N°. 1920. Woensdag 28 Mei. A0. Wj6 Binnenlandsch Nieuws. Lil; f* m DSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.76. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 CU Spoortreinen van Leiden naar 'a-Gravexihage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 n. 16 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 m. 1 m.; 4 u. 45 m.j 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusiichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabnek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 'snamidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Inditohe Laadpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.We«t-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUa-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'sin. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdagte 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie vsn Fabricage des Zaterdags vac il1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 aren - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der In- en Uitgaande Hechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van'«-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 9 4 uren. Z. M. beeft aan L. A. Bruynop zijn verzoek, eer- rol ontslag verleend als burgemeester van Delftshaven, on der dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen dien sten, en tot burgemeester der gemeente Delftshaven benoemd J. W. Rösener Manzthans burgemeester der gemeente Oudshoorn 5 tot burgemeester der gemeente Oudshoorn is be noemd Jhr. F. de Charon de St. Germain, en tot burge meester der gemeente Urk H. Kagei. Z. M. heeft den heer J. C. Ceuvel, ing.-scheepsbouwmees ter aan de werven van het Koninklijk etablissement van de heerea Paul van Vlissingen en Dudok van Heel, benoemd tot ridder der orde van de Eikenkroon. Z. K. H. de Kroonprins van Denemarken heeft Maan dag morgen te Amsterdam een bezoek gebracht aan het kijk s-museum van schilderijen, het Paleis voor Volksvlijt ea Natura Artis Magistra. Te 4 uren heeft zijn Z. K. H. een tochtje naar Zaandam gemaakt. Maandag namiddag is er diner ten Hove geweest van tien personenwaaraan o. a. de Burgemeester en de Deensche consul, de heer Woldsen, hebben deelgenomen. Dinsdag zou Z. K. H. de lands werf en de diamantslijperij van den heer Coster bezoeken en te 2 uren de hoofdstad verlaten. De Nederlandsche regeering heeft bij de Duitsche Bondsvergadering het voorstel ingediend tot opheffing van het bondsbesluit van 5 September 1839 betreffende de op neming van het Hertogdom Limburg in den Bond en alzoo 'ot uittreding van dit gebied uit den Bond. Donderdag aan gaande zal over dit voorstel worden gestemd. Uit 's-Gravenhage wordt ons bericht dat de HH. Mijer en Graaf van Zuylen van Nijevelt belast zijn met de samen stelling van een nieuw Ministerie. De audientiën van den Minister van Justitie zullen °P Woensdag en Donderdag, den 23sten en 24sten dezer, "iet plaats hebben. In de zitting der Tweede Kamer van heden Dinsdag ZIJQ aangenomen de aan de orde gestelde wetsontwerpen tot onteigening van perceeelen voor het kanaal te Apeldoorn eD dat van de Dedemsvaart. - De vergadering werd tot Woensdag 11 uren gescheiden. Te Rotterdam worden de HH. G, H. Betz en I. D, Fransen van de Putte aanbevolen als candidaten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer der Staten-Generaal. In het kiesdistrict Assen wordt bij de aanstaande ver kiezingen voor lid der Tweede Kamer aanbevolen Mr. L. Oldenhuis Gratama te Assen; - in het district Alkmaar de heer J. D. van Herwerden O.-I. ambtenaar en in het district Zwolle Mr. G. Groen van Prinsterer. Naar men verneemt, heeft de heer J. B. Snellen, te Moordrecht, lid der commissie tot wering der veeziekte, als zoodanig zijn ontslag ingediend bij den Minister van Bin- nenlandsche Zaken. Uit een door het Departement van Financiën open baar gemaakt overzicht van de opbrengst der middelen (hoofd som en opcenten) over de vier eerste maanden dezes jaars, blij kt dat die middelen hebben bedragen f 20,823,370.27s, tegen f 19,7 13,196.93 in hetzelfde tijdvak van 1865. De firma A. Sterkman en Zoon te 's-Hage heeft voor de som van f 99980 aangenomen het leveren en stellen van een gegoten ijzeren gashouderkuip aan de stedelijke gas fabriek te Utrecht. Heden Dinsdag morgen te ongeveer 9^ uren had op het Buitenhof te 's-Hage een ongeluk plaats, dat schrome lijke gevolgen had kunnen hebben. De heer G., officier bij de rijdende artillerie, wilde te paard van zyne woning af rijden; het paard werd schichtig, met dat gevolg, dat die officier op den grond werd geworpen en daardoor belang rijke hoofdwonden en kneuzingen bekwam. Spoedig bevond zich daar de agent van politie Eckhart, die hem, den offi cier, oprichtte en den verwonde naar het Valkhuis bracht, waar de bekomen wonden werden gehecht en van waar de officier per rijtuig naar zijn woning werd gebracht. Zr. Ms. korvet Pallas, liggende aan het Nieuwe-Diep, zal te Hellevoetsluis, en de Prins Maurits te Vlissingen ge stationeerd worden. Door de uitstelling der feesten van de Utrechtsche hoogeschoolter viering vaD haar 2 3 0jarig bestaan, zullen de voorgenomen reuniën van oud-studenten ook dit jaar niet plaats hebben. In de 43ste algemeene vergadering van het Neder- landsch genootschap tot zedelijke verbetering der gevange nen, Vrijdag 11. te Amsterdam gehouden, is besloten zich tegen de afschaffing van de doodstraf te verklarenmet op-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1