N°. 1945. Donderdag 21 Juni. Binnenlandsch Nieuws. LEID8CH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van i-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Graveuhage, Delft, Schiedam]en Rotterdam: te 8 u. 33 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 in.; 6 u. 16 m.; 9 5 m.; naar Haarlem eu Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 'a uamidd. te 3 u. 35 m. r avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton l en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijLs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 men, Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - F resident der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open darehjks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uien.-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Direote Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Op Donderdag, den 21sten dezer, zal de gewone audiëntie van den Minister van Financiën niet plaats hebben. Naar men verneemt zuilen de Ministers van Binnen- landsche Zaken, van Financiën en van Buitenlandsche Za ken Donderdag aanstaande de plechtige opening van de Al- gemeene Tentoonstelling van Nederlandsche Nijverheid en Kunst, in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, met hunne tegenwoordigheid vereeren. Uit een door het Departement van Financiën open baar gemaakt overzicht van de opbrengst der middelen (hoofd som en opcenten) over de vijf eerste maanden dezes jaars, blijkt dat die middelen hebben bedragen f 26,124,390.535, tegen f 24,728,978.41 in hetzelfde tijdvak van 1865. De kiesvereeniging //Arnhem," te Arnhem, heeft Maandag met algemeene stemmen tot haren candidaat geko zen voor bet lidmaatschap der Tweede Kamer, Jhr. Mr. W. T. Gevers Deynoot. Bij de Kon. Mil. Academie te Breda zullen met den aanvang van het nieuwe studiejaar (1 September a. s.) de navolgende veranderingen onder het personeel officieren bij die inrichting plaats hebben, als: de kapt. W. D. van Rijen aal zijn korps het 2de reg. inf. rejoigneerenalsmede de kapitein H. W. van Marle het 3de reg, vest.-art.; de 1ste luit. VV. F. K. R. Weber, die van het 1ste reg. inf. bij de academie was gedetacheerd zal weder zijn korps retourneeren de 1ste luit. F. L. Carré van het instructie-batt. bij de aca demie gedetacheerd zijnde is definitief daarbij overgeplaatst, de 1ste luit. R. H. Eyssonius de Waal van het korps pon tonniers en de 2de luit. I. Regenbogen van het 1ste reg. vest.-art. zijn in hunnen rang bij de academie overgeplaatst terwijl daar by gedetacheerd zullen worden de 1ste luit. G. L. Langguth van het instructie-batt. en F. C. W. von Horn van het 3 de reg. inf. Van den 24sten Augustus a. s. tot den 17 den Sep tember daaraanvolgende zal de legerplaats te Milligen ge kampeerd worden door een regiment cavalerie ter sterkte van 1200 man. Zr. Ms, schroefstoomschip //Willemkommandant leerling liggende op 's-Rijks Marinewerf te Nieuwediep, 13 Zondag in dienst gesteld. In de //Leeuwarder Courant" van den Ssten Juni wordt door commissarissen der Friesche brood- en meelfa briek «de Hoop" te Leeuwarden, bekend gemaakt, dat de ekening en balans over het boekjaar 186 5 door hen zijn onderzocht en akkoord bevonden, terwijl het dividend is be paald op nihil. Aan het bureau van den burgerlijken stand te Rot terdam zijn Dinsdag aangegeven 5 overledenen aan de cholera. Maandag nacht ongeveer half een uur, ontstond er brand in een perceel op de Oude Gracht bij de Volderbrug te Utrecht, zijnde twee woningen onder één dak, waarvan het eene voor brood- en kleingoedbakkerij was ingericht. Door den sterken wind nam de brand snel toe en was he vig, waardoor de naaste woningen zeer bedreigd werden. De brandweer was spoedig op de plaats des gevaars en ge lukkig genoeg met veel inspanning den brand bij dit eene perceel te kunnen beperken. Zij heeft haar bekenden goederf naam kunnen handhaven, hoewel ook partikuiieren ijverig hebben medegewerkt. 8 brandspuiten en 1 aanjager zijn in werking geweest; te 2 uren was men den brand grooten- deels meester. Vrijdag middag 11. had te Lithoyen een bedroevend ongeluk plaats. Bij het aankomen der stoomboot //de Prins van Oranje," zou zich de aldaar wonende agent van ge noemde boot, v. d. H., vergezeld van een schipper, ter be stelling van goederen enz. aan boord begeven. Ongelukkig kwamen zij zoodanig in aanraking met de stoombootdat hun schuitje omsloeg en beide in de rivier stortten. Met veel inspanning heeft men nog mogen slagen den schipper te redden, doch v. d. H. was in de diepte verdwenen en alle pogingen ter zijner redding waren vruchteloos. Eerst Zaterdag morgen vond men zijn lijk niet ver van de plaats des onheih. De verongelukte laat een zwangere weduwe met één kind na. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Arnemuiden Ds. C. J. Krafft, thans te Op- en Neder- Andel. Ds. P. A. van Toorenenbergen pred. te Barneveld, heeft voor het beroep naar Vlissingen bedankt. Heden Woensdag zijn aangegeven 27 personen, door de cholera aangetast en 22 overleden. In het geheel dus aan getast 1021 en overleden 649 personen.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1