N°. 1896. Maandag 28 April. A0.1866.1 1 Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft de volgende opper- en hoofd-offic. pensioen toegekend: den gen.-maj. J. C. Wagner; den luit.-kol. A. C.Ca- merlingh, (met den rang van kol.); den luit.-kol. C.A.Lang- guih; den kol. A. A. König, (m. d. r. v. gen.-maj.); de majs. J. G. Dusser de Barenne, J. A. L. von Schmid, A. L. van Loon; den koll. J. W. Tichler; de luit.-kolls. F. C. W. Moor- rees en C. L. von Pfaffenrath von Sonnenfels, (beiden m. d. r. v. kol.); op verzoek den maj. H. T. van Lidth de Jeude, (m. d. r. v. luit.-kol.) Z. M. heeft benoemdbij den prov. staftot luit.-kol., Jhr. E. J. J. A. C. Wentholt; tot majs. P. F. A. Ie Cocq d'Ar- mandville en W. A. H. Geldermanbij de plaats, staftot kol. L. E. Wernertot majs. C. H. L. C^uarles de Quar- lesW. Yske en F. L. Rudolph; bij het wapen der artillerie: bij den staf van het wapen, tot gen.-maj. A. H. Drijfhout van Hootf; tot kol. O. H. Kuyck; tot direc. der art.-stapel en constr.-magaz. H. van der Meer de Walcherentot majs. C. C. Cox, A. G. Visée, J. C. Verheije van Sonsbeeck, A. T. Knoop en M. P. Mol; tot kapt. W. K. L. van Helden; tot 1ste luits. L. R. Baron Taets van Amerongen en J. G. U. Schochbij bet 1ste reg. vest.-art.: tot luit.-kol. C. W. F. van Lynden tot kapts. H. M. Steenberghe en F. Knoote; bij het 2de reg. vest.-art.: tot maj. E. J. Jacobs; tot lsten luit. H. J. C. Ver- weybij het 3de reg. vest.-art.: tot kol. Jhr. F. Wttewaall van Stoetwegentot luit.-kol. J. W. G. Pels Rijckentot kapts. H. W. van Marie en D. H. Cromhout; bij het reg. rijd.-art.: tot kol. Jhr. L. J. Tindal; tot lsten luit. S. J. A. de Quer- tenmont; bij het corps pont.: tot maj. L. Zeegers Veeckens; tot luit.-kol. C. L. F. Roos. Z. M. heeft benoemd tot burgem. der gem. Nieuw Lekker end Jhr. J. E. A. R. Rom Kraijenhoff; der gem. Streefkerk H. Gauthieren der gem. Roosteren J. Schoolmeesters. Z. M. heeft aan Mr. J. Wertheim, adv. te Amsterdam, en Ml H. A. Hartoghoffic. van justitie bij de arr.-rechtbank te Amsterdam, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen der orde van St.-Stanislaus, eerstgemelde van de 3de en laatstgenoemde van de 2de kl., hun door Z. M. den Keizer aller Russen geschonken. Z. M. heeft aan Mr. W. J. baron d'Ablaing van Giessenburg, wet ingang van 1 Mei 1866 eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van raad-adviseur voor de zaken van den Adel by het dep. van justitie. Z. M. heeft aau J. J. C. Biesman Simonsop verzoekmet ingang van den lsten Mei a. s., eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Amsterdam. Z. M. heeft aan H. F. R. Dubois, not. binnen het arrond. Hoornvergund zijn standplaats van de gemeente Grootebroek over te brengen naar de gemeente Purmerend. Z. M. heeft benoemd tot kantoor, te Tholen Jhr. Mr. J. J. Pompe van Meerdervoort, thans kantonrechter te Sluis. Z. M. heeft benoemd: tot ofïic. van justitie bij de arr.- rechtb. te Hoorn Mr. C. Polis, thans subst.-offic. van justitie bij de arr.-rechtb. te Maastricht, en tot subst.-offic. bij de arr.- rechtb. te Maastricht Mr. L. W. de Quertenmont, thans subst.- offic. bij de arr.-rechtb. te Goes. Z. M. heeft benoemd tot subst.-offic. van just, bij de arr.- rechtb. te Goes Mr. J. A. van Hoekthans subst.-griff, by die rechtbank. Het Koninklijk Instituut voor de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië heeft tot gewone le den dezer instelling benoemd de heeren Dr. H. Kernhoog leeraar alhier; J. P. N. Land, hoogleeraar te Amster dam; Ds. C. P. Tiele, te Rotterdam; Mr. C. J. E. graaf van Bijlaadt en Jhr. H. A. M. van der Goes, te 's-Hage; Dr. J. A. van Dissel, te Samarang; S. van Dissel, te Ja para; J. R. P. F. Gonggrijp, leeraar te Delft; Dr. P. Swart en Mr. H. Beth Hz., te 's-Hage, en tot buitenlandsche le den de heeren Dr. Reinhold Rostte LondenDr. H. G. Dalton, te Demerary; J. W. Ploos van Amstelte Mel bourne. Men schrijft uit 's-Hage t Gerucht loopt dat de generaal-majoor Happé benoemd zal worden tot inspecteur-generaal der infanterie en de ge neraal-majoor Wickevoort Commelin tot kommandant van 's-Gravenhage. Ook verzekert men dat de generaal-majoor Knoop om redenen het plan zou hebben ontslag uit den militairen dienst te vragen. Anderen willen weten dat laatst genoemde vroeger daarover wel eens sprakmaar het be paalde voornemen nog niet heeft om nu reeds zijn militaire loopbaan te sluiten. De luitenant-generaal Duycker dit schijnt zeker, vraagt pensioen." Prof. van Vloten, te Deventer, die onlangs een le° LE1DSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.j 8 u. 37 m.; 6 n. 16 m. 9 o. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s uamidd. te 3 u. 35 m. ssvonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30m.av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uien Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrjjdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 111 uien.-Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 uren .-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uren. Kantoor der Plaatselijke Aooijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uren;der In- en Uitgaande Reohten en Accijnzen dagelijks van 9laren en van 86 uren; van's-Rijks Direote Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ureu. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1