Zaterdag 19 Mei. N°. 1918. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH MfiBL Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam>n Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 16 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poatbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 n.; 'a uamidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Indisobe Laadpoat. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemees: er en WetkoudersMaandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - Pretident der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Oireote Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. ÜIT HOOFDE VAN DE FEESTDAGEN ZAL DIT BLAD MAANDAG AVOND NIET WORDEN UITGEGEVEN. Z. M. heeft benoemd tot burgemeesters der gemeen ten Gassel A. J. ProosSusteren P. Meuffelsen Ber- chem W. Rongen; voorts aan den heer Mr. A. Uyttenhoo- ven, benoemd hoofd-aministrateur der directe belastingen, in- en uitgaande rechteneervol ontslag verleend uit de laatst door hem bekleede betrekking van secretaris-generaal van het Departement van Buitenl. Zakenzijnde de heer Mr. J. W. van Lansberge, raad van legatie bij het Neder- landsche gezantschap te Parijs, belast met de tijdelijke waar neming dier betrekking. Z. M. heeft den heer E. F. H. M. von Bijlandt, lijfarts van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlandenwonende te s-Gravenhage, ingelijfd in den Nederlandschen adel met den titel van graaf, overgaande op al zijne wettige nako melingen. Z. M. heeftbij besluit van 7 dezereen wijziging vastgesteld in de uniform van Zr. Ms. adjudanten in ge wonen dienst, alsmede van de adjudanten van HH. KK. HH. de Prinsen, voor zoo verre die officieren tot de landmacht behooren. Z. M. heeftbij besluit van I 2 dezereenige wijzi gingen vastgesteld in de bestaande verordeningen nopens de Weeding bij het wapen der artillerie (het reg. rijdende ar tillerie alleen uitgezonderd). Daaruit blijkt dat de rok met epaulettenalsmede de jas der officierenvervalt. In plaats daarvan komtvoor onder-officieren en manschappeneen korte jas van donker blauw laken en voor officieren mede een korte jasin vorm gelijk aan die van den troepdoch zonder passant aan de linkerzijde. Men verneemt dat de heer Mr. D. C. van der Kemp, proc.-generaal bij het prov. gerechtshof in Noord-Holland, Z1jn eervol ontslag uit die betrekking verzocht heeft. Nu het amendement Poortman is aangenomenis de discussie over hare gevolgen van de parlementaire vergader zaal in den Ministerraad overgebracht. Waarschijnlijk is het dat de Natie de beslissing van den Ministerraad zal verne men en dat bij die beslissing zal te rade worden gegaan met het welbegrepen belang van Moederland en Koloniën dat boven de partijen verheven is. Opmerkelijk was het woord van den heer Thorbeckebij de beoordeeling van het amendement van den heer Poortman geuit: //ik vraag niet, of dit amendement komt van conservatieve dan wel van li berale zijde; ik vraag, wat dit amendement bevat." Intus- schen is het de vraag of de heer Poortman zijn conciliatoir amendement had voorgesteldindien hij had kunnen voor zien dat de meest verklaarde tegenstanders der wet het zou den aannemen en de krachtigste voorstanders der wet het zouden verwerpen. Bij de stemming over het amendement van den heer Poort man op art. 1 van de cultuurwet waren Donderdag in de Tweede Kamer afwezig de heeren-. van Lijnden, van Nis pen, van Lith de Jeude en de Lom de Berg. Even vóór de zitting van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaalis er een buitengewone Ministerraad gehou den. - Bij de opening van de zitting heeft de Minister van Koloniën verklaarddat na het gebeurde op Donderdag hij zich verplicht acht en door den Koning is gemachtigd de Cultuurwet //in te trekken." De Vergadering is tot mor gen gescheidenwanneer kleine wetten voorkomen. Door Jhr. W. H. Lycklama a, Nyeholt is aan de kie zers in het kiesdistrict Sneek te kennen gegevendat hy bij de aanstaande verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal niet meer in aanmerking wenscht te komen. Naar men verneemt hebben zich voor het aanstaande staats-examen voor het natuurkundig gedeelte 27, en voor het geneeskundig gedeelte 2 4 jongelieden aangemeld. Naar men verneemt worden tot nader order op de telegraafkantoren geene telegrammenin bijzonder cijferschrift voor het Koninkrijk Italië aangenomen. De spoorweg Boxtel-Eindhoven zal met die van Eind hoven-Hasselt op 1° Juli aanstaande in exploitatie komen. Het Bestuur van een vereeniging tot verbetering van het lot van den werkman te Amsterdam in de vorige maand bijeengekomen heeft bij adres de verschillende patronen uit- genoodigd tot bevordering van dat doel't welk in een bijgevoegde memorie breeder wordt toegelicht, waarbij o. a. wordt aangemerkt, dat de prys der eerste levensbehoeften

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1