geïllustreerde aglaja. HH. Aannemers en Metselaars. Buiteniandsch Nieuws. Geveilde Perceelen. Advertentiën. Plaidter Tufsteen en fijn gemalen Tufsteentras, OFFICIEEL NIEiWS. CHollandsche Editie van den Buitschen Bazar.) Hel Nommer van 46 Mei bevat: Laker; A. Ingenegen, custos van het Pbysisch-kabinet; H. !je jong, boekbinder; T. de Jong, smid; D. M. Kettenis, boekdrukker; P. Loeber, meubelmaker; W. F. Maartense en (jhr, van der Nat, vleeschhouwersknechtsJ. Noest, con- rieruevan het gen. M. S. G.; P. W. Nolleehoedenfabrikant; j J. van Rodenakker, winkelier; G. Splinter, voorheen Steenhouwer; G. van Steenbergen, wolwerker; M. Ver straten; J- J- Vervark, verversknecht; J. Vijlbrief, kabinet- kerker; J. Webbe, zoutziedersknecht; J. C. van der Woerd graveur en wapensnijder; K. F. L. van der Woerd, horlogiema- ]jer; P. van Wijk, koperslager en A. H. Wijtenburg, goudsmid. Onze algemeen geachte stadgenoot Prof. Jan van der Hoeven genoot Zondag het voorrecht de 40jarige vervulling yan het hoogleeraarambt aan de Leidsche Hoogeschool te be leven. Van vele zijden werden hartelijke blijken van deelne ming Z. H. Gel. gegeven; vooral zijn kweekelingen boden hem een sierlijk album met portretten aan onder een toe spraak van den heer J. E. van Itersoncandidaat in de medicijnen, als hoofd eener commissie, die getuigde van de hooge achting en liefde, die zij den waardigen hoog leeraar toedroegen. Leden van het gemeente-bestuur en van andere instellingenambtgenooten en vrienden maakten hunne opwachting en de beste wenschen voor zijn langdurig leven in het belang der wetenschap en de Leidsche burgerij wer den den jubilaris toegebracht. Gaarne vermelden wij ook een blijk van bijzondere be langstelling en erkenning van bewezen dienstendie door «enige leden der Sociëteit Amicitia betoond is bij gelegen heid van het 2 5jarig huwelijksfeest van den kastelein D. lelforno. Een sierlijk meubelstuk werd hem geschonken als bewijs van tevredenheid voor den ijver, de eerlijkheid en de trouw, waarmede hij zijn betrekking waarnam, waartoe men deze gelegenheid aangreep. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zater dag des namiddags te 5 uren 53°, des avonds te 8 uren 4 8°, Je 10 uren 45°. Zondag morgen te 5 uren 47°, te 8 uren 49°, 's middags te 12 uren 5 3°, 's namiddags te 4 uren 5 2°. te 5 50°, te 8 uren 43°, te 10 uren 40°. Maandag morgen te 5 uren 38°, te 8 uren 43°, 's namiddags te 12 tl reu 53°, te 4 uren 53°. - f De Keizer van Oostenrijk heeft het grootkruis der orde van Frans Joseph verleend aan Kommissarowwegens het verijdelen van den moordaanslag op den Keizer van Rusland. I De krijgstoerustingen der beide groote Duitsche mo gendheden Oostenrijk en Pruisen zouden reeds zijn gestaakt, indien niet Italië daarin voortging. Oostenrijk vreest voor een aanval van Italië op Venetië en versterkt zich aldaar, waaruit Pruisen aanleiding neemt om zijne militaire maatre gelen te laten voortduren. Te Hohenkirchen bij Georgenthal in Duitschland heeft eeu brand gewoed, waardoor ongeveer 100 huizen zijn vernield. De heer Langrand-Dumonceau heeft te Weenen een kontrakt gesloten tot delging der schulden van Prins Ester- hazy. De waarde der onroerende goederenbehoorende tot diens majoraat, wordt op 9 5 millioen florijnen geschat. De heer Langrand schiet 11 millioen voor, en krijgt in ruil voor 16 millioen aan eigendommen, welke hij achtereenvol gens te gelde maakt. I Voor een paar weken verlangde iemand te Berlijn, die een kind van het mannelijk geslacht wilde doen doopen dat aan zijn kind de naam van //Garibaldi" zou gegeven worden. De Evangelische geestelijke weigerde aan dat ver zoek te voldoenten gevolge waarvan de vader van dat kind zich wendde tot de hoogste autoriteit in kerkelijke za ken ten einde deze quaestie te beslissen. Dit is geschied en bij die gelegenheid bepaald dat aan het kind niet de doopnaam van //Garibaldi," maar wel die van //Garibald" mag gegeven worden, want laatstgemelde is een oud-Duit- sche naam. De Turksche regeering heeft, in weerwil van den slech ten toestand harer financiën, (er is een tekort ontdekt van 115 millioen frs., terwijl sedert 6 maanden de ambtenaren en militairen geen bezoldiging ontvangen hebben), aan de Beweerfabrieken te Luik 30,000 Enfield geweren besteld. De gehouden verkooping ten overstaan van den notaria A. van Leeuwenaan den burg alhierop Zaterdag den 28sten dezer, van: N°. 1. Een huis, erf en tuin, aan de zuidzijde van de Hoo- gewoerd, Wijk III, N°. 317. Opgehouden. N°. 2. Eeu dito, aan de oostzijde van de Steenstraat, Dabij de Rijnsburgschepoort, Wijk V,N°. 83 en 83rood. Opgehouden. Eerste Huwelijks-afkondiging te Leiden, 29 April 1866. Jacobus Goddijn, jm. 27 j. en Johanna Cornelia Catharina van der Zwet, jd. 23 j. - Dirk van den Heuvel, wedr. van Grietje Penning, 80 j. en Janna Langendamwed. van Renier Vooys, 64 j. - Anthony Johannes Pracht, jm. 28 j. en Geertrui Dullemond, jd. 21 j. - Jan Arbouw, jm. 23 j. en Johanna Rogge, jd. 27 j. - Jacobus Johannes Koens, wedr. van Neeltje de Wit, 3 7 j. en Margaretha Jacoba Vrijbloed, jd. 31 j. - Hendrik Kooreman, jm. 18 j. en Geertrui Catharina Platteel, jd. 16 j. Clement Jo hannes Martinus den Bezemer, wedr. van Hendrina Cecilia van Beek, 40 j. en Susanna Vreke, jd. 50 j. - Pieter Ste- vaarwedr. van Anna Catharina Spruit, 5 9 j. en Hendrica Clara de Heus, wed. van Albertus Johannes Zwaan, 64 j. - Cornelis Fransen, jm. 30 j. en Martina Tijssenjd. 33 j. - Mr. Johannes Nicolaas Anthon Bucaille, jm. 26 j. en Char lotte Elisabeth van Alphen, jd. 19 j. - David Wijnbeek, jm. 23 j. en Geertruy Johanna van Dorp, jd. 27 j. - Johan nes Regenbogen, jm. 22 j. en Anna Henriette de Bank Langenhorst, jd. 25 j. - Pieter van Lierop, wedr. van Anna Berkhout, 37 j. en Marijije Goozen, jd. 39 j. - Pie ter Antonius de Wilde, jm. 23 j. en Margaretha Koning, jd. 29 j. - Dirk Kunst, jm. 29 j. en Alida Pieternella May, jd. 29 j. De ondergeteekende beveelt zich voortdurend minzaam aan tot het leveren van prima qualiteitvoor een civielen prijs. Duisburg a/d Rijn. B. AEYMANS. DE GMCIEISE, INHOUD: Zomerhoeden, met knippatr. Hoedjes voor kinderen beneden het jaar, met knippair. Gehaakt reismandje. Hoeken voor zakdoeken Fransch borduursel. Tullen aniimacasser met ap plication van haakwerk. Borduurpatroon voor een gymnastiek schoen. Gehaakt speelbeursje. Garnituur voor een witten rok. Costuum voor meisjes van 1012 jaar, met knippatr. Kraag en manchette ,,Semiramis", met knippatr. Manchette met guipure rui ten. Wijde jaquette voor dames, met knippatr. Zomerkaper „Loreley", met knippatr. Neteldoeksche jaquette voor meisjes van 1012 jaar, met knippatr. Paletot „Isabelle", met knippatr. Nauwtoeloopend kleedje met schoot „Ciliy", met knippatr. Twee kragen Fransch borduursel. Doosje van papierstramien voor naai- katoen. Pennewisscher in den vorm van een voetzakmet knip patr. Taschje als reisnecessaire, met knippatr. Rand in tapisse riewerk. Parasols met knippatr. Bladertak. Nagebootste kant. Gehaakte blocmentak. Nagebootste guipure. Garnituren voor para sol kleedingstukken enz. Het SUPPLEMENT bevat 12 Knippatronen. Iedere Aflevering kost 21^ Cent; men abonneert zich voor drie maanden.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3