 131 volgg. der Algemeene Policieverordening van 26 Sep tember 1861 (Gemeenteblad n°. 17); Bepalen dat, van heden af, tot dat ten deze nadere be schikkingen zullen zijn gemaakt, honden niet anders dan behoorlijk gemuilband op straat mogen gelaten worden; ter wijl van die muilbandenuit ijzer of koper te vervaardigen ecn model op het bureau van policie te bezigtigen is. Burgemeester en Wethouders van Leydengezien art. 10, 2de alin., der Verordening van 2 Mei/6 July 1861 (Gem.-blad n°. 9) en art. 82de alin., der Verordening van 11 Mei/6 Julij 1861 (Gem.-blad n°. 12); Doen te weten, dat tot het laten inschrijven van nieuwe leerlingen, voor de openbare scholen voor meer uitgebreid lager onderwys, gelegenheid gegeven wordt: voor die der 1ste klasse, voor joDgens, aan het school gebouw op de Aalmarkt voor die der 1ste klasse, voor meisjes, aan het school gebouw op de Breêstraattegenover het Stadhuis; voor die der 2de klasse, voor jongens, aan het school gebouw in de Pieterskerkstraat; voor die der 2de klasse, voor meisjes, aan het school gebouw op de Breêstraat, naast de Waalsche kerk en wel van den 2den tot en met den 14den Julij e. k., dagelijks (de Zondag uitgezonderd), des voormiddags vau half negen tot negen urenen op Woensdag en Zaterdag daarenboven, van twaalf tot twee uren des namiddags. De ondergeteekenden betuigen hunnen dank voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij het verlies van hun jongste Zoontje. P. H. J. HOFKES. W. G. HOFKES Seljéje. Leyden, 4 Julij 1866. een span bruine 56-jarige groote RUINS, tot dadelijk gebruik geschikt, en eenige 4-jarige RIJ- en TUIGPAAR- DENallen door een Kngelschen volbloedhengst uit half- bloedsmerriën. Te bevragen bij den Koetsier op de Harte- kamp, bij station Vogelenzang. Brieven franco. Het Algemeen Armbestuur van Koudekerk vraagt met 1 September e. k., in het Wrees- en Armengesticht aldaar, een VADER en eene MOEDER, tegen een jaarwedde van f 125, benevens vrijen kost, inwoning en geneeskundige behande ling. Gehuwde liedenzonder kinderen geschiktheid voor die betrekkingen bezittende kunnen zich daartoe met ge frankeerde brieveDonder overlegging der vereischte be wijzen, bij voormeld Armbestuur aanmelden vóór 1 Augus tus aanst. Koudekerk, den 13den Juni 186 6. Het Algemeen Armbestuur voornoemd, E. VAN GRAAUWENHAAN, Voorzitter. G. VAN EGMOND, Secretaris. volgens recept van een beroemd Engelsch geneesheer. Zy bevelen zich vooral aan bij diarrheeën, de gewone voor boden der CHOLERAen kunnen alsdan de ziekte zelve voorkomen. Het doosje, met gebruik, kost 7 5 cents. Hoofd-depót voor Nederland bij M. CLÉBAN, Huiden straat, te Amsterdam. aux Expositions pour la confection des CHEMISES AD- HÉRENTES et GILETS DE FLANELLE DE SANTÉ sur mesure. Grand choix de devants de chemise de Paris. J. B. F. DONCKERWOLCKE Chemisier. Amsterdam, Kerkstraat, prés PAmstel, Z. 503. Les personnes hors de villequi désirent qu'on leur prenne la mesure, sont priées d'écrire.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3