N". 1893. Donderdag 19 April. A0. Binnenlandsch Nieuws. leidscFdagblad. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Tedere regel meer I2'r Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 87 m.; 6 u. 16 m. 9 n. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te S u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 a. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusiioh tin gen aan de Lakenhal, Katoen fabriek enopdeNseuwstraat: 's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.; a namidd. te 3 u. 35 m. 's avonds te 7 u- 65 m. en op de Zondagen alleen te 10 n. 60 m. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oo»t-lndiaoho Laodpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.-— AVeit-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke inaand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 's iu. tot 10 u. 30 iu. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Buryemees er en JFetAoudersMaandag en Donderdag te 11 u< en Commute van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrydsg en Zaterdag te 11 uien. - Preudent der Commmie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaattelijke Secretarie is open da^eiyks vau 104 uren. - l'ketaurie, dagelyks van 102 nten.-D« Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks vau 82 uren en van 4uren;der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnzen dagelijks van 91 men en van 36 uien; van's-Rijks Oireote Belastingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 9—S uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, Tan 94 uren. Z. M. heeft benoemd, tot ontv. der dir. bei. en acc. te Schermerhorn c. a. den heer J. A. Margadant, thans te Akkrum; te Nieuwer Amstel c. a. den heer J. F. Richeime, thans te Waalwijken te Waalwijk c. a. den heer F. van der Takthans te Sliedrecht c. a. Z. M. heeft bevorderd tot luit. t. z. 1ste kl. J. Sandt van Nooten, thans luit. t. z. 2de kl. - Z. M. de Koning heeft ten behoeve van de alge- meeue armen te Amsterdamaan den heer burgemeester de som van 2000 doen ter hand stellen. Naar men verneemt, zal het getal ordonnans-officieren van Z. M. den Koningdat tot hiertoe uit zes bestond doch door benoeming van den ordonnans officier C. A. de Favage tot kapitein der infanterie en het ovei lijden van den ordonnans officier E. Baron van Aijlva Keugers tot vier was beperkt, niet meer aangevuld worden en voortaan uit vter biijveu bestaan. Tijdens 's-Konings verblijf in de hoofdstad is opge merkt dat de zilveren beker, iu der tijd door de bewoners der Willemsstraat, te Amsie/dam, Z. M. aangebodendage lijks prijkte aau den disch voor 's-Koumgs zitplaats. Naar men verneemt, bestaat bij de Kegeermg het voor nemen om eerlang de verhuring voor alle klassen der Ötaat- loterij te doen Ophouden, zoudat er alieen geheile- of ge deelten van loten voor alle klussen of voor elke klasse zullen te verkiijgeu zijn. De Commissaris des Konings in deze provincie heeft bepaald dat de aflevering van de bij de Nationale Militie voor de lichting van dit jaar in le lijven manschappen iu deze piovincte Zrtl geschieden op de plaaiseu, dagen en uren hieronder vei meld: Te 's-Gravenhageiu de Koekamp, op Maandag 14 Mei a, ,s.'s-morgens te 9 uren; te Deilt, eveneens iu de Koekamp, op Dinsdag 15 Mei a. s. 's-morgens te 9 uren; te Rotterdam, in het Oude Man- ueunuis (Hoogstraat)op Zaterdag 5 Mei a. s., 's morgeus *e 9 uren; te Scniedam, in het Oude Mannenhuis (zie boven), op Maandag 7 Mei a. s.'s-morgens te 9 uren; te Leiden, in de Lakenhal (Oude Singel), op Vrijdag 11 a. 8., 's-morgens te 9 uren, Uit een door het Departement van Financien openbaar gemaakt overzicht van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de drie eerste maanden dezes jaarsblijkt dat die middelen hebben bedragen f 15,197,446.42 tegen f 14,259,91 1.97 in hetzelfde tijdvak van 1865. De begrooting van Nederlandscli Indië voor het dienst jaar 1867 is thans gedrukt en rondgedeeld. Zij is van zeer grooten omvang en voorzien van toelichtende staten en van een uitvoerige memorie van toelichting en velerlei bijlagen. Die memorie bevat: a. opmerkingen omtrent de inrichting der begrooting; b. een overzicht der geraamde uitgaven en middelenc. de toelichting der geraamde middelenvoor zoo ver die niet gegeven worden in de uitgewerkte en toe lichtende staten, en d. de toelichting der geraamde middelen. Nadat Donderdag voor den ambtenaar van den bur gerlijken stand te 's-Hage het huwelijk tusscben Jhr. W. W. Borel met Miss. M. E. Milbanke voltrokken zal zijn, zal dit in het Hotel van den Eugelschen gezant sir Mil banke, door Ds. Brine plechtig op godsdienstige wijze wor den ingezegend. Naar men verneemt, zijn HM. MM. de Ko ning en Koningin en de overige leden der Koninklijke fa milie tot bijwoning van die plechtigheid uitgenoodigd alsmede dj leden van het corps diplomatique en ruim 2 00 andere personen. Het Hotel is voor die plechtigheid prach tig ingericht en rijk met bloemen en planten versierd. In de laatste wintervergadering van het Lettei kundig Genootschap «Oefening kweekt kennis" te 's-llage, werden Mrand g avond door eenige werkende leden belangrijke be= schouwingen voorgedragen over van Lennep's laatst in het licht verschenen roman getiteld: wUe lotgevallen van Klaasje Zevenster." Verscheidenheid en overeenstemming kenmerkten de geestige, onderhoudende en leerzame voorstelling van den aard en den inhoud dezer oorspronkelijke Nederlandsehe ro man, waarmede de schrijver weder zooveel opgang maakt en die als letterkundig voortbrengsel zooveel verdiensten heeft. In een Dinsdag avond gehouden laatste bijeenkomst van het tegenwoordig saisoen bij het Rotterdamsch Leeska binet, beeft een belangrijk onderhoud plaats gehad over de grondwet in het algemeen en de Nederlandsehe grondwet in het bijzonder. Vooral werd gewezen op de noodzakelijke veranderingen, in de grondwet op grondwettige wijze in grondwettigen geest te brengen. De gebreken warena de

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1