TE KOOP Meesterknecht. Spinnerij. Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. Alkalfsch-HliiiiatfscKie lJzcrzuui- bevattende Bron, te GODESBERG, bij BONN a/R. ,}e gewone jaarlijksche werkzaamheden zal te dezer gele- oenheid o. a. mededeeling worden gedaan omtrent den uit slag der pogingen door het bestuur aangewend om een vast fonds voor de Maatschappij te stichten. Zoo men weet is het denkbeeld daartoe ontstaan bij het eeuwfeest der genoemde Maatschappijdat aan hare a. s. algemeene vergadering een rijzon der gewicht bijzet. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uren 64°, des avonds te 8 uren 57°, te 10 uren 53°. Dinsdag morgen te 5 uren 49°, te 8 uren 55°, 's middags te 12 uren 66°, 's namiddags te 4 uren 62°. Een der Pruisische bladen is aangeklaagd wegens be- eediging van een kind van vijf wekenhet zoontje van Prins Frederik Karei. De Kreuzzeitung had van de doop plechtigheid van dit knaapje melding gemaakt met al de vormen en termen die een Prins toekomen. De Berl. Zeit. iad daarmede den spot gedreven en was nu aangeklaagd wegens hoon van dat kind. De rechtbank heeft evenwel aan genomen dat die niet bestond en den aangeklaagde vrijge sproken. Te Insterburg is in den nacht van Zaterdag op Zon dag het schouwburggebouw afgebrand. Dezer dagen is door een onbekend toeval brand ont staan in de Steenstrupperheide in Jutlanddoor een feilen wind voortgedreven deelde het vuur zich mede aan de Ros- trupper- en later aan de Moustrupperheide. Niettegenstaande de krachtigste pogingen door de omringende bevolking aan gewend, bleek het niet mogelijk te zijn den brand te blus- schenhij hield eerst op toen de geheele heidestreek was afgebrand en er geen voedsel voor de vlammen meer werd aangetroffen. Woensdag 11. is het parlementslid Richard Davey, terwijl hij in Cornwallis een mijn bezocht, door een kleine schacht ter diepte van 12 voetgevallenzoodat hjj vrij ernstige kneuzingen heeft bekomen. Men zegt dat Prinses Dagmar waarschijnlijk binnen een ci'et ver verwijderd tijdperk met den Russischen grootvorst troonopvolger in het huwelijk zal treden. Hare nieuwe be vestiging in de Luthersche gemeente wordt telken male uit gesteld, met het doel, naar men vooronderstelt, om haren overgang in de Russische kerk gemakkelijker te maken. Het rouwjaar wegens het overlijden van den Russischen grootvorst- troonopvolgerin der tijd haren verloofde, is dezer dagen geëindigd. De //France" zegt dat het zeker isdat de Ministers van Buitenlandsche Zaken der mogendhedenwelke aan de conferentiën deel nemen, hunne regeeringen zullen verte genwoordigen. De gevolmachtigden zullen derhalve zijnde HH.Drouyn de Lhuys, voor Frankrijk; lord Clarendon, voor Engeland; Prins Gortschakoff, voor Rusland; graaf von Bis marck, voor Pruisen; graaf von Mensdorff-Pouilly, voor Oosten rijk; generaal Lamarmora, voor Italië; de Baron von Ku- beckvoor den Duitschen Bond. De benoeming van den president geschiedt bij stemming door de gevolmachtigden. Hen gelooft echter dat, gelijk in 185 6 de Fransche ge volmachtigde tot president zal woeden gekozen. Vroeger is gemeld dat op het programma voor het congres ook de waarborgen voor het wereldlijk gezag van ,leo Paus, gelijk het thans bestaatvoorkomen. Het //Memo rial Diplomatique," dat dikwijls inlichtingen ontvangt van de Oostenrijksche ambassade te Parijs, beweert dat dit punt inderdaad op het ontwerp-programma voorkwammaar dat geschrapt is op den raad van Engeland en Ruslandom iet voorloopige werk der onzijdige mogendheden niet ontij- rï'S te bemoeilijken. Men is echter, volgens genoemd blad overeen gekomen, om, indien de onzijdige mogendheden in ^aat vredeswerk slagenook de Romeinsche quaestie ter ta- te brengen. Uit Parijs schrijft menDe hoop op het behoud van ^ei1 vrede neemt hier zeer toe, niet alleen omdat het Con- t>res bijeenkomt, maar ook omdat zich meer en meer tegen- Zln der bevolkingen in Duitschland openbaart om zich door Mitieke berekeningen tot den oorlog te laten leiden. Het 15 een feitdat de heer von Bismarckdie zeer oorlogs zuchtig was zoo lang hij kon hopen op den steun van het Pruisische volkin den laatsten tijd merkelijk bekoeld is geworden door de houding van datzelfde volk. De tijden zyn gelukkig voorbijwaarin de beheerschers de volken ge wapend tegen elkander deden oprukkenom elkander te ver nielen voor belangen, die aan de volken vreemd waren. De volken hebben leeren denken en zijn daardoor tot het in zicht gekomendat vergrooting van grondgebied door het oorlogszwaard meer een quaestie is van eerzucht voor de be heerschers, dan een geluk voor de bevolking. Het totaal gebrek aan geestdrift bij de opgeroepen Pruisische landweer is daarvan een nieuw bewijs en heeft Graaf von Bismarck het bewijs geleverd, dat zijn politieke berekeningen niet in den smaak vallen van het volkop welks medewerking hij gerekend had. OFFICIEEL MIEUWSS. Vergadering van den Gemeenteraad van Leyden op Donderdag 31 Mei 18 66 's namiddags te twee uren. Onderwerpen1°. Benoeming van een hulp-onderwijzer der 4de klasse aan de openbare lagere school voor minver mogenden. 2°. Benoeming van een leeraar voor de Fransche taal- en letterkunde aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs. 3°. Adres van A. Hazeveldom vergunning tot het leggen van een steenen trapvoor het huis aan de Hooigracht, wijk VII, n°. 68. 4°. Adressen om vergunning tot het leggen van stoepen, van: a. F. L. Berré, voor het huis in de Donkersteegwijk VI, n°. 83; b. H. G. Goddijn, voor het huis op de Haarlemmerstraat, wijk VI, n°. 261. 5°. Adres van W. H. van Zanten te Leyderdorp, om vergunning tot het leggen van twee ijzeren sporen in den weg voor zijne fabriek en het verbreeden van de brug over de sloot aldaar. 6°. Voordragt betreffende de vernieuwing van de Blaauwpoortsbrug. 7°. Voorwaarden om trent de navolgende gemeente-fabricagewerkenals: a. het schoonmakeninvoegen en herstellen van de gemetselde wallenb. idem van de gemetselde brugwerken. Er wordt ten spoedigste gevraagd in een uitgebreide Fa briek een MEESTERKNECHT, grondig bekend met het spinnen wan gekamde trol. Belanghebbenden gelieven zich met franco brieven onder letter B. of in persoon, te vervoegen in den Boekhandel van de Firma JAC. HAZENBERG CORNsZ. te Leiden. aanstaanden Donderdag 31 Mei, een partij zuivere AFBRAAK, op het DONDERDAGSCHE VERKOOPHUIS. De in het jaar 1865 nieuw geboorde MINERAALBRON (zie het verslag van Dr. RICHTER te Keulen) kenmerkt zich door eene voordeelige vereeniging van zacht oplossende en voor de gezondheid hoogst nuttige bestanddeelen. Hare werkzaamheid is reeds op zeer overtuigende wijze gebleken bovenal nuttig te zijntegen alle ongemakken in het on derlijf en den daaruit voortvloeienden slechten toestand van het bloed en het zenuwgestel, en verder bij langdurige zin kingachtige aandoeningen nierziekten enz. Godesberg (aan een spoorweg en telegraaf-station) mag zich beroemen zoowel op eene gezondeals aangename lig ging, vooral met betrekking tot het verblijf van zieken en zwakken. Nadere inlichtingvan iederen aardwordt gaarne me degedeeld door Den Raad van Onderzoek bij genoemde Bron.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3