N°. 1882. Vrijdag 6 April. A0, ft 866. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Hoogezand J. A. Hooites, en den 2den luit. P. G. Maas Geesteranus van het 4de reg. drag, op non-activiteit ge- Jteldin afwachtiog dat omtrent hem nader zal worden be schikt. De audiëntie van den Minister van Marine ad interim zal op Vrijdag den 6den, en die van den Minister van Binnenlandsche Zaken op Zaterdag den 7den April aan staande niet plaats hebben. De Commissaris des Konings in de provincie Zuid- Holland heeft den 2den dezer aan heeren Burgemeesters der gemeenten in deze provincie de volgende circulaire ge richt //In navolging van mgne ambtvoorgangers verleende ik des Maandags van elke week audiëntie aan de autoriteiten en bijzondere personenweike mg in mijne betrekking wensch- ten te spreken. //Het is mij echter voorgekomen dat een andere dag voor velen wenschelgk is, en dat het verleenen van audiëntie op denzelfden dag waarop de heer Minister van Binnenlandsche Zaken voor het publiek is te sprekenden belanghebbenden welke den heer Minister en mij over hetzelfde onderwerp wenschen te onderhoudenhet ongerief eener dubbele reis zou kunnen besparen. Ik heb daarom, te beginnen met den ?deD April e. k., den Zaterdag bepaald tot het verleenen van audiëntie, welke des voormiddags te II uren zal aan vangen." De Minister van Binnenl. Zaken heeft aan de vennootschap van den Leidschen Stoombootdienst Volharding concessie ver leend voor den dienst van Vrouwenakker naar Amsterdam vice- versaterwjjl weldra die verleend zal worden voor den dienst van Leiden Haar Gouda vice-versa. Met het eind van April zal de Stoomboot voor den eerst- genoemden diensten in Ibet laatst van Mei die voor Leiden uaar Gouda gereed zijn. Zij worden gebouwd op de werf van den scheepsbouwmeester M. van der Kuyl aan het Slik kerveer de ketels en mncbineriën worden vervaardigd in fabriek van den heer van der Schuyt te Amsterdam. Er bestaat dus een gegrond vooruitzicht dat in den zomer Iwee nieuwe diensteu in de vaart komenvoor de binnen- l«ndsche gemeenschap van groot belang. Bg de ter aarde bestelling van hel stoffelijk overschot van den oud-Minister Mr. F. A. baron van Hallheeft eerst Baron Schimmelpenninck van der Oije hulde gedaan aan 'n-mans verdiensten op staatkundig gebied; vervolgens Ds. Ruitenschild zijn godsdienstige waarde in enkele trekken doen kennen en ten slotte de hoogleeraar H. C. van Hall een woord van dank namens de bloedverwanten gesproken voor de buitengewone belangstelling bg die gelegenheid betoond. De heer Thorbecke is Dinsdag avond per stoomboot de Prins van Oranje te Zaandam aangekomen en aldaar af gehaald door den heer B. Kaars Sijpesteyn te Krommenie, ten wiens huize hij eenige dagen zal vertoeven. Naar men verneemt, is de persoon van L. W. Mulder tegen het arrest van het prov. gerechtshof in Zuid-Holland, waarbg bij i8 veroordeeld tot de doodstraf, in cassatie ge komen. Dinsdag is te Amsterdam nabij de Leidsche poort een aanvang gemaakt met het doen der opmetingen en uitbake- ningen van de nieuwe spoorweglijn van Amsterdam naar Rotterdam via Alfen. Onlangs is het definitieve waarborg kapitaal ad ƒ350,000 gestort ten behoeve der Maatschappij, die deze zaak spoedig en met energie zal ondernemenen waarvan het tot stand komen een zeer belangrijken invloed zal uitoefenen op het onafhankelijk spoorwegverkeer, vooral in verband met het meer en meer voltooien der Staatsbanen. Door een fabrikant in koperwerken te Groningen den heer C. Wieringa, is, ten aanzien van de water-, zuig en perswerktuigen een uitvinding gedaan die vooral op de constructie van brandspuiten van grooten invloed kan zgn. Tot nu toe geschiedt het pompen namelijk door een op en neergaande beweging. Volgens het stelsel van den heer Wiarda zal die op- en neergaande beweging door een draai ende vervangen worden en, naar men zegt, zou dit ten gevolge hebben, dat een brandspuit, waar anders een twin tigtal personen hunne krachten aan moesten besteden nu door twee personen kan worden bediend. Te Deventer hebben zich 175 jongelieden aangemeld op een openbare oproepingwaarbij aan ouders en voogden bericht werd dat hunne zonen en pupillendie den leeftijd van 12 tot 15 jaren bereikt hebben, kosteloos onderricht konden ontvangen in het exerceerenwaartoe een officier van de schutterg zich bereid had verklaard, die zich jaren ach- LEIDSCIi DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, an kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 't-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 o. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 a. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen, 5 u.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbualiohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 10 a. 50 m.;'s namidd. te 8 u. 35 m. 'savonds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 n. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 28; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rgkc-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren 's av.8poorweg-Telegroaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethoudert. Maandagen Donderdag te 11 uten. Commune van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrgdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 aren. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 men. Kantoor der Plaatselijke Aeoijnzen, dagelijks van 82 uren en Van 4—7 uren;der In- en Uitgaande Reohten en Aoeijnzen dagelijks van 9—1 oren en van 36 uren; van'a-Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 98 uren. van Zegel, Registratie dagel\jks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1