N°. 1926. Woensdag 30 Mei. L l1' A°. 186IL Binnenlandsch Nieuws. De Koning heeft den wensch te kennen gegevendat uithoofde van de thans min of meer heerschende cholera, geene openbare feestplechtigheden plaats hebben ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Koninginop den Uden Juni aanstaande. Ingevolge het verzoek van den heer Minister van Bin- uenlandsche Zaken is het Koninklijk verlangen ter kennis ?aa de gemeentebesturen gebracht. Z. M. de Koning heeft den heer d'Hanius de Moer- lerke, eerste stalmeester, en den heer de Witte ordonnans- otficier van Z. M. den Koning der Belgen, die tijdeus het jongste verblijf van Z. K. H. den Prins van Oranje te Brus sel Hoogstdenzelven waren toegevoegdbenoemd tot officier der orde van de Eikenkroon. Z, M. heeft benoemd tot hoogl. aan de rijks-instel ling van onderwijs in Indische taal-, land- en volkenkunde den heer Mr. M. W. Scheltema, laatstelijk pres. van den raad van justitie te Samarang, thans eervol uit 's-lands dienst ontslagentot kantonr. te Lemmer Mr. J. O. H. Ra uweradv. te 's-Gravenhage; tot not. binnen het arr. 's-Her- iogenboschter standplaats de gem. Boxtel, K. B. Nie mann cand.-not. aldaartot notarissen binnen het arrond. s-Hertogenboschter standplaats de gemeente 's-Hertogen- bosch, F. C. Ummels en V. F. J. J. van de Mortel, cand.- uotarissen aldaar aan Mr. D. C. van der Kemp, op "ijn verzoek, met 1 Oct. 1866 eervol ontslag verleend uit siju betrekkingen van proc.-gen. bij het prov.-gerechtshof in ^oord-Holland en van fung. dir. van politie in die prov., en zulks onder dankbetuiging voor de vele diensten door bem in verschillende rechterlijke betrekkingen aan den lande bewezenaan den apoth. 3de kl. J. J. Louet Feisservan llet pers. van den geneesk. dienst der landm., op het daartoe '•oor hem gedaan verzoek, een eervol ontslag uit den mil. dienst verleend. l0BiJ besluit van 2 8 Mei jl., N°. 17, heeft de Koning: bepaald dat een der rijks- en hoogere burgerscholen met v-jfjarigen cursus te Utrecht zal gevestigd zijn; 2°. bij ge- 1,ueiade schoolmet ingang van 1 September 1866 be noemd: tot directeur en leeraar den heer Dr. C. A. Engel- bregt, tot dusverre directeur der rijks- hoogere burgerschool 'e Middelburg; tot leeraars: de heeren P. J. H. Baudet dusverre directeur der Technische school te Utrecht; Dr. H. G. van de Sande Bakhuijzen, dusverre leeraar aan de hoogere burgerschool te 's-Gravenhage; Dr. F. R. Hubrecht, dusverre leeraar aan de hoogere burgerschool te Rotterdam; Mr. L. de Hartog, dusverre leeraar aan de hoogere burger school te Haarlem; W. Kreling, dusverre leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te GroningenDr. J. H. Hisgendus verre lector aan de hoogeschool te Utrecht; J. S. Robinson dusverre leeraar aan de hoogere burgerschool te Dordrecht; E. C. Mayauddusverre leeraar te Utrecht. Men verneemt dat het nieuwe Ministerie Zondag avond zoodanig was samengesteld als Maandag werd mede gedeeld. Maandag avond zouden de benoemingen in de Staats courant zijn opgenomen en Dinsdag dan de overgang der portefeuilles hebben plaats gehadhetgeen te 's-Hage alge meen bekend was. Ten gevolge echter van het bedanken van den heer Andreae is er oponthoud in de optreding van het nieuwe kabinet ontstaan. Als laatste bericht kan men thans mededeelen, dat, daar de heer Andreae bedankt heeft zich met de portefeuille van marine en de heer Blanken zich met die van oorlog te belastenhet hoofd van het nieuwe kabinetGraaf van Zuylenin onderhandeling is getreden met nieuwe personen, en dat dientengevolge de definitieve samenstelling van het nieuwe ministerie nog wel een paar dagen zal verwijlen. Nog verneemt men dat thans de heer J. A. van den Bosch, kolonel van den generalen staf, dienstdoend adjudant van Z. M. den Koning, belast zou worden met de portefeuille van het Depart, van Oorlog. Ook de heer Klercksecretaris-generaal van het Depart, van Marinemoet voor de portefeuille van dat Depart, heb ben bedankt. Alsnu zou zijn ontboden de kapitein-luit. ter zee Pels Rijcken, die spoedig te 's-Hage wordt verwacht. Met het begin der maand Juni zullen aan de Ko ninklijke Militaire Academie te Breda de examens aanvan gen der aspiranten, die als kweekelingen op gezegde inrich- •SGH MMLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels/0.76. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schieuam,en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m,; 3 u. 42 m.; 6 u. 16 m.j 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 a. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 's uamidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorvveg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uien, Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 111 aren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-Ds Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1