N°. 1892. Woensdag 18 April. A 18 Binnenlandse!) Nieuws. LEIDSGH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/"0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; u. 16 ro„ 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poatbusliohtingeo aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s namidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags.Oo»t-Indisobe Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.We»t-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebeituur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemees er en tVethoudersMaandag en Donderdag te 11 in en Commissie van FabricageWoensdag te 12 uren. 'BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uren;der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luien en van 36 uren; van's-Rijks Oireote Belastingen, Maandag, Diusdag, Woensdagen Donderdag van 9—9 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van de Eikenkroon den luitenant ter zee lste klasse C. A. L. H. baron van Heeckeren, kommt. van Z. M. stoomschip Cy cloop. Naar men verneemt heeft Z. M. de Koning Mgr. L. Oreglia di St. Stefano, laatstelijk apostolisch internun tius van den H. Stoel bij het Nederlandsche hof, benoemd tot Ridder-Grootkruis van den Ned. Leeuw. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. bel. en acc. te Veenendaal c. a. den heer H. Geerligsthans te Oude- water c. a te Wijchem c. a. den heer J. C. E. Salathans te Woudenberg, en te Vlijmen c. s. den heer T. H. Lude- wig, eervol ontslagen controleur der dir. bel. en het kadaster te Drenthe. HH. MM. de Koning en Koningin, benevens Z. K. H. de Prins van Oranje, zijn Maandag middag te 12 uren van HD. verblijf te Amsterdam in de residentie teruggekeerd. Aan het station werd de Koninklijke familie opgewacht door Z. K. H. Prins Alexander, vergezeld van HD. gouverneur en den jongenheer van Hogendorp. De Tweede Kamer der Staten-Generaal is thans bij eengeroepen tot hervatting van hare werkzaamheden tegen Dinsdag a. s. 24 dezer des Damiddags te 2 uren. - Onder presidium van den hoofdintendant, chef bij bet bureau der militaire administratie bij het Dep. van Oorlog, zullen den 7den der volgende maand de vereischte exameus aanvangen van de onder-officieren der verschillende wapen- corpsen, dingende naar den rang van 2den luitenant-kwartier- meesleren 2den luitenant van administratie, kleeding en wapening. Als leden van die commissie zijn benoemd de intendant der 2de klasse in de 3de militaire afdeeling E. C. R. Boers; de kapitein kwartiermeester A. Dunnes van bet lste reg. vesting-artillerie; de kapitein W. B. Bunnik van het reg. grenadiers en jagers en de lste luitenant-kwar tiermeester C. L. E. C. Westerbaen Schmidt, zijnde deze laatste tevens toegevoegd als secretaris. In verband met de dit jaar te houden troepenver- eeniging te Millingen heeft de Minister van Oorlog bevo len om ook de troepen, welke zich niet naar genoemd Kamp begeven, gedurende het a. s. zomersaisoen in de gar nizoenenwaar zij zijn gestationneerdbijzondere practische oefeningen te doen houden. Maandag zijn de chefs der bureaux voor statistiek in de onderscheidene provinciën, daartoe door den Minis ter van Binnenlandsche Zaken opgeroepenaan dat Depar tement bijeengekomentot het behandelen van eenige on derwerpen van statistieken aard. Die bijeenkomst was Maandag niet afgeloopen maar zal gedurende eenige dagen worden voortgezet. Onder andere onderwerpen zullen worden be handeld; 1°. de bevolkingsregisters, namelijk of de op dat stuk bestaande Kon. besluiten aanvulling of wijziging be hoeven; 2°. de gemeente-verslagen; 3°. de provinciale ver slagen. Tevens zal worden overwogenwelke onderwerpen een jaarlijksche behandeling in de verslagen behoeven, en welke daarentegen voegzaam drie- of vijfjarig in de ver slagen kunnen worden opgenomen. Nopens de te 's Graveuhage op te richten vennoot schap: ude 's-Gravenhaagsche Vleeschhouwerij", verneemt men dat tot dusverre door 17 8 inschrijvers voor 567 aan- deelen ieder groot ƒ100, te zameu uitmakende 55,700, voorloopig is deelgenomen in het maatschappelijk kapitaal dier vennootschap groot ƒ100,000; dat dien ten gevolge een ontwerp van hare statuten aan de inschrijvers is toege zondenhetwelk in een op Donderdag den I9den April 1866 te houden bijeenkomst aan hunne goedkeuring zal worden onderworpen. Men verneemt dat de werkzaamheden aan den dezer dagen gecoDcessioneerden spoorweg van Amsterdam naar Rotterdam over Alfen eerlang een aanvang zullen nemen. De ingenieurs en anderen houden met den aannemer John Olivier York zich onledig met de vereischte uiibakeniugen en opmetingen, ten einde het voorloopig plan binnen den bepaalden tijd van vier maanden aan de hooge regeering ter goedkeuring te onderwerpen. Men gelooft te kunnen verzekeren dat de opening der volgende lijnen van den Staatsspoorweg spoedig kan wor den te gemoet gezien n.l de lijn van Hengelo naar Enschedé, op 1 Mei 1866 de lijn van Leeuwarden naar Groningen, op 1 Juni 1866 de lijn van Breda naar den Moerdijk, op 1 Juni 1866 de lijn van Venlo naar de Pruisische grens, omstreeks denzelfden tijd; de lijn van Deventer naar Zwolle, op 1 Augustus 1866; de lijn van Boxtel naar

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1