Te HUUR of te KOOP MENTIONS HONORABLES Advertentiën. zonderheden over het onderhoud tèn beste geven. De ga- nliën van den tegenwoordigen staat van bezit werden door Keurvorst met deze woorden van de hand gewezen//Ik creene garantiën van Pruisen noodig, ik ben Duitsch ^ndsvorst even goed als Koning Wilhelm." Daarop spie- Ue de gezant een mogelijke vergrootiDg van Keur-Hessen or door de Darmstadtsche provincie Opper-Hessenmaar |e Keurvorst repliceerde: //Deze provincie is van mijn broe- te Darmstadt!" Vervolgens moet de gezant op de aan- nst van Rijn-Hessen gezinspeeld hebben, waarop de Mo- larch zeer beslissend moet hebben geantwoord//Pruisen, eft niets weg te geven't kan Duitschland niet verover tegenover zijn half millioen soldaten staan een millioen ostenrijkers." Eindelijk kwam de bedreiging: Pruisen zou ear-Hessen bezetten en onder voorzitting van Prins Fre- |erik Willem een regentschap instellen. Hier geraakte de eurvorst ontzaglijk opgewonden en riep: //Dat kan de rins niet doendat mag hij niet doenen als hij 't deed -et ik ik zijn Souverein, hem voor 't gerecht brengen n als hoogverrader doodschieten of een kop kleiner maken, j ja, dat gebeurt - zeg dat aan den Prins, 't Gebeurt, ij kunt gaan - Adieu 1" Het moet een hoogloopende scène jn geweest. We onthouden ons van alle commentariën over eze mededeeling; zeker is 't, dat deze krachtige houdiDg !ao den Keurvorst heel wat uit het geheugen zijner Hessen uitwisschen." De /^Northern Ensign" vermeldt als een bijzonder- eid, dat men in den omtrek van Brora Zaterdag 11. in en winter was verplaatst; de heuvels waren met een laag Deeuw overdekt en de straten van het dorp vertoonden ge- eel het aanzien van den winter; sullebanen en werpen met neeuwballen waren aan de orde. Koningin Victoria heeft goedgekeurd de benoeming van en heer J. W. May Jr., tot consul-generaal der Nederlan- en te Londen. Zaterdag namiddag heeft in Hydepark de aangekon- igde wapenschouwing over de vrijwilligers van Londen en intrek plaats gehad. Zij waren ten getale van p.m. 15,000 pgekomen. Schoon weder begunstigde dit indrukwekkende chouwspel, dat door een verbazende menigte volks werd ijgewoond. Het rapport betreffende de veeziekte in Engeland over e vorige week geeft een aantal op van 666 gevallen, 324 evallen minder dan in de vorige week. Het schijnt, dat e schadevergoeding voor gestorven en afgemaakte beesten n Engeland algemeen voor een onbillijke maatregel wordt ehouden. Zy is bij Parlements-akte vastgesteld op voorstel an Disraëlivoor een tijddie nu weldra verstreken zal ijn. Men meent, dat men niet op nieuw daartoe zal over- n. Derhalve wordt op vrije of wel op gedwongen assu rantie van de veehouders onderling aangedrongen. Statisti- «che onderzoekingen bewijzendat om een stuk vee voor 10 te verzekeren, een contributie van 10 shillings per aar zou moeten betaald worden 6 's-jaars voor iedere 120 premie). De Keizer van Frankrijk heeft zijne bekrachtiging verleend aan het door de hoofdcommissie voor de wereldtentoonstelling te Parijs ontworpen reglement tot vaststelling van den aard Oer belooningenwelke op die tentoonstelling zullen wor den uitgedeeld, en tot vorming der jury's waardoor zy zul len worden toegewezen. Een som van 800,000 franks wordt voor die belooningen bestemdde toewijzing zal geschieden door een internationale jury van 600 leden, welke zullen verdeeld worden in zoo vele klassen als er afdeelingen der tentoonstelling zijn. Ruim 6 wekén tijd wordt aan de inter nationale jury voor het verrichten van hare taak gegund, te weten van 1 April tot 14 Mei 1867. De plechtige uit reiking der toegekende belooningen zal op 1 Juli 1867 ge schieden. Voortaan zal men in de omnibus-bureaux te Parys lartjes of loodjes kunnen koopenwaardoor de reizigers van het inwisselen vau geld verschoond worden. Sedert lang werd deze nieuwigheid gevorderdmaar de eenvoudigste dingen worden altijd het laatst verkregen. In het consistorie op 21 dezer gehouden, heeft de paus tot kardinalen benoemd Dr. Cullente Dublin Prins von Hohenlohe, Mgr. Biglis, Mgr. Consolini en Mgr. Mat- teucci; voorts zijn gepreconiseerd 9 bisschoppen en 9 andere in partibus benoemd. Mgr. de Merode is benoemd tot aarts bisschap van Melytene in partibus. De jongste rapporten omtrent Venetië, bevestigen dat de vestingwerken aan de zeezijde der stad, sedert 18 5 9, toen de Fransche admiraal Romain-Desfoisés voor de stad ver scheen, aanmerkelijk zijn versterkt. Men beweert dat de Lido onneembaar is, maar er zijn weinig onneembare steden, wan neer de bevolking lust heeft om genomen te worden. OFFICIEEL NIEUWS. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 24sten Juni 1866 (vervolg). Overleden: H. W. F. Duchateau Z. 3 j. 6 ra. S. M. A. Meintser, geb. van de Poel, 37 j. L. Verkoren 32 j. N. van Snik 24 j. Francijntje Te Water 30 j. J. Hoppenbrouwer, geb. Cerdijn, 31 j. C. B. Laman Z. 1 j. 7 m. Ma. Baard 62 j. Ma. Ma. Jannetje Tareel 57 j. C. Meijering 67 j. E. W. van Benten D. 10 j. 3 m. F. C. Bennink D. 13 ra. L. Roos D. 3 j. 3 m. J. Tange Z. 8 m. J. E. Timp D. ruim 1 j. M. S. van Nieuwenburg D. bijna 7 m. J. D. de Vroede Z. 3 d. J. J. van Noord 16 j. Vergadering van den Gemeenteraad van Leydenop Donderdag 28 Junij 1866 's namiddags te een uur. Onderwerpen: 1°. Benoeming van een leeraar voor de Fransche taal- en letterkunde aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs. 2°. Staat van af- en overschrijving op de gemeentebegrooting van 1865. 3°. Over eenkomst met het Rijk, betreffende den grond bij de Rijns- burgsche poort. 4°. Adres van C. J. van Vliet, houdende verzoek om gedeeltelijke afwijking van 71, al. 6, van het bestek tot den bouw der hoogere burgerschool. 5°. Rekening van het Evangelisch Luthersch Wees- en Oudeliedenhuis over 1865. 6°. Staten van af- en overschrijving of supple- toire begrootingen, dienst 1865 van.- a. de Gemeente apotheek; b. de Vereenigde Gast- en Leprooshuizen; c. het R. C. Armbestuur; d. het R. C. .Wees- en Oudeliedenhuis; e. het Israëlitisch Armbestuur. 7°. Voordragt tot het houden der overgangs-examina op de scholen van middelbaar onder wijs, met den aanvang van den volgenden cursus. 8°. Ver ordeningen op het openbaar lager onderwijs. Ten behoeve van het Roomsch Catholijke Wees- en Oudeliedenhuis in dank ontvangen van den Heer H. 4 bussen duurzame levens middelen en vruchtenbij den Heer W. C. de Sain van N. N. ƒ1 0 en nog 1 anker wijn, bij den Heer C. H. van den Bergh van N. N. 10, nog ƒ4 en ƒ1. Blijvende Mrn. Regenten deze instelling van Liefdadigheid ten dringendste aanbevelen. Het Collegie van Regenten Namens hetzelve Leyden, J. L. A. DESERTINE, Pres. 25 Junij 1866. A. G. HESSELS, Secr. TföPi Voor de behoeftige Cholera-lijders wederom ontvangen van N. N. een Oostenrijksche Coupon groot 3.09, en onder het motto: uHandelen" ƒ10, bij den Wethouder STOFFELS. een nieuw kolossaal HUISingericht voor BROOD- en KOEKBAKKERIJ, met Winkel en Gereedschappenstaande op een volkrijken stand te Schiedam. Te bevragen bij J. C. BEUKERS Jr. in de Batestraat te Leiden. Brieven franco. aux Expositions pour la confection des CHEMISES AD- HÉRENTES et GILETS DE FLANELLE DE SANTÉ sur mesure. Grand choix de devants de chemise de Paris. J. B. F. DONCKERWOLCKE, Chemisier. Amsterdam, Kerkstraat, pres l'Amstel, Z. 503. Les personnes hors de villequi désirent qu'on leur prenne la mesure, sont priées d'écrire.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3