N°. 1883. Dinsdag 10 April. A°. 1 SiiG. Binnenlandsch Nieuws. '.7' LEIDSCH MGBLABr Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 n. 37 m.; 6 u. 16 a 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoeufabnek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 ra.;'s namidd. te 3 u. 35 m. javonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-lndisobe Landpost. Over Southampton, L en 17 i over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgermees er en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uien. - F resident der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uien.-D< Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der Plaatselijke Aooijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uren;der In- en Uitgaande Rechten en Aceijnzen dagelijks van 91 nren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft aan J. T. van den Berghop verzoek I eervol ontslag verleend als burgemeester der gem. Arcen en I Velden, ouder dankbetuiging van de in die betrekking be wezen goede dienstenen in zijn plaats benoemd G. J. Derckx, secretaris dier gemeente. Prins Frederik zal deze week niet met het hof te Amsterdam komen. Tegen Donderdag wordt een buitenge woon concert door de maatschappij Caecilia ingerichtdat met de tegenwoordigheid van H. H. M. M. den Koning en de Koningin zal vereerd wordenterwijl Zaterdag een groote gala-voorstelling in den stadsschouwburg zal gegeven worden, die H. H. M. M. ook zullen bijwonen. De verkiezing van den heer Boetmetselaar te Dord recht, tot lid van den gemeenteraad aldaar, heeft in die stad veel opzien gebaard. De man was sinds jaren telkens candidaat gesteld en laatstelijk drie achtereenvolgende kee- ren in herstemming, tot dat eindelijk de zege de velerlei ijverige pogingen heeft bekroond. De burgemeester van Delftshavende heer Bruyu hfeeft verklaard wegens gezondheidsredenen zijn ontslag te willen vragen. De leden van den raad hebbenin overwe ging nemende al wat hij voor die plaats gedaan hadhem uitgenoodigd dit plan niet te verwezenlijken. De Gemeenteraad eener gemeente in Limburg heeft dezer dagen op advies van de plaatselijke schoolcommissie, doch in strijd met het gevoelen van den inspecteur van het lager onderwijs, een onderwijzer van een openbare school uit sijü betrekking ontslagen, omdat hij in bijzondere gesprek en, o. a. met den pastoor, denkbeelden had verkondigd, in strijd met sommige leerstellingen der Rooinsche kerk, en wer ken bezit van Rousseau en Ernest Reuan. Gedeputeerde Sta ten hebben den gemeenteraad uitgenoodigd dat besluit in te trekkenomdat de inspecteur daartoe niet had medegewerkt. De Gemeenterad heeft evenwel bij zijn besluit volhard, waarop Gedeputeerde Staten de vernietiging daarvan aan den Koning hebben voorgedragen. (De voordracht van den district-schoolopziener, niet van den inspecteur, is noodig tot het ontslaan van hoofd- en hulponderwijzers.) Donderdag 11. had te Well (Limburg) een voorval plaats, dat de noodlottigste gevolgen na zich had kunnen slepen. Omstreeks 2 uren 's-namiddags voer namelijk de veer man met drie passagiers met de veerboot naar de stoomboot, met het ongelukkig gevolg dat eerstgemeld vaartuig door het rad der stoomboot werd getroffen en daardoor ten on derste boven giüg twee passagiers geraakten in het rad der stoomboot en werden een of twee maal mee rondgedraaid één hunner, een dragonder, heeft zijn politiemuts en sabel verloren, terwijl zijn broek geheel verscheurd was; de twee anderen hadden zich aan de raderkast vastgeklemd en zijn zoo gered geworden. Gelukkig dat hierbij niemand het le ven verloren heeft. Plet was overigens een treurig schouw spel en onbegrijpelijk mag het heetendat de personen die met het rad hebben rondgedraaid, geen letsel bekomen hebben. Een zak geld, inhoudende ƒ400 is tevens verlo ren geraakt. Men moet met lof vermelden dat dadelijk twee bootjes van Well te water werden gebracht om de noodige hulp te verleenende reddingsboot van de stoomboot werd eerst afgelaten toen het te laat was. Uit de opgaven in de Staat-Courantbetreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de week, be ginnende den 25sten en eindigende den 31sten Maart, blijkt dat er in die week zijn aangetast 1303 aan de ziekte gestorven 258 afgemaakt 34, hersteld 71, aan het einde der week nog ziek 940 runderen, terwijl er sedert het begin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 43,953, aan de ziekte gestorven 15,698, afgemaakt 947 1 hersteld 16,805 en nog ziek 1979 runderen. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Vlissingen Ds. I. H. L. Roozemeijer, te Nieuw-Loosdrecht. Prof. Prins geeft in de //Kerkelijke-Courant" een kort, voorzichtig, maar toch opmerkelijk en veelbeteekenend ant woord op de vraag: wat het Koninklijk besluit van 9 Fe bruari jl. over het beheer der kerkelijke goederen beteekent, bedoelt en zal uitwerken? Het oordeel over dat besluit hangt samen met de wettelijke kracht, die men toekent aan een zelfstandige en eigenmachtige regeling van het beheerzon der medewerking van het Staatsgezag of vergunning van de kerkelijke Overheid. In verschillende dagbladen wordt van Lennep's laatste roman r/Klaasje Zevenster" besproken, en wel het meest dat onderwerp, 't welk betrekking heeft tot haar verblijf in een bordeel. Zeer juist is de vraag, die het bestaan eener wet

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1