N°. 1884. Maandag 9 April. Binnenlandsch Nieuws. LG1D8CH DMB Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4 regels 0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 ra. 9 o. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poftbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s uamidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Ooit-Indisohe Landpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlti-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30m.av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 nren.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uren;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnzen dagelijks van 91 uren en van 36 uren; van'«-Rijks Directe Belastingen, Maandag Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot lid der commissie van ad ministratie over het burgerlijk en militair huis van verzeke ring te Maastricht den heer A. Nierstraszpartikulierwo nende te dier stede; tot auditeur militair in de 3de mili taire afdeeling Mr. M. S. Pols, advocaat te 's-Gravenhage. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dinsdag 10 April niet plaats hebben. In de zitting der Eerste Kamer van heden Zaterdag zijn met algemeene stemmen aangenomen de wetsontwerpen betreffende verhooging van Hoofdstuk III B. der Staatsbe groting van 1865 de goedkeuring van het traktaat met België, tot bekrachtiging eener provinciale belasting in Gro ningen tot onteigening voor een schoolgebouw in de ge meente Leek en tot nadere bepalingen omtrent den accijns op het geslacht. Maandag aan de orde de definitieve vaststelling der be grooting voor Financiën 1866 tot verhooging der som voor de ziekte onder het rundvee en tot afwijking der regels voor plaatselijke belastingen. Uit 's-Hage wordt bericht dat de Minister van Bin- nenlandsche Zaken de vervaardiging van een ontwerp voor een Paleis voor de Staten-Generaal thans heeft opgedragen aan de heeren KoseMetselaar en Godefroy. Men zegt dat de Minister van FinanciënMr. P. P. van Bosse, plan heeft zijn departementsbureaux te hervor men en te vereenvoudigen, zoodra door de Eerste Kamer der Staten-Generaal zijn begrooting voor 1866 is aangenomen. Te 's-Hage schijnt tegenwoordig het tooneel te moeten zijn van diplomatieke dieven, namelijk dieven, die het vooral °P de diplomaten gemunt hebben. Nadat men eerst tweemaal een diefstal had beproefd ten huize van den secretaris der Fransche legatie, waaromtrent door den Franschen gezant zelfs officiëel een nota aan onze regeering is ingediend, heeft men Donderdag nacht getracht ten huize van den Minister van Buitenlandsche Zaken inbraak te plegen. Bij de Tentoonstelling der Kon. Nederl. Maatschappij tot aanmoediging van den Tuinbouw, die te 's-Gravenhage dezer dagen wordt gehoudenzijn o. a. toegekend een zilv. medaille aan den heer F. W. Meijer alhier voor 6 Tropae- olum Tricolor in bloei, één zilv. medaille aan den heer D. A. Sala voor de schoonste verzameling van tuinsieraden. Keeds is gemeld dat er een verandering is gebracht in de kleeding bij het wapen der cavalerie. Wij kunnen d?aromtrent nog het volgende mededeelen: Elk der voorzij den van den kraag der attilla (die gedragen zal worden in de plaats van den rok met epauletten) voor de officieren zal voorzien zijn van gouden sterrenter grootte als die op de epauletten der generaals; voor den 2den luitenant en den majoor één in het midden; voor den lsten luitenanten den luitenant-kolonel twee naast elkanderen voor den ritmees ter en den kolonel één in het midden en daarachter twee boven elkander. Voor de ritmeesters en luitenants-adjudan ten is de eerste ster van zilver. Voor de hoofdofficieren i3 de kraag in zijn geheel belegd met zilver galon. De soort en het getal der kwasten voor de officieren is aldus bepaald voor kolonelvier zilveren kwasten van bouil lons, twee aan twee boven elkander; voor luit.-koloneltwee zilveren en twee gouden kwastenals vorenvoor majoor drie zilveren kwasten als voreneen boven en twee onder voor een ritmeester, twee zilveren kwasten als voren, naast elkander; voor lsten luitenant, drie zilveren kwasten van torsade, een boven en twee onder; voor 2den luitenant, twee zilveren kwastennaast elkander. De patroontasch van zilver voor de officieren vervalt en wordt vervangen door een van verlakt zeehondenvel. Eveneens wordt de tegen woordige patroontaschbandelier voor de officieren in groot en klein tenue vervangen door een van verlakt zeehon denvel. Donderdag zijn voor de provinciale commissie te Haar lem van de 27 candidaten voor den rang van hulponder wijzer 10 als zoodanig na afgelegd examen toegelaten. De 22ste algemeene vergadering van het Nederlandsch Onderwijzers-genootschap zal dit jaar gehouden worden te Deventer van den 18den tot den 20sten Juli. Zij zal wor den voorafgegaan door een rede, te houden door Mr C. L. Kniphorst, schoolopziener in het 2de district van Drenthe. Te Meeden is den 2den een woning afgebrandwaarin 4 gezinnen, 21 personen, huisvesting hadden. Al hun goed is vernield door de vlammen. Uit Harlingen schrijft men dat daar op Goeden-Vrij- dag in den namiddag de zon zich van tusschen de wolken ver toonde met twee heldere bijzonnendie door een bleekroode

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1