Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot burg. der gemeente Stevens- mrt C. Houbender gemeente Broek in Waterland C. Ko ker Bz.; en aan Jhr. K. A. A. E. von Pestel, secretaris van hoogstd. gezantschap te Brussel, vergunning verleend to het aannemen en dragen der versierselen van ridder 3de der Kroonorde van Pruisen. Donderdag zal er ten Hove ter eere van Z. K. H. den Kroonprins van Denemarken een groot diner en gala plaats hebbenwaarbij door het muziekkorps van het regiment gre nadiers en jagers muziek zal worden uitgevoerd. Kapitein W. Roloff, van den gen. staf, chef van den staf in de 6de milit. afd. te Groningen, is in dienzelfden Men wil dat Mr. K. A. Poortmanlid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal voor het kiesdistrict Alkmaar, eerlang zal benoemd worden tot burgemeester van Schiedam waarmede in verband staat zijn verlangen om bij de aan staande verkiezing niet meer in aanmerking te komen. Uit Groningen wordt bericht dat in het kiesdistrict heiden als candidaat voor de Tweede Kamer zal worden aanbevolen de gewezen Minister van Financiën G. H. Betz. Woensdag avond te 10 uren kwam met den spoor trein in de residentie aan Z. K. H. de Kroonprins Chris- tiaan Frederik van Denemarken, vergezeld van HD. gevolg, bestaande uit den generaal Kaupfmannden graaf Damies Hyold Canure, den graaf de Kruth de Kruthenberg en den kapitein de Lima. Aan het station bevonden zich 's-Konings °pperstalmeester den Baron Snouckart van Schauburg en HD. adjudant de kolonel van Panhuys, als ook drie koninklijke rijtuigenwaarmede Z. K. H. naar het hotel Paulez werd geleid, van welk hotel de Deensche, de Nationale en Oranje r aggen wapperen. Er zijn voor Z, K. H. hofrijtuigen ter beschikking gesteld. Woensdag aanvaardde in de Groote kerk de nieuw j eroepen leeraar en herder bij de Hervormde gemeente te j. de WelEerw. heer Ds. G. H. Lamerszijn heilig eustwerk. Totdat einde bevondt zich de groote kerkeraad en verscheidene leeraren van zustergemeenten en een talrijke schare in het kerkgebouw. Zw.Eerw. hield een kernachtige rede naar aauleiding van I Timotheus I vs. 5. //Maar het einde des gebods is liefde uit een rein hart, en uit een goed geweten en uit een ongeveinsd geloof," welke rede bij de gemeente een diepen indruk maakte. Gedurende de predikatie werden door de gemeente gezongen: Ps. 146 vs. 4; Gez. 43 vs. 6; Gez. 83 vs. 4, 5, 6; Ps. 86 vs. 6; en Ps. 133 vs. 3. In de zitting van den Gemeenteraad van Utrecht van 11 Mei 11. is behandeld het rapport der raadscommissie be last met het onderzoek van het beheer der Stedelijke Gas fabrieken. Uit de gehouden beraadslagingen is gebleken dat die commissie verplicht is geweest om een anderen weg in te slaandan bij de gebruikelijke wijze van het beheer der gemeentelijke administratie, naar de voorschriften betref fende plaatselijke begrootiug en rekening, gevolgd was, om te komen tot de kennis van den juisten prijs van het gas. Buiten de gemeentelijke rekening is een afzonderlijke boek houding daartoe noodig geweest, omdat, al moge men de fa briek eene gemeente-inrichting noemenzij toch een handels zaak is, waarop moet worden toegepast de wijze van boek houding en verantwoordingsedert eeuwen als de eenvoudigste en juiste in den handel aangewezen en erkend. - De Ge meenteraad heeft zich met dat rapport vereenigd en daarmede uitgemaakt, dat de voorschriften betreffende het opmaken der plaatselijke begrootingen, niet zonder groote verwarring te ver oorzaken in het beheer, toepasselijk zijn op het beheer van gemeente-instellingen, die het karakter van een handelszaak bezitten. In de gemeenteraadszitting te Amsterdam van Woens dag deed de heer Broms de vraagof het geen zaak zoude zijn een beslissing te nemen nopens het al of niet houden der kermis. Spreker verklaarde zich in het algemeen een te genstander der kermis en oordeelde het thans in het bijzon der raadzaam omop het voetspoor van andere stedentij dig te beslissen dat dit jaar geene kermis zal worden ge houden. De voorzitter antwoordde hierop, dat het dagelijksch bestuur op dit oogenblik nog geene termen vond om nopens deze aangelegenheid den raad een voorstel te doen, ver mits de kermis eerst in de maand September zou moeten plaats hebben. Mochten echter de omstandigheden daartoe N°. 1917. Vrijdag 18 Mei. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam'en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 16 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Son- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 's namidd. te 8 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-lndisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maaud.West-lndisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie >sn Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 jren.-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnzen dagelijks van 91 uren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. rang en betrekking overgeplaatst naar de 7de milit. afd. te Maastricht, en tot chef van den staf te Groningen benoemd kapt. A. J. W. van der Schriek, adjunct-chef en waarn. ad- j judant in de 4de milit. afd.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1