N°. 1891. Dinsdag 17 April. v Is 'V N A Binnenlandsch INieuws. DAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 in.; 3 u. 37 m.; 6 n. 16 m. 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochteud 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Portbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s namidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 26 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemees er en fF ethoudertMaandagen Douderdagte 11 men Commune van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uren. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4-7 uren der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 91 uien en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belastingeu, Maandag, Diusdag, Woensdagen Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot grootkruis der orde vau de Eikenkroon Jhr. H. Bicker, kolonel kommandant der dd. Schutterij te Amsterdam, en tot HL), adjudant in buiten gewonen dienst den eervol ontslagen luit. kolonel bij die Schutterij W. de Vos. Z, M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan den heer T. S. van der Ley, als notaris te Langweer, gemeente Doniawerstalen aan T. M. W. Els baron (Jollot d'Escury, als burgemeester der gemeente Barradeel. H. M. de Koningin beeft Zaterdag voormiddag de ope ning der bloemententoonstelling in het Paleis voor Volks vlijt bijgewoond en bij die gelegenheid ook de stroovlech- terij van meisjes en kinderen in de schilderijzaal bezichtigd. Des avonds was de Koninklijke familie in den Hollandscheu Schou- burg en Zondag voormiddag bij de godsdienstoefening in de Nieuwekerk onder bet gehoor van Ds. F. C. A. Pantekoek, die tot grondslag van zijn leerrede had 1 Cor. XV 5 4b, 55 5 6 en 5 7. De Minister van Justitie heeft goedgevonden aan den Rijksveldwachter-brigadier F. E. Hendriks en den Rijksveld wachter G. Brouwer, beiden van de brigage Woubrugge, zijne bijzondere tevredenheid over hun gehouden gedrag te kennen te gevenbij gelegenheid van een aldaar onlangs gepleegden diefstal van een paard uit eene weide daar zij zich bijzonder hebben onderscheiden door ijverige nasporing van den dader, ten gevolge waarvan deze in de gemeente Haar lemmermeer is aangehouden met inbeslagneming van het ontvreemde paard. De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Woensdag den 18den dezer niet plaats hebben. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben voor- loopig aangehouden de beslissing op het besluit van den 's-Gravenhaagschen Gemeenteraad tot het op beleening of pro longatie uitgeven van gelden uit de gemeentekas. De Gemeenteraad van Arnhem heeft thans bepaald dat de nieuwe plaatselijke directe belasting op de inkomsten naar de eigen aangifte der belastingschuldigen tot-geen hoo- ger bedrag zal geheven worden dan 40000 vermeerderd met ten hoogste 3 pCt. voor oninbare posten en bovendien 15pCt. voor suppletoire aanslagen voor minder dan twaalf maanden. Aanstaanden Donderdag, den 19 dezer zal in den Kon. Franschen Schouwburg te 's-Hage, op algemeen verlangen, wederom eene voorstelling worden gegeven van de opéra l'Africaine. Heden werd ten raadhuize te 's-Hage aadbesteed het leveren en stellen van een ijzeren hek voor het terrein van het Gasthuis. Daarvoor waren drie inschrijvingbiljetten ingekomen. De minste inschrijver was de heer D. A. Schret- len alhier, voor de som van f 1413,26. Vervolgens had de verpachting plaats voor den tijd van drie jaren 1°. van den Tol op deu Oud Scheveningschen weg; en 2°. van dien op den weg tusschen 's-Gravenhage en het Gemeente-Bad huis. N°. 1 werd ingesteld op f 40.000 en afgemijnd door den heer D. Romijn te 's-Hage voor de som van f 29.500 en N°. 2 werd ingesteld op 8000 en afgemijnd door den heer C. de Graaf te Katwijk binnen voor de som van /"6500. Prof. Vetb alhier heeft in een vergadering van het Indisch Genootschap Vrijdag avond te 's-Hage in het locaal het Keizershof gehoudeneen uitstekende voordracht gedaan betreffende de uitbreiding van het Nederlaudsch ge zag in de buiteulaudscbe bezittingen, bepaaldelijk op Borneo. Die boeiende, onderhoudende en leerrijke rede deed hem de eenparige toejuiching der vergadering verwerven en lokte eene belangrijke woordenwisseling uit met de heeren Bleeker, Robidé van der Aa, vau Hoevell en van Swieten. Te 's-Hage werd Vrijdag avond in het locaal Diligentia eene algemeene vergadering gehouden van de in het vorig jaar opgerichte Vereeniging tot bescherming der dieren, on der het voorzitterschap van den heer Scheffer van Bleiswijk. Zij telt thans 613 leden en de eerste rekening sloot met een batig saldo van f 737235. Door hare bemoeiing was in de 's-Gravenhaagsche politie-verordening een bepaling op genomen betreffende het mishandelen van dieren. Aan 16 agenten van politie, die zich in de handhaving vanditait. 108 onderscheiden hadden, werden geldelijke premiën ter be looning uitgereikt. De vereeniging van en voor Nederlandsche Industriëelen heeft door eene commissie den Minister van binnenlandsche zaken bekend doen maken met hare bedenkingen op de aan hangige wetsontwerpen tot regeling van het staatstoezicht bij de oprichting van fabrieken en bij het gebruik van stoorn- toesteilen. Geruimen tijd heeft de Minister zich met de com-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1