N°. 1940. Vrijdag 15 Juni. Binnenlandsch Nieuws. LEI 18 III [lAUïl.AB. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van L-4regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 33 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 21 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 10 m9 u. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 51 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) uaar Amsterdam, Maandag ochtend 3 n., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 'snamidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost, Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.-— West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maaud. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av.Spoomeg-Telegraaf dageiijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en IFethoudertMaandag en Donderdag te 11 in en, Commune van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - Brendent der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 11I uren. - Bureau der Plaattelijke Secretarie ia open dadelijks van 101 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uien - De Gemeente- Architect is te spreken op het Kaadhnis, eiken werkdag van 's morgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Hechten en Acoijnzen dagelijks van 9laren en van 36 uien; van's-RijUs Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag eu Donderdag van 92 uren. van Kegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hjpotbeben en bet Kadaster van 9 4 uren. Z. M. heeft tot dir. en leeraar der rijks hoogere bur gerschool te Middelburg, ter vervanging van Dr. O. Engel- bregt, in gelijke betrekking overgeplaatst naar Utrecht, be noemd den heer P. Romeyn, doctor in de lett. en in de rechten, tot dusver rector der Lat. school te Groningen en school-opziener in het 9de district van Zuid-Holland. Z. M. heeft aan J. Gaspers op verzoek eervol ontslag verleend als burgem. van Nieuwendam, en tot burgern. dier gemeente benoemd Mr. M. P. Meelboom. Z. M. heeft de verplaatsing van den heer P. C. Kooij controleur der directe belastingenin- en uitg. rechten en accijnzen van Tilburg naar Zevenbergen, vastgesteld bij Z. M. besluit van 2 5 Mei 11. N°. 40 ingetrokken en bepaald, dat bij op eerstgemelde standplaats zal verblijven; voorts zijn verplaatst de volgende controleurs der directe belastingen in- en uitg. rechten en accijnzennaar Zevenbergen de heer L H. Cateau van Roseveld, thans te Bergen-op-Zoom- naar Vlissingende heer P. R. van Visvliet, thans te IJs- selsteinnaar Alphende heer H. P. van der Takthans le Middelharnis. Z. M. heeft de luit. ter zee 1ste klasse H. J. Baron van Boecop, wegens ongeschiktheid voor de zeedienst, ten gevolge van in en door de dienst ontstane lichaamsgebre ken, met ingang van 1 Juli a. s., op pensioen gesteld ten bedrage van f 1100 's jaars; voorts is de luit. ter zee 2de klasse C. F. T. van Woelderen met ingang van 1 Julia. s. bevorderd tot luit. ter zee 1ste klasse. Z. M. heeft de gewijzigde statuten van de //Vereeniging lot instandhouding en bevordering van den bloei der Kweek school voor Zeevaart te Leiden", gelijk die by het verzoek schrift zijn overlegd, goedgekeurd. Vervolg van den uitslag der verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer der Stateu-Generaal in de volgende kiesdistrictenals Kiesdistrict Zierikzee. Herkozen de heer J. J, van Kerk- Wljkmet 754 stemmen. De heer Schuurbeque Boeije be kwam 107 stemmen. Kiesdistrict Middelburg. Uitgebracht 1261 geldige stemmen. Herkozen Mr. G. A. Fokker met 86 2 stemmen. De heer Otto Baron van Wassenaar Catwijck verkreeg 322 stemmen. Kiesdistrict Dokkum. Uitgebracht 1429 stemmen. Herko zen Mr. Ph. van Blom met 900 stemmen. Woensdag is in een vergaderiug door het Utrechtsche Studentenkops besloten de feesten uit te stellen tot Juni 186 7. Te Wehl bij Doesburg is den 8sten dezer het feest gevierd van het voor 5 0 jaar inlijven dier gemeente bij Ne derland. De burg. baron van Lamsweerde had alles gedaan om de bevolking met opgewondenheid te doen feestvieren. De bode Ragas had juist 5 0 jaar zijn ambt vervuld. De eerewacht deed een uitstapje naar 't kasteel Keppel van ba ron van Palland. Maandag 11. is te Tilburg gevierd het lOOjarig be staan der laken- en wollenstoffenfabriek der firma P. en H. Vreede. Met leedwezen verneemt men het overlijden van den heer D. R. Reinders, sinds vele jaren deurwaarder bij het provinciaal gerechtshof van Zuid-Hollandeen man die door zijne trouwe plichtsbetrachting de welwillendheid van zijn superieuren, gelijk door zijn gulle dienstvaardigheid de ach ting en vriendschap van velen had weten te verwerven. Hij had nog geen vergevorderden leeftijd bereikt. Aan het bureau van den burgerlijken stand te Rotter- terdam zijn Woensdag aangegeven 12 overledenen aan de cholera. Een 68jarige arbeider te Andel in de provincie Gro ningen heeft dezer dagen zijn 22ste kind bij den burgerlij ken stand aangegeven. In een Noord-Amerikaansch weekblad wordt bericht, dat de gewezen predikant van Rijn te Zwolle met mevr. de wed. Pruimers te Holland in den staat Michigan eenige dagen heeft vertoefd. Woensdag middag is te Amsterdam in het Westerdok de Nederlandsche bark Suriname omgeslagenzonder dat er ongelukken bij zijn voorgevallen, In de vorige week barstte in de gemeente Helmond een hevige brand uitin het huis toebehoorende en bewoond wordende door de wed. J. Stoef, en nog zes huisgezinnen gelegen in het Groenewoud op ongeveer 5 minuten van de kom der gemeente. De brand nam zoo in hevigheid toe dat het daarnaast aangelegen huistoebehoorende aan den heer J. H. Bots, fabriekant aldaar, en bewoond door twee huis gezinnen ook spoedig in brand stond. Aan blusschen was

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1