Openbare Jaar-vergadering Geveilde Perceelen. Advertentiën. WF Om dadelijk in dienst te treden JONGELINGS-VEREE1NIGIING Leiden, 9 Junij 1866. Leiden, den 10 Junij 1866. Leiden, 11 Juny 1866. Vereeniging van den H. Vine, a Paulo te Leiden. Leiden, 11 Juni 1866. F res. van erflating van vaste goederen, die thans geheel in eigen dom overgaan aan den oudsten zoonten koste van de jon geren. Dit voorstel lokte een warme discussie uitwaaraan vooral de heer Bright een levendig deel namdie niet aar zelde, de thans vigeerende wet zeer wreed en hoogst onrecht vaardig te noemen. Hij voorspelde dan ook, dat, al werd nu het wetsvoorstel verworpen het oogenblik toch nabij zou i wezen, dat de publieke opinie zich zou doen gelden, en de thans bestaande wet zou moeten gewijzigd worden. De uit- slag van de stemming was echter niet troostrijk, aangezien 281 stemmen zich voor het oude stelsel verklaarden en slechts [84 voor een wetsverbetering. Het wetsvoorstel is alzoo ge vallen. In een der grensdorpen' van Silezië werden bij de vo rige verkiezing al de ambtenaren ter recherche benoemd tot kiezers. De kiesgerechtigden die hen hadden gekozen in de grondvergaderingwaren sluikersdie in grooten getale in bedoeld dorp zijn gevestigd. Deze hadden hunne stem op die ambtenaren uitgebracht, ten einde hen op den dag der verkiezing van leden voor het huis der afgevaardigden van de grenzen te verwijderen, en derhalve ongestoord op groote schaal te kunnen sluiken. Het onderzoek in de zaak van Karakosoff, den dader van den moordaanslag op Keizer Alexander van Rusland, heeft de zekerheid opgeleverd dat hij deel uitmaakte van een samenzweringdie ten doel had den Souverein te vermoor den en '8rijks instellingen omver te werpen. Dit is thans door den Keizer zeiven in een schrijven aan den voorzitter van zijnen Ministerraad bevestigd. Dat schrijven, hetwelk innerlijke kenteekenen van een eigenhandig opstel des Kei zers draagt, bevat de eerste officiëele erkenning van het be staan der sekte van zoogenaamde Nihilisten in Rusland. De naam van Nihilisten is onlangs uitgevonden tot het aandui den eener uiterste partij van radicalenvoortgekomen uit de maatschappelijke omwenteling, welke door de vrijmaking van den boerenstand is te weeg gebracht. De gehouden verkooping ten overstaan van den notaris J. A. Prijn, aan den Burg alhier, op Zaterdag den 9den Juni, van: Een huis op de Breêstraat, Wijk 4, N°. 213. Kooper de heer Mr. R. T. H. P. L. A. van Boneval Paurevoor 5000. OFFÏCIÜËL NIEUWS. HER-IJ K. Burgemeester en Wethouders van Leiden, gezien het be sluit van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 2den Januari 11., N°. 18 (Prov.-Blad N°. 2), be palende het tijdstip van den her-ijk der maten en gewichten in Zuid-Holland, en gelet op de voordracht van den arron- dissements-ijker alhier, van den 5den der loopende maand herinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, tot het doen her-ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhoudsmaten en gewichten, bene vens de bij de inhoudsmaten van droge waren behooreDde strijksels, waarmede deze, overeenkomstig art. 8 van Z. M. besluit van den 21sten December 1822 (Staatsblad N°. 54), moeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging der gemelde maten en gewichten «'el schoon gemaakt en gezuiverdaan het Locaal van den IJk, op de Breêstraat, in het Stadhuis; - zullende daartoe legen dadelijke betaling, worden gevaceerd: Voor Wijk IV, van den 8 tot den 15 Juni. V, 16 tot den 2 5 Juni. i, VI, 26 Juni tot den 5 Juli. VII, 6 tot den 16 Juli. ti VIII, n 17 tot den 24 Juli. de Buitenwijk van den 25 tot den 31 Juli, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 uur, uitgezonderd Zon- en Feestdagen. En wordt wijders door deze ter kennis van belangheb benden gebracht, dat tot jaarletter gedurende 1866 voor den ijk der maten en gewichten bepaald is de letter tö, De Burgemeester van Leyden doet te weten, dat da gelijks, uitgezonderd de Zondagen, des voormiddags tus- schen 10 en 1 uur, de Paspoorten voor de miliciens de zer gemeente, behoorende tot de ligting van den jare 1861, verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie, mits men zich in persoonen voorzien van het zakboekjedaartoe aanmelde. Eerste Huwelijks-afkondiging te Leiden, 10 Juni 1866. Henri Gaspard Schusler, jm. 24 j. en Adolphine Ottilia Löwe, jd. 2 8 j. - George Christiaan Krulder, jm. 3 9 j. en Maria Frederica Reiveilojd. 24 j. - Casper Maurits Timmermans, jm. 27 j. en Adriana Susanna van Leeuwea jd. 29 j. Hendrik Jacobus Labree, jm. 25 j. en Jacoba Elisabeth Kosters, jd. 29 j. - Jan Willem van Staaden jm. 2 2 j. en Maria Noest, jd. 22 j. - Abraham Nieuwenhui- zen jm. 23 j. en Abelia Maria Hendriks, jd. 24 j. - Hen drik Matters, jm. 23 j. en Jansje de Fey jd. 35 j. - Hendrik van Hest, jm. 2 2 j. en Susanna Catharina Bink, jd. 20 j. - Johannes de Koning jm. 40 j. en Christina Ponsen jd. 23 j. Door Gods goedheid beviel mijne echtgenoote heden voor spoedig van eene welgeschapene Hocliter. T. J. VAN 'T HOOFT. Heden overleed ons eenig kind ADRIANUS in den ou derdom van 7 maanden. A. J. JONGMANS, F. H. JONGMANS - Peinzen. wordt er bij fatsoenlijke burger-menschen buiten Leyclen gevraagd een mensch van middelbare jaren, genegen een ziekelijk Heer op te passen en te verzorgen. Vereischten zijn: R, C. Godsdienst, zedelijk gedrag, geen gebruik van sterken dranken zoo mogelijk, goede getuigschriften. Salaris is Inwoning Kost en overeen te komen toelagen in geld. Zij die bekend zijn met paard en rijtuig komen vooral in aanmerking. Inclinerenden vervoegen zich met franco brieven onder letters A. B. bij de Boekhandelaars SCH REU DER VAN BAAK, te Leyden. Ter overname wordt aangeboden een kist met RAKOEZY of KISSINGER WATER, te bevragen bij den Heer FISCHER, apo theker op de Vischmarkt alhier. Nog ontvangen voor het Cholera-Hospitaal van d. W. f 10; van V. B. G. ƒ2.50, ge collecteerd in het kerkenzakje; van S. R, L. f 10; van IT. K. f 20. Dr. JACs. VAN KAATHOVEN. Pred. 12 vs. la. VIJFDE op Dinsdag 12 Juni 1866 des avonds te half acht uren. Spreker: Dr. A. CAPADOSE, van 's-Hage. ZAAL. Noordeinde. Belangstellenden worden ter bijwoning uitgenoodigd. Door eenige weldoeners dezer Vereeniging in staat ge steld een begin te maken met het uitreiken eener krachtige Soep aan de door haar bezochte gezinnen, twee malen 's-weeks, beveelt zij door deze haar begonnen werk in de ondersteuning harer Stadgenooten aan. Namens genoemde Vereeniging, J. P. DRIESSEN,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3