KODDWATER-inRlCHTIIfg te Godesberg, bij Bonn a/d Rijn. Geveilde Perceelen. Advertentiën. DU PLAN COMP. tens zag men den ballon eenige ellen opstijgentoen hij eensklaps barstte en weder op den grond nederkwam. De heer Delamarne zal het middel Diet vinden om de luchtbal lons te besturen. De vrees voor den oorlog heeft te Parijs plaats ge maakt voor hoop op het behoud van den vrede. Allerlei ge ruchten zijn in omloop gebracht, die dezen ommekeer in de publieke opinie in het leven hebben geroepen. Rusland en Engelandziende dat de oorlog op het punt was in Duitsch- land uit te breken en het daaruit voortspruitende gevaar voor een Europeeschen oorlog erkennende, hebben zich tot Frankrijk gewend, ten einde gemeenschappelijk te interve niëren door het aanbod tot het houden van een Europeesch congres. De Italiaansche regeering heeft een bestelling gedaan tot aankoop van 6000 paarden in Nederland. In alle deelen van Ierland neemt de landverhuizing toe; de mindere en lagere klassen verlaten het eiland met al wat zij bezitten. Alle jonge en krachtige mannen begeven zich naar Amerika, slechts de ouden en zwakken blijven achter. Het schijnt dat men Ierland ontvolken wil, want elke week schepen zich uit Cork alleen 1600 landverhui zers in. Een Grieksch avonturierLeonidas Bulgarisheeft zich met een dertigtal aanhangers naar Epirus en Thessalië begeven, om er het //grootsche denkbeeld" zoo als zy het betitelen - te verwezenlijkend. i. al de Christenprovinciën van het Turksche Rijk los te maken. De Helleensche regee- riüg heeft de Turksche overheid van hunne plannen onder richt. Een der Noord-Amerikaansche dagbladen meldt dat dezer dagen overleden is een bisschop der Mormonendie il jaren oud werd en een belangwekkende familiebestaande uit elf vrouwen en vier-en-veertig kinderen, nalaat, om zijn onherstelbaar verlies te betreuren. Uit Shanghae wordt dd. 26 Maart bericht dat in het Keizerlijk kamp te Hankow een verraderlijke aanslag was ontdekt, ten gevolge waarvan een aantal spionnen der Nij- enfei waren terecht gesteld. Tusschen Prins Kungsir Ru therford Alcock en den Franschen Minister-resident was een conventie gesloten tot verbetering van den toestand der koe- ies en de handelsbetrekkingen des Lands. Uit Japan hoort men van een vermoedelijke breuk tusschen den Taïcoen en Prins Satsuma, welke laatstgenoemde zich verzet tegen het openstellen van de haven van Kingo. De gehouden verkooping ten overstaan van den notaris 1. M. E. Dercksenaan den burg alhierop Zaterdag den 12den Meivan Een huis en erf, genaamd het //Utrechtsche Veerhuis" tusschen de Rijnstraat en Binnenvestgracht, Wijk III, N°. 20, Kooper de heer J. J. van Wensen, lid van den Ge meenteraad en fabrikant alhier, voor f 25 50. Een winkelhuis en erf, staande en liggende aan de Noord zijde van de Klei- of Galgstraat, Wyk V, N°. 237. Koo- >er J. Nieuwenhuizen schipper te Soeterwoude, voor f 1270. Een huis en erf, ingericht tot stalling, staande en lig gende aan de Oostzijde van de Kruisstraat, Wijk V, N°. 208. Kooper P. Bremmer, bouwman alhier, voor f 550. OFFICIEEL N1EIIW§. Ter gemeente-secretarie is ad f 1,5 0 verkrijgbaar het door Burgemeester en Wethouders op den 26sten April jl., ingevolge art. 182 der gemeentewet, aan den Raad gedaan uitvoerig en beredeneerd //Verslag van den toestand der ge meente, over 1865 terwijl mede aldaar verkrijgbaar zijn a"e plaatselijke verordeningenbehoorende tot het Gemeen- tebladtegen betaling van 20 Cts. per vel. Eerste Huwelijks-afkondiging te Leiden, 13 Mei 1866. Johannes Gijsbertus Mathol, jm. 26 j. en Francisca Elisa beth den Boer, jd. 25 j. - Dirk Hemerik, jm. 24 j. en putharina Starre, jd. 19 j. - Wilhelmus Antonius Blom, 1®- 27 j. en Johanna Marianna Schmit, jd. 26 j. - Jan Schouten, jm. 30 j. en Anna Catharina de Leeuw, jd. 31 JJohannes van den Burg, wedr. van Anna Nagelsmit, 40 J* en Geertruida Jacoba van der Nat, jd. 30 j. De Directeur van het Postkantoor te Leiden maakt be kend, dat te beginnen op den 15 Mei, de ligting der IJzeren Brievenbussen zal plaats hebben als volgtIn de Stad 'smorgens ten 7 uur 45 min. 's avonds 3 35 7 5 5 Aan het Stationvijf minuten vóór het vertrek der vier doorloopende treinenin beide rigtingen. De Directeur voornoemd J. FICHET. berichten de opening van hun magazijn in Engelsche, Fransche, Duitsche en Hollandsche Amsterdam, Kal verstraathoek Wijde Kapelsteeg, E. 3 9. Door een met de firma Cramer Comp. te Londen ge sloten contract zijn zij in staat gesteld de schoone instru menten dezer fabriek billijk te kunnen verkoopen. NB. Een aantal bespeelde Pianino's en Piano's zijn voor handen, die zij ook gaarne tegen billijken prijs in huur stellen. Eene pomade die den haarwortel versterkt, alle roos doet verdwijnen en het haar zacht en glanzend maakt. Prijs per 5 Ned. ons 50 cent, per 5 pond 45 cent, en dezelfde po- made met reuk a 70 cent de 5 ons, en ook rood met reuk a 7 5 cent de 5 ons. Wordt verzonden in bus sen van 1 pondpond en pond. Brieven franco, bij M. CL EB AN, Huidenstraat. Amsterdam. Koude en warme baden, gymnastieke oefeningen en aan wending van electriciteit. Geneesheer: Dr. FINKELNBURG. Adres: den Gérant WERNER KREWEL. //ll Leiden, 14 Mei 1866. PIANOS. BURGEiMEESTER en WETHOUDERS van Oudshoorn, Overwegende, dat op den 7 Mei 1866 door JACOB MARINUS WERVELMAN, van beroep Veehouder, wonende te Oudsboorn bij den Burgemeester aangifte is gedaan dat drie stuks rundvee, afgezon derd staande in een stal bij zijne woning, door ziekte zijn aangetast. Overwegende dat uit het rapport van den deskundige WIJNAND MUIS, blijkt, dat een zwartbonte Koe, oud 7 jaar, hierboven be doeld, is aangetast door de besmettelijke veeziekte, en dat de ont eigening en afmaking daarvan ter voorkoming van verdere uitbreiding dier ziekte, dringend noodzakelijk is. Gelet op de artt. 69 tot en met 72 der wet van den 28sten Au gustus 1851 Staatsblad N°. 125). Hebben besloten: 1°, Boven omschreven rund onmiddelijk te onteigenen, te doen afma ken en na inkerving der huid, met bijvoeging van een genoegzame hoeveelheid ongebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen be graven; 2°. Dit besluit onmiddelijk mede te deelen aan Heeren Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Hollandaf te kondigen binnen de Ge meente en te plaatsen in het Leidsch Dagblad. Oudshoorn, den 12 Mei 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. SCHARFF Jr. J. W. RöSENER MANZ.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3