GEÏLLUSTREERDE AGLAJA. indigovelden in de Vorstenlandende eenigewaar dat kost bare product nog geteeld wordt. Wat den koffieoogst aan gaat, zoo luiden de berichten verschillend en durven wy daarover nog geen bepaalde meening uiten. Op het terrein van algemeen bestuur gaat de regeering bedaard maar gestadig voort met de opruiming van den zuur- deesem der oude besluitendie noch overeenkomstig met het regeeringsreglement, noch met een liberale leiding der zakeD zijn. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zater dag des namiddags te 5 uren 6 2°, des avonds te 8 uren 5 5°, :e 10 uren 52°. Zondag morgen te 5 uren 48°, te 8 uren 54°, 's middags te 12 uren 60°, 's namiddags te 4 uren 60°. te 5 uren 5 8°, te 8 uren 53°, te 10 uren 51°. Maandag morgen te 5 uren 49°, te 8 uren 55°, 's namiddags te 12 uren 63°, te 4 uren 65°. Buitenlandsch Nieuws. Uit .Brussel wordt bericht dat Kossuth in overeen stemming met de Italiaansche regeering een revolutie in Hon garije tracht te bewerken. Het photografisch portret van Ferdinand Blind ligt te Stuttgart voor alle winkelramen te zien met immortellen omkranst. Men noemt hem een tweeden Willem Teil. Aan de redactiën der dagbladen te Weenen is door de regeering toegezonden een uitnoodiging aan het publiek om 's*morgens en 's-avonds drie uren lang te bidden voor het behoud van den vrede. Men berekent dat Oostenrijk dagelijks drie millioen behoeft voor de kosten van het leger op voet van oorlog, vaardoor het Kabinet van Weenen tot den vrede zeer ge stemd is. De Londensche bloemententoonstelling is dit jatfr vrij wat minder geweest dan in vroegere jarendaar van het vaste land alleen Nederland en België wat hebben ingezonden van die bijdragen wordt intusschen met grooten lof melding Er heeft te Londen ten huize van den heer Gambart een gasontploffing plaats gehad, welke zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Een kostbare schilderij is daarbij verloren gegaan en verscheidene anderen zijn beschadigd. Ook het Boheemsch glaswerkhet Saksisch porselein en het Delftsch aardewerk, waarvan de heer Gambart een zoo schoone ver zameling bezit, heeft veel geleden. Er heeft een wedstrijd plaats gehad om het //cham pionship" van Engeland tusschen de bekende boksers James Mace en Joseph Goss; de uitgeloofde prijs bestond in den klassieken gordel en 200. De toeschouwers echter gingen onbevredigd weg, daar er geen bloed gestort en geen en kele jernstige wond toegebracht werd. De helden van het onmenschelijk schouwspel schenen elkander niet recht aan te durven en bepaalden zich tot een spiegelgevecht. Promotie aan de JLeidsche Moogeschooi. 28 Mei. - Tot Doctor in de Wis- en Natuurkunde, de deer A. T. van Aken, geb. te Klundert, op academisch proefschrift, getiteld: over de Hypocicloïde. OFFICIEEL NIEII WS. HER-IJK. Burgemeester en Wethouders van Leiden, gezien het be sluit van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 2den Januari 11., N°. 18 (Prov.-Blad N°. 2), be palende het tijdstip van den her-ijk der maten en gewichten iu Zuid-Holland, en gelet op de voordracht van den arron- dissements-ijker alhier, van den oden der loopende maand herinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, tot het doen her-ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhoudsmaten en gewichten, bene vens de bij de inhoudsmaten van droge waren behoorende strijkselswaarmede deze, overeenkomstig art. 8 van Z. M. besluit van den 21sten December 1822 (Staatsblad N°. 54), moeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging der gemelde maten en gewichten ivel schoon gemaakt en gezuiverd, aan het Locaal van den IJk, op de Breêstraat, in het Stadhuis; - zullende daartoe tegen dadelijke betaling, worden gevaceerd: Voor Wijk II, van den 29 tot den 31 Mei. III, n 1 tot den 7 Juni. IY, 8 tot den 15 Juni. V, 16 tot den 25 Juni. VI, 26 Juni tot den 5 Juli. h VII, 6 tot den 16 Juli. n VIII, 17 tot den 24 Juli. n de Buitenwijk van den 25 tot den 31 Juli, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 uur, uitgezonderd Zon- en Feestdagen. En wordt wijders door deze ter kennis van belangheb benden gebracht, dat tot jaarletter gedurende 1866 voor den ijk der maten en gewichten bepaald is de letter m. Eerste Huwelijks-afkondiging te Leiden, 27 Mei 1866. Gerhardus Johannes Naber jm. 53 j. en Susanna Johanna Berendina Willebrands, jd. 40 j. - Wilm Steffens, jm. 31 j. en Johanna Jacoba Beets, jd. 26 j. - Jonas Eradus, jm. 23 j. en Susanna Hendrika van der Kaay, jd. 26. j. Pieter Bremmer, jm. 33 j. en Johanna Geertruida Fasben- der, jd. 26 j. - Gerardus Passant, jm. 27 j. en Maria Johanna Verstraatenjd. 23 j. - Andries van der Stok, Wedr. van Catharina Janssen, 5 2 j. en Woutera van Hees, jd. 45 j. - Gijsbert Boot, jm. 23 j. en Wilhelmina Maria Pfijffer, jd. 23 j. - Johannes van Sonsbeek, wedr. van Jo hanna van der Wilk42 j. en Catharina Maria La Feber, jd. 40 j. Advertenliên. Voorspoedig bevallen van een Dochter E. J. SMULDERS VERHAAFF. 26 Mei 1866. Bevallen van eene Dochter S. G. KAMP, echtgenoote van p. H. HOOS Edzn. Ruhrort, 2 8 Mei 1866. het kantoor van der klundert en OVEREEM, is verplaatst van de Ruïne Wijk II, n°. 188, naar den Ouden Singel Wijk V, n°. 301. Hel Nommer van 18 Juni bevat-* Iedere Aflevering kost 214 Cent; men abonneert zich voor drie maanden. DEGRACIEISE, (Hollandsche Editie van den Duitschen Bazar. INHOUD: Witte blouse met een keurslijfje (op drie verschillende wijzen opgemaakt) voor meisjes van 1214 jaar, met knippatr. Gehaakt kleedje om gekookte aardappelen enz. warm te houden. Mutsje met neteldoeksche strookjes voor kinderen beneden het jaar, met knippatr. Mutsje met kant gegarneerd voor kinderen beneden het jaar, met knippatr. Kleedje onder een lamp, een karaf, een schotel of een vruchtenschaal, met knippatr. Patroon voor een ge haakte deken. Zwarte voile benevens drie verschillende patronen om tulle door te stoppen, met knippatr. Fichu «Grand'mère" voor meisjes van 1315 jaar, met knippatr. Medaillons om met den platten steek te borduren voor zakportefeuilles, sigarenkokersnotitie boekjes enz. Neteldoeksche dasjes met kantmet knippatr. Nauwtoeloopend kleedje met schoot (Peplos), met knippatr. Een voudig coiffure «Desirée,'' met knippatr. Mutsje Benoiton," met knippatr. Mutsje «Paula.Beduïne «Constantia met knippatr. Gymnastiek-costuum voor knapen van 810 jaar, met knippatr. Gymnastiek-costuum voor meisjes van 79 jaar met knippatr. Patroon in application als garnituur voor kleedjesrokken enz. Rand voor een schaakbord of voor een schaaktafeltje. Application. Pen- newisscher in den vorm van een bloemruiker, met knippatr. Blouse voor kinderen van 12 jaar, met knippatr. Wij watersbakjemet knippatr. Koord voor embrasses enz. Haakwerk. Gepunt tus- schenzetsel van band voor kussensloopen enz. Gebreide rand met franje voor bed- en reisdekens, tapijtjes enz. Chignonnetje voor jonge dames met knippatr. Knooppatroon voor den bodem van een netje. Patroon voor guipure knoopwerk. Reiscostuum met knippatr. Het SUPPLEMENT bevat 20 Knippatronen.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3