N°. 1950. Woensdag 27 Juni. At. 1866»è Binnenlandsch Nieuws. LElDSClfDAGBLfD. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75, Tedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van k-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Sohiedam[en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 "m.; 1 u. >24 m.; 3 u. 42 ra.; 8 u. 16 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 ra.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen 5 van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. De3 Zondags buiten dienst. Poitbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morg. te 7 u. 45 m. en te llu.; 'snaraidd. te 3 u. 35 m. avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton l en 17; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.We»t-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebeatuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdrg en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uien.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van'«-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Z. M. heeft benoemd tot lid van het collegie van re genten over het huis van arrest te Nijmegen Mr. C. E. van Tricbt, offic. van just, bij de arrond.-rechtb. aldaar. Z. M. heeft aan den kapt.-luit. ter zee titulair H. En gelsman Kleynhens, inspecteur over het loodswezen te Vlis- aingenvergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder der Leopolds-ordehem door Z. iM. den Koning der Belgen geschonken. Z. M. heeft goedgevondenaan den officier van gezondh. 2de kl. J. W. Schubart, van het reg. veld-art., op het door tiem hiertoe gedaan verzoekeen eervol ontslag uit den mi litairen dienst te verleenen. Dezer dagen heeft de Commissaris des Konings in de provincie Overijsel, de Graaf van Bylandt, de residentie bezocht en een conferentie met de Ministers van Binnen- landsche Zaken en van Oorlog gehouden. In de aanstaande Zomervergadering der provinciale Staten van Zuid-Hollanddie Dinsdag 3 Juli aanstaande wordt geopend, zullen behalve de jaarlijkscbe begrootingen wederom onderscheidene aanvragen worden behandeld, tot te gemoetkoming in de kosten van stichting van schoolgebou wen en onderwijzerswoningen j - alsmede om subsidie tot bet bouwen van kerken of pastoriën o. a. van de Hervormde gemeenten te 's-Gravenhage en te Loosduinen de Roomsch-Ca- tholieke gemeente te Voorschotende Oud-Catholieke te 's-Gra- 'eohage en de Israëlietische gemeente te Schoonhoven. Op de tagrooting, voor zooveel het rijksbestuur betreft, is de post 'oor jaarwedden der ambtenaren ter provinciale griffie met 6150 verhoogd, omdat gebleken is, dat met de bestaande ""ddelen de dienst niet meer naar behooren kan worden gaande gehouden en alzoo, om verdere achterlijkheid te voor komen, voorziening dringend gevorderd wordt, terwijl ook eene nadere regeling van de jaarwedden der bestaande amb- 'enarenuithoofde van de steeds toenemende werkzaamheden e'en billijk als noodzakelijk is. - Op de huishoudelijke be groting voor 1 867 is eeu som van 1000 minder uitge- tr°kken voor kosten van verpleging van arme krankzinnigen lo'handhaving van het beginsel, dat die kosten zijn eerst vooral een gemeentelast, waarin de provincie te gemoet 0ait> wanneer zij voor de gemeente te zwaar drukt. In de zitting van den gemeenteraad van Arnhem op Zaterdag 11. is de instructie van den gemeente-architect vast gesteld. Ten gevolge der verwerping van art. 3 van dit re glement waarbij aan den architect de bevoegdheid werd verleend om partikulier werk te verrichtenwanneer het collegie van dagelijks bestuur daartoe verlof gaf, heeft de heer van Gendt zijn eervol ontslag verzocht tegen 1 Julihet welk hem is verleend. Aan het bureau van den burgerlijken stand te Rot terdam zijn Maandag aangegeven 13 overledenen aan de cholera. Het luchtverschijnsel, waarvan wij voor eenige dagen melding maakten is ook te Tilburg waargenomen. Het be woog zich aldaar ongeveer van het Westen naar het Oosten. Eerst vertoonde het zich aan den westelijken hemel als een kleine wolk en ging met groote snelheid over genoemde plaats. Vele lieden, die met den hooibouw en andere werk zaamheden bezig warennamen zeer verschrikt de vlucht. Op eenigen afstand boven den oostelijken horizon spatte het in verschillende stralen uiteen. Van een geluid is niets verno men de lieden waren te zeer verschrikt om daarop acht te geven. Zaterdag middag werkten te Zwolle eenige metselaars aan de likeurstokerij der heeren Doijer en van Deventer, toen een hunner door een vlaag van krankzinnigheid werd getroffen. Hij bevond zich met zijne makkers op een steiger, die ongeveer 20 voet hoog was, nam eene lat, waarmede hij verschrikkelijk om zich heen sloeg, zoodat die zich bij hem bevonden ijlings de vlucht namen en wierp hen toen met steenen achternawaardoor de meeste vluchtenden wer den gewonddaarna wierp hij de ladders om en wandelde ten aanzien van honderde menschen alleen op den steiger, allen die hem naderden met steenen werpende. Nadat vele pogingen om tot hem te komen vruchteloos waren aange wend en niemand zich meer in zijne nabijheid durfde wa gen, nam eindelijk zijn meester, de heer Klinkert, het be sluit zich tot den razenden man te begeven. Onder diens geleide kwam de ongelukkige Daar benedenen werd hij terstond in geneeskundige behandeling genomen. Een treurig ongeval heeft Zaterdag te Nijmegen al- gemeene deelneming verwekt. Twee zoontjes van den kapi tein d. M., de een 15, de ander 13 jaar oud, begaven

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1