Dinsdag 8 Mei. A0. 186^6. N\ 1909. Binnenlandsch Nieuws. DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Lelden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 n. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s namidd. te 8 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Iodisohe Laudpost. Over Southampton, l en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijkt-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. 'Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrgdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open darelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-Ds Gemeente'Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 nren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van'i-Rijk» Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot kantonrechter te Grave Mr. P. A. Sopers, thans griffier bij het kantongerecht te Waalwijk, en tot Nederlands consul te Hongkong den heer W. C. van Oordt. Z. M. heeft bij het wapen der cavalerie benoemdtot lsten luit. (naar ouderdom van rang) bij het 3de reg. dra gonders den 2den luit. A. C. Baron Snouckaert van Schau- burg, van het korps, en bij het 4de reg. drag, den 2den luit. Jhr. J. E. A. Meijer, mede van het korps; alsmede den 2den luit. P. G. Maas Geesteranu3, van het wapen, op non-activiteit gesteld, in afwachting dat nader omtrent hem zal worden beschikt. De audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Woensdag den 9den Mei a. s. niet plaats hebben. Zondag nacht te 5J uur onstond er brand in de houtbergplaats van de timmerlieden Verstappen en van Hulst, benevens in de daaronder gelegen bergplaats van steenko len en turf van den heer Nederhout in de Brouwersstraat te 's-Hage. De brand, welke op een portaal, hetwelk van het bovenpakhuis was afgescheiden ten gerieve van de bewoners van twee kamers daarachter gelegenontstondverkreeg een zeer ernstig karakter. De opperbrandmeesterde heer van Gogh, was onverwijld ter plaatse aanwezig. Spoedig waren alle stadsbrandspuiten en dien van het regiment grenadiers en jagers in het werk gesteldaan wie het na vereenigde pogingen gelukte den brand ten minste in zooverre meester te wordendat men voor verdere uitbreiding niet te vreezen had. Middelerwijl verschenen op de plaats van den brand Z. M. de Koningvergezeld door HD. adjudant. De schade wordt aan verbrand en beschadigd goed begroot op f 5 000. Te 11 uren was men nog bezig met bet geven van water aan een gedeelte van het pand, hetwelk nog smeulde. Mr. K. A. Poortman heeft aan de kiezers in het dis trict Alkmaar kennis gegeven, dat hij een herbenoeming als lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal bij de aan staande verkiezing niet weder zou kunnen aannemen. Te Haarlem wordt de wekelijksche veemarkt Woens dag aanstaande weder voor rundvee opengesteld. De Gemeenteraad van Breda heeft ook besloten we gens het heerschen der cholera geen kermis te doen houdeu, Te Nijmegen is een man uit Botterdam aangekomen, door de cholera aangetast en naar het ziekenhuis gebracht. - Te 's-Gravenhage heeft zich een cholerageval voorgedaan, dat een doodelijken afloop heeft gehad bij een persoondie zich van daar naar Rotterdam had begeven en kort na zyn terugkomst bezweken is. - Te Leiden zijn twee kinderen door de cholera aangetast, naar het ziekenhuis overgebracht en aldaar overleden. De berichten van veeartsenloopende over de week van 22 tot 28 April, in de Staats-Courant medegedeeld, behelzen o. a., dat te Rijnsburg weder twee nieuwe stal len zijn aangetast, zoo ook in de gemeente Haastrecht. Te Schiedam zijn weder enkele gevallen voorgekomen. Bo degraven is nog sterk aangetast. Overigens schijnt de toe stand gunstiger. Uit de opgaven in de Staats-Courantbetreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de week, be ginnende den 22sten en eindigende den 28sten April, blijkt, dat er in die week zijn aangetast 703 aan de ziekte ge storven 215, afgemaakt 8, hersteld 33 aan het einde der week nog ziek 447 runderen, terwijl er sedert het begin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 47,908 aan de ziekte gestorven 18,613, afgemaakt 9669 hersteld 18,417 en nog ziek 1219 runderen. In de //Nederlandsche Spectator" komt reeds een be oordeeling voor van het nieuwe werk van Ernest Renan han delende over de Apostelen. Het oordeel valt niet gunstig uit veel nieuws valt uit dit werk niet te leerenhet zal zulk een levendigen indruk niet maken als zijn voorgangerhet zal niet zoovelen teleurstellen, omdat de verwachting dit maal aanmerkelijk lager gestemd was. Dr. J. Cramer van Charlois, bij de Hervormde ge meente te Amsterdam beroepen, hield Vrijdag avond 11. zijn intrede in de Nieuwe kerk, tot grondslag zijner rede leg gende 2 Cor. 4, vs. 2b: //Door openbaring der waarheid ons zeiven aangenaam makende bij alle conscientiën der menschen in de tegenwoordigheid Gods." Door het provinciaal kerkbestuur van Friesland zijn den 2den dezer tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk toegelaten de heeren H. U. Thoden van Velzen, van LeeuwardenJ. C. Damsté en C. ter Spillbeiden van Gro ningen.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1