Vrijdag 25 Mei. IV0. 1922. A". 18 Binnenlandsch Nieuws. LESDSCH MGB Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.7 5. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenbage, Delft, Schiedam en Botterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 16 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 in.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, K.atoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 's uamidd. te 3 u. 35 m. ssvonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, l en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijka-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's in. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraat'dagelijks van 7 u. 's ui. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Buryemeetier en Wethouder tMaandag en Donderdag te 11 uien. Commistie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijolf>g en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 'uren..- Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 3 6 uien; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van da Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot on tv. der reg. en dom. te Daelmonde P. T. VV. van Kerkwijkthans in dezelfde be- trekking te Nijkerk; - aan den Oost-Ind. hoofd-ambt. Mr. M. W. Scheltemalaatstelijk president van den raad van justitie te Samarang, thans met verlof in Nederland, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juni een eervol ontslag ver leend uit 's-lands dienst, met toekenning van pensioen. Z. M. heeft aan de nagenoemde ambtenaren van het dep. van financiën verleend een eervol ontslag uit hunne betrek king, behoudens aanspraak op pensioen of wachtgeld, als: aan den referend. H. J. W. Visser, onder dankb. voor zijn veeljarige en trouwe dienstenen aan den comm. J. L. Heu- bel; Voorts zijn bij het zelfde dep. benoemd: tot referend. J. W. Spies, thans contr. der dir. bel., in- en uitg. rechten en ace. te Vlissingen; tot hoofd-commies A. Bouwens van der BoijenD. VV. Roobol en J. C. A. Medenbachthans comm.; tot ingenieur verificateur van het kadaster den heer A. Bevers, thans landm. der 1ste kl. bij het kadaster} tot commies C. J. Denick Patijn en A. C. van Rhijnthans adjunct-commiezen; tot adjunct-commiezen A. J. M. Stumpff, J- C. Kuhlman Jr., H. A. Regenboogen C. J. de Vijver Lz., A. van Vliet, L. J. Hamers, T. van StieleE. J. P. Elias en J. W. Rees, thans eerste klerken. H. M. de Koningin heeft haar uitdrukkelijk verlan gen te kennen gegevendat ten gevolge van de tijdsom standigheden haar verjaardag ditmaal zonder buitengewone feestelijkheden te 's-Hage zal worden gevierd. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op Zaterdag den 26sten Mei aanstaande niet plaats hebben. In hare avondzitting van Woensdag heeft de Tweede Kamer met 36 tegen 8 stemmen aangenomen het wetsont werp houdende wijziging der begrooting van het fonds, voortspruitende uit de koopprijzen der domeinen. Na vast stelling van de huishoudelijke begrooting der kamer voor 1867 is de vergadering tot nadere byeenroeping gescheiden. Daar de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het oogenblik hare werkzaamheden heeft geëindigdzoo ziet men eerlang de bijeenroeping van de Eerste Kamer te gemoet, tot behandeling der laatstelijk door de Tweede Kamer aan genomen wets-ontwerpen. Men verwacht algemeendat de Tweede Kamer in den loop van de maand Juli weder bij een komen zal. Donderdag is te Breda aangekomen de speciale com missie van inspectie over het militair ouderwijs, te zamen- gesteld uit den heer luit.-generaal C. Baron Nepveu, chef van den generalen stafvoorzitter en leden, den luit.-geue- raal C. H. Happé, inspecteur der infanterie, den iuit.-gene- raal C. H. G. Steuerwald, inspecteur der artillerieden ge- neraal-majoor G. Baron van der Duyn van Maasdam, be velhebber van de 1ste militaire afdeeling en den generaal- majoor der genie W. S. v^n den Hart Beek, alsmede den luit.-kolonel H. E. W. Rodi de Loo, van den generalen staf, secretaris, welke commissie op Vrijdag een aanvang zal nemen met het houden der gewone jaarlijksche iuspectie enz. van de Kon. Militaire Academie te Breda. Het kamp op de Teteringsche heide zal den lsten der volgende maand door de kadetten der Kon. Militaire Academie van het 3de en 4de studiejaar worden betrokken. Tot opgemeld einde zal den laatste dezer te Breda en zoo lang het kamp zal dienen (15 Juli a. s.) in garnizoen ko men een eskadron cavalerie van de eskadrons van het te 's-Bosch gestationeerde 4de reg. dragonders, bestemd voor de practische oefeningen. De aan de applicatie-school te Breda gedetacheerde officieren zullen half Juli a. s. weder naar hunne korpsen en garnizoenen retourneerenzijnde de lessen van die school alsdan afgeloopen. De ritmeester G. H. van Nouhuijs van het 5 de reg. dragonders te Roermondis daarbij tot adjudant benoemd. Er zijn 61 openstaande plaatsen als kweekeling aan de 's-Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht, waarvoor zich 8 2 tot het examen hebben aangemeld. Woensdag zijn de inspecteurs voor het lager onder wijs in de verschillende provinciën aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken bijeengekomen. Volgens bericht van 's-Kouings gezantschap te Rome heeft de Pauselijke Regeering, by edict van den 3den Mei jl., den uitvoer van druiven, most, ordinaire wijnen en wijn azijn vrijgesteld van de betaling van rechten. In de algemeene vergadering der kiesvereeniging //Va derland en Koningis t$ 's-Hage als candidaat voor de

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1