N°. 1948. Maandag 25 Juni. A°. I 866a Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD: Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75; Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Graveuhage, Delft, Schiedamjen Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 ^m.; 1 u. .24 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 16 va.; 9 u. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te S u. 34 in.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebyt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 's namidd. te 8 u. 85 m. 'avonds te 7 u. 65 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpoit. Over Southampton, l en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeetier en Wethouder»Maandag en Donderdag te 11 uien. Costmitite van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijilog en Zaterdag te 11 uren. - Prendent der Comntitiie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaattelijke Secretarie is open dadelijks van 104 uren. - Thetaurie, dagelijks van 102 uien.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 91 nren en van 36 uren; van's-Rijks Oireote Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dageljjks van 8—4 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Z. M. heeft den gemeenteraad van Rotterdam tegen over Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland in het gelijk gesteld, in het geschil over het ramen van het 4/5 der Rijks- personeele belasting over acht maanden, van 1 Mei tot 31 December 1866 op de begrooting van 1866 zooals dooi den Raad was geschiedtegenover dat voor twaalf maanden tot 1 Mei 186 7 zooals Gedeputeerde Staten verlangden. Het bestuur der constitutioneel-liberale kiesvereeniging te Zwolle heeft voor de herstemming tot lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal aanbevolen den heer T. J. Stieltjes. Men meldt uit 's-Gravenhage van den 21sten dezer: //In diplomatieke kringen wordt ten stelligste ontkend dat het schrijven uit Frankfort aan het //Handelsblad" op goede gronden rust, dat de opdracht aan Nederland om de belangen der Oostenrijksche onderdanen zoowel te Berlijn als te Florence te behartigenvan politieke beteekenis tegen over den Bond zou zijn en men daaruit bijzondere gevol gen zou kunnen afleiden ten opzichte van de erkenning van onze uittreding uit deu Bond door Oostenrijk. //Gisteren avond ontving, naar het gerucht loopt, de Hannoversche gezant alhier eenige kisten met geldswaarde, die hem door Hannoversche autoriteiten in bewaring zijn ge geven. Het konvooi werd door een Hannoversch beambte begeleid. De waarden, die naar Nederland zijn verzonden, behooren niet tot de eigendommen van den kroonwant de diamanten en fondsen van het Koninklijk-Hannoversche huis zijn naar Engeland in veiligheid gebracht. //De Koning van Hannover bevindt zich, volgens alhier ontvangen berichtenmet al zijrife Ministers bij het Hanno versche leger, dat den steun der bondgenooten afwacht." De studenten van de Groningsche hoogeschool hebben °°k besloten tot het oprichten van een vrijkorps, om het vaderland ten dienste te staanwanneer het volksbestaan werd bedreigd. Reeds is aanvrage voor geweren gedaan aan den Minister van Oorlog. Na het eindigen der groote vacan te zal een aanvang met de wapenoefeningen worden gemaakt. De faculteit der wis- en natuurkundige wetenschap- Pea aan de hoogeschool te Groningen heeft aan den heer Mr. H. Hartogh Heys, van Zouteveen, student aan de hoogeschool te Leiden de gouden medaille toegewezen voor de beantwoording der scheikundige vraag, door die facul teit voorgesteld. Aan het bureau van den burgerlijken stand te Rotter dam zijn Vrijdag aangegeven 14 overledenen aan de cholera. - Woensdag nacht omstreeks 2 uren is in een buiten de Gamersche poort te Zalt-Bommel staand bijna afgewerkt maar nog onbewoond kapitaal woonhuis met pakhuis en stal ling brand ontstaan. Spoedig was de brandweer aanwezig en mocht het daaraandoor het nemen van gepaste maatrege len gelukken de vlammen te bedwingen. Kwaad vermoeden schijnt de politie aanleiding gegeven te hebben twee perso nen in verzekerde bewaring te stellen. Mr. F. Z. Renemanonlangs op den huize Meerzicht, te Wijckel overledenheeft bij testamentaire dispositie een aanzienlijke som gelegateerd om daarvoor te stichten een weldadigheids-inrichting op den huize //Weltevreden," bij Harendermolenvroeger het verblijf van wijlen zijne echt genoot, vrouwe G. J. E. Jullens, ter gedachtenis aan deze zijne echtgenoot, en dat daartoe reeds de bestuurders be noemd zijn, die ook reeds deze betrekking hebben aanvaard. Door wijlen den heer P. Scheliinger, in leven notaris te Nieuwendam, zijn gelegateerd aan de Hervormde gemeente te Nieuwendam voor de kerk en voor de diaconie ieder f 1000 aan de Herv. gem. te Buiksloot voor de kerk 1000 en voor de diaconie f 500 aan de Herv. gem. te Zuiderdorp voor de kerk en voor de diaconie ieder f 5 00 aan de Herv. gem. te Schellingswoude voor de diaconie f 300 en aan het R. C. armbestuur te Nieuwendam en te Buiksloot ieder f 6 00. Beroepen bij de Hervormde gemeenten te Vlissingen Ds. A. Couvée te Doesburg; te Maasland Ds. J. Ver meer te Linschoten - te Woubrugge Ds. A. Loeff te Leusden en te Arnemuiden Ds. C. J. Krafft te Op- en Neder-ADdel. Tot ons groot leedwezen vernemen wijdat Dr. S. Sarphati te Amsterdamheden Zaterdag ochtendna een korte doch hevige ongesteldheidwelke hem reeds ten vo rige jare in geringeren graad aantastteis overleden. Heden Zaterdag zijn aangegeven 14 personen als door de cholera aangetast en 13 als overleden. In het geheel dus aangetast 1071 en overleden 6 96 personen, De berichten uit Neêrl.-Iudië tot 2 8 Mei behelzen

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1