Buitenlandsch Nieuws. Geveilde Perceelen. Advertentiën. ARGEiW CHRISTOFL.E. Goud» en Zilversmeden Leiden, 3 April 1866. sinds Februari aangesteld, is hier nog niet compleet; wo ningen zijn dan ook bijna niet te krijgen de heer Rein- ders bewoont een klein huis in onze nabijheid het eenige dat in gansch Tilburg disponibel was. 't Is nu eindelijk bepaald dat de ateliers voor den dienst op de zuiderlijnen van den Staatsspoorweg hier zullen ge vestigd worden; ook krijgen we hier, wanneer de lijn Turn hout—Tilburg gereed ishet kantoor voor de in- en uit gaande rechtenwatvoor een gemeente als de onzeeen belangrijke aanwinst mag genoemd worden. Naar wij vernemen, bestaat er plan om buiten de Hoo- gewoerdspoort dezer stad een tweede broodfabriek op te richten. De Vereeniging tot instandhouding en bevordering van den bloei der binnen Leiden in 185 6 gevestigde Kweek school voor Zeevaart hield heden Dinsdag in het gebouw der instelling hare jaarlijksche algemeene vergadering, waarop afgevaardigden der verschillende binnen dit Rijk ijverig werk zame sub-commissiën en eenige leden uit Leiden tegenwoor dig waren. Nadat Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlan den eere-voorzitter der Vereeniging was aangekomen en eenige oogenblikken met HD. adjudant Antzenius in de bestuurderskamer had vertoefdbegaf zich de commissie in de vergaderkamer met Z. K. H., die de vergadering opende en de verdere leiding opdroeg aan den voorzitter Ds. A, Rutgers van der Loefif. Met warme taal schetste deze daarop den oorsprong de ontwikkeling, de vestiging en den toestand der kweekschool met al haar zorgen, moeiten, bezwaren en verrassende en ongeduchte lotgevallen gedurende het afge- loopen tien jarig tijdvak van haar bestaan. Met levendige verven teekende hij de geboorte, den levensduur, de voeding en de bestemming van den door hem met nog twee andere overleden oprichters gekweekte plantwier doel en de strek king, wier nut en omvang nog meer moest worden gekend, begrepen en gewaardeerd. - Met gespannen aandacht en blijkbare belangstelling werd deze openingsrede, die wel in druk verschijnen zal, aangehoord. De thesaurier, Mr. C. W. Hubrechtgaf daarop een verslag van den toestand der geld middelen terwijl aan de HH. de Jhr. van der Goes van Naters uit Delft en D. Hartevel uit Leidenhet nazien van de rekening over 1 8 65 werd opgedragen, van welk besluit zij zich kweten in de pauzenwaarin de kweekelingen in de gelegenheid werden gesteld proeven te geven van hunne vorderingen in het zingenin de behandeling van het ge weer en verdere oefeningen van hun vak. - Na de pauze werd op het gunstig verslag der Commissie de rekening over 1S6 5 goedgekeurd de nieuwe statuten en reglementen in beraadslaging genomen en vastgesteld, voor aangenaam ver klaard de benoeming van onzen stadgenoot de luit. ter zee lste klasse de Bruyn Kops tot tijdelijk lid der Commissie en tot gewoon lid dier Commissie, in plaats van Mr. S. Ie Pooledie buiten staat was zich nu verder met die taak te belastenbenoemd den heer D. Hartevelt. Na de gewone rondvraag nam Z. K. H. Prins Hendrik het woordom in hartelijke bewoordingen zijn hooge be langstelling te kennen te geven in de Kweekschool en zijn vurige wensch uit te drukken voor haar bloeimaar vooral voor de steeds toenemende belangstelling en het lot van den zeeman, in de roem van Neêrlands zeemacht en in al wat strekken kan om die tot van nationale kracht ook onder den minderen stand in eereen uitbreiding te doen winnen. - De vergadering ging daarop uiteen, terwijl Z. K. H. met HD. adjudant naar 's-Hage terugkeerde. De arrondissements-rechtbauk alhier heeft bij interlo cutoir vonnis voorloopig uitspraak gedaan in de aanhangige zaak tusschen de armbesturen der verschillende godsdienstige gezindheden ten aanzien der verdeeling van de nalatenschap van wijlen Mej. G. D. A. van Lelyveld. De rechtbank heeft partijen opgelegd het bewijs van hoeveelheid en den aard hunner bedeelden - niet geldig achtende de statistiek in de gemeenteverslagen opgenomen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zon dag des namiddags te 5 uren 47°, des avonds te 8 uren 44°, te 10 uren 40L Maandag morgen ie 5 uren 40°, te 8 uren 44°, 's middags te 12 uren 50°, 's namiddags te 4 uren 50°. te 5 48°, te 8 uren 43°, te 10 uren 39°. Dinsdag morgen te 5 uren 36°, te 8 uren 43°, 's namiddags te 12 uren 60°, te 4 uren 47. Eerlang zal te Brussel een congres van vrijmetselaars worden gehoudenwaarin de vraag zal worden behandeld of de orde aan een persoonlijken God gelooft. De berichten ten aanzien der spanning die tusschen Oostenrijk en Pruisen heerscht, zijn gunstiger vooral wat de vredelievende gezindheid van Oostenrijk betreft. Pruisen zal hoogstwaarschijnlijk weldra de oondsstaten en de bevol kingen oproepen tot het vormen van een nationaal Duitsch parlement bij rechtstreeksche verkiezingen. Als hoofdpunten worden gesteld: 1°. het opperbevel van Pruisen over de troe pen van Noord-Duitschland2°. kustversterking onder Prui- sens leiding; 3°. het Noord-Duitsche consulairwezen in Prui- sens handen4°. Pruisen heeft de diplomatieke vertegen woordiging der Noord-Duitsche Staten in het buitenland. De gewone jaarlijksche uitdeeling van liefdegaven had met Witten-Donderdag te Londen op Whitehall plaats. Het aantal deelhebbers aan de Koninklijke milddadigheid komt met Hr. Ms. leeftijd overeenzoodat thans zeven en veertig oude lieden van beider kunne er van genoten. De bisschop van Oxford fungeerde als aalmoezenier en alles geschiedde met de te dier gelegenheid gebruikelijke plechtigheid. Tevens echter hebben deze week een duizendtal behoeftigen onder stand van de Koningin ontvangen. OFFICIE E E MIEtl W S. Eerste Huwelijks-afkondiging te Leiden1 April 1866. Josephus Cornells Sanders, jm. 29 j. en Erancisca Johanna Teunissen, jd. 28 j. - Jacobus Antonius Laurentius Pes- kens, jm. 24 j. en Michelina Geertruida Reidingerjd. 26 j. - Jacobus Adriauus Uljee, jm. 42 j. eu Elisabeth Beu kers, jd. 21 j. - Willem van der Vlist, jm. 24 j. en Ca- rolina Wilhelmina Verbeek, jd. 24 j. - Dirk Pieter Lancel, jm. 24 j. en Hendrika Josina Moonenjd. 29 j. - Mach- nus van der Lof, jm. 22 j. en Johanna Buitendijkjd. 23 j. - Isaak Heemskerk, jm. 24 j. en Johanna Meerburg, jd. 25 j. De gehouden verkooping ten overstaan van den notaris P. Muller, aan den burg alhier, op Zaterdag den Sisten Maartvan N°. 1. Een huis, erf met tuin en schuurtje, genaamd ziDuivenbode", gelegen aan de Steer.schuurWijk IV, N°. 85 7. Kooper den heer Mr. K. J. F. C. Kneppelhout van Sterkenburg voor ƒ4000. N°. 2. Een hui3 en erf, aan de zuidzijde van de Lan- gegracht, Wijk V, N°. 699. Kooper M. S. Reijst voor ƒ401. N°. 3. Een dito, aan de noordzijde van de Langegracht, Wyk V, N°. 724. Kooper J. Christiaanse voor 810. Gevoelig voor de bewijzen van hartelijke deelneming, haar door velenzoo binnen als buiten deze Stadbetoond bij het overlijden van haren Echtgenoot, betuigt Mevrouwde Wed. D. TIEBOEL SIEGENBEEK daarvoor haren opregten dank. Op een Handelskantoor buiten Leiden iéj. wordt IEMAND verlangd om bij boeken te houden. Adres Lett. RL Rï. Bureau Leidsch Dagblad. Ch. CHRISTOFLE van Parijs heeft de eer te berigten, dat zijn representant C. ABER'JROMBIE met de elegante Monsters der zoo gunstig bekende Orfèvrerie Christofle we der alhier is gelogeerd in het Hotel Verhaaff, Breedestraat tot 7 April UEd. beleefdelijk ter bezigtiging uitnoodigende. kunnen werk bekomen op de Kon. Ned. Fabriek te Voor schoten.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 2