6EILL0ST8EERDE A8LAJA. (Hollandsclie Editie van den Duitschen Bazar O Het Nommer van 2 Juli bevat: Prijs per 3 maanden ƒ1.275. Brievenbus. den Thesaurier extraordinaris dezer Stede, uytgegraven0p2ê. metselt ende overwulft zullen werden." 260° Staatsloterij. Per Telegraaf. Beursbe rich t e n. DE GRACIEUSE, INHOUD: Zomerhoeden. Cachemiren blouse met borduursel, met knippatr. Twee ruiten in guipure knoopwerk. Wijde jaquette voor dames met knippatr. Brillenreiniger en pennewisscher in den vorm van een eendekop, met knippatr. Wandelcostuum. Baret voor knaapjes van 13 jaar, met knippatr. Jaquette „Violetta," met knippatr. Blouse voor knapen van 46 jaar, met knippatr. Tuinhandschoenmet knippatr. Schortje met eene pelerine voor meisjes van 79 jaar, met knippatr. Costuum voor meisjes van 57 jaar, met knippatr. Gedeelte van een springtouw. Costuum voor meisjes van 79 jaar, met knippatr. Gedeelte van een om- baakten wilgenstok voor den hoepel. Canesou met schoot, met knippatr. Twee ronde hoeden. Laaguitgesneden ruime taille ,,Enfantine" met een onderchemisettemet knippatr. Laaguitge sneden taille met fichumet knippatr. Breipatroon. Zoom met schelpen ter versiering van lingeriën. Borduurpatroon met den platten steek voor een pof of een rond kussen. Kraag en manchet ten ,,Mousquetaire met knippatr. Kraag en manchette ,,a carré'," met knippatr. Kraag en manchette ,,a losanges," met knippatr. Kraag van linnen en guipure. Kraag en mouw van guipure met borduurwerk met knippatr. Kraag en mouw met valencienne. Gehaakte ster. Gehaakte rand. Gehaakte kant. Gehaakt tus- schenzetsel. Gehaakte kant Gehaakte tak bladeren. Vliegen- klap, met knippatr. Veldflesch met een overtrek van gevlochten koord. gehaakte négligé- of badpantoffel met knippatr. Garni turen voor kleedjesdoeken enz. Het Supplement bevat 20 knippatronen. Dewijl bij de Regeering 't voornemen bestaat om een plan in te leveren tot verbetering van het water in de grach tenis het overbodig klachten over den bestaanden toestand waaromtrent men overtuigd is dat voorziening wordt ver- eischt, op te nemen. Van waar die toestand komt, wat de oorzaken zijn en de middelen tot verbetering moeten wezendaarover hoort men niets. 30 December 164 2 leverde de Stads-Fabriek Aert van 's-Gravensande de volgende voorstellen in 1°. Om al de Stadsgrachten te verdiepen. 2°. Om de vuilwater- en sekreetlozingen te- doen stoppen, of van elk zoodanige lozing een jaarlijksche erkentenis te ontvangenten einde daarmede te helpen dragen in de kosten, tot verdrijving van den stankwelke gedeel telijk door deze riolen veroorzaakt wordt. 3°. Om het werpen van vuilnis enz. in de Stadsgrachten op zware boeten te verbieden. 4°. Om geen vuilnishoopen langs de grachten of des win ters op het ijs te gedoogen. Er bestond een plan om al de sekreetlozingen binnen de Stad als de eenige oorzaak der vervuiling te doen dicht stoppen. - Op 29 Juli 1634 werd door HH. Burgemees- teren bepaald: //dat alle riolen en secreetlozingen zoo laag moeten gebracht worden dat al derzelver monden ook bij den laagsten zomerstandonder water komen te liggen waaraan zeer zeker is voldaan geworden- alzoo thans nog eene menigte riolen in de stad kenteekenen dragen van die verandering. //Toen in het jaar 1669 een hevige ziekte en sterfte, die vele aanzienlijke lieden wegruktebinnen Leiden heerschte, begon men met kracht uitvoering te geven aan het plan, om grachten te verwulven of te dempen. Den 2 7 Juni 1670 werd door Die van den Gerechte, //dilibererende op de mid delen tot verversching van deser Stedewateren," besloten, //dat de Langebrug sal werden ingebolt, dat deselfde als mede de Arckgracht, de Burchgracbt, de gracht achter het üulhuys, mitsgaeders die in 't ront van 't Schravesteyn alle sollen werden toegedampt; behoudelyck dat soo lange en soo verre deselfde grachten haer zyn uytstreckendein 't midden van dien onder de straten sullen werden geleyt twee onderscheydene riolen, daer van d' eene sullen dienen tot wechleydinge van 't nedervallende hemel ofte regenwa ter, ende de andere, om alle secreetgoten te doen sueren en uytlopen in bysondere kruynen, die op onderscheydene plaetsendaar er sulx van noden sal zyn ter oordeele van Later zijn de Hooigracht, Hooglandsche kerkgracht enz overwulfd gelijk in onzen tijd de Marendorpsche achtergracht de IJzerengracht en de Koepoortsgracht zijn gedempt. Vierde Klasse. Hoogste prijzen. 4de Lijst. N°. 6243 /1000. N°. 2017, 9950, 14483 loo BATAVIA, 28 Mei. Aangekomen schepen. Noord-Bra bant kapt. J. W. C. Loos, van Rotterdam en Vier Gezusteri kapt. S. K. Ottovan de Golf van Perzië. PARIJS, 21 Juni. Ter beurze liep het gerucht date een groote slag wa9 geleverd, waarin de Pruisen de neer laag hadden geleden. Uit dépêches op heden van verschil lende punten van Duitschland aangekomen schijnt te blij ken dat het gerucht valsch is. BERLIJN, 21 Juni. De Saksische troepen hebben he Koninkrijk Saksen geheel ontruimd. De Pruisische voorpos ten staan aan de Boheemsche grenzen. Het bericht van eei gevecht bij Pirna is ongegrond. De bevelhebbers der Pruisische armee zijn gemachtigd omdoor tusschenkomst der voorpostenaan de Oostenrijk sche bevelhebbers van troepen mede te deelendat Oosten rijks verklaring te Frankfort van 16 dezer, strekkende om Saksen gewapende hulp tegen Pruisen te verleenen, een officiëele aankondiging van oorlogstoestand tu99chen Oosten rijk en Pruisen in zich sluit en dat de Pruisische militaire korpsen bevel hebben om dien overeenkomstig te handelen, De Staats-Anzeiger bevat het verbod van uit- en door voer van alle soorten van wapenen en ammunitie. PARIJS, 22 Juni. De Pruisen schijnen hunne positie voor Dresden te versterken. De bewegingen van Benedek worden zeer geheim gehouden. Er wordt nog slechts gesproken van verkeuningen in Opper-Silezië. De Moniteur meldt, dat de regeering de verspreiders van valsche berichten omtrent de oorlogsgebeurtenissen of om trent verwachte liquidatiëu van industriëele- of crediet maat schappijen gerechtelijk zal vervolgen. LONDEN, 22 Juni. De Times meldt, dat de Koningin Dinsdag in de hoofdstad zal terug keeren. De Ministers zullen tot Dinsdag avond het geven van verklaringen aan het par lement moeten uitstellen. De Koningin heeft aan de Minis ters de keuze gelatenom het parlement te ontbinden. amsterdam, 2 2 Jun nederl. Werk. Sch. 2} u 3 - ii 4 spanje Buitenl. 2} Binnenl. 3 Portugal te Londen. 3 1856/59 3 rusland 1798/1816 5 1828/29 5 ii Stiegiitz Co. 4 ii u 5e Serie 5 6e h 5 ii Sp.-aand. volg. 5 oostenrijk Metal. 5 ii u 2 Rente Amst. 5 ii Nationale. 5 N. Leening 5 5 pC.t. Turken 23 J. 5 pCt. Amerika 63-|. Mexico 12}- 7 Ohio Spw. 47}. 6 1882 68».}. Grieken 7f Cert. 111. centr. Spg. 80^. Mt. Coup. 18.65. Nation. 26.30, Amsterdam, 22 Juni. Koolzaad Oct. 66 - Raapolie vliegend 42. Najaar 38}. Lijnolie vliegend 39}. - Na jaar 39}. Tarwe f 3 hooger. Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. S1JTHOFF. pCt. 53» 53A II 63 63| II 81f II 28| 28} II 27* II u 39} - 92 ii H II 70 70} II 169 169} II 39f 39} 39}} II 20* H - II 41} 4115 II 47} 47 3 '-f*

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 4