N°. 1878. Zaterdag 31 Maart. A°.\I Binnenlandsch Nieuws. - -ifh LE1DSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 o. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'3 oamidd. te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks vaD 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en. WethoudersMaandag en Donderdagte 11 uten. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - F resident der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie ia open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4-7 uren;der £n- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van'a-Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, ven 94 uren. UITHOOFDE VAN HET PAASCHFEEST ZAL MAANDAGAVOND DIT BLAD NIET WOEDEN UITGEGEVEN. Z. M. heeft, met ingang van 1 Mei aanstaande, be noemd tot inspecteur van den waterstaat den inspecteur F. W. Conraden aan den inspecteur van den waterstaat H. P. Fgnje van Salverda toegekend den personeelen titel van hoofdinspecteurbenoemdtot inspecteur van den water staat den hoofdingenieur 1ste kl. J. A. Beijerincktot hoofd ingenieur van den waterstaat 1ste kl. den hoofdingenieur 2de kl. Jhr. J. Ortt van Schonauwen, en der 2de kl. den ingenieur 1ste kl. J. F. Augier; tot ingenieur vau den water staat 1ste kl. den ingenieur 2de kl. A. L. de Bruyn Kops, en der 2de kl. den adspirant-ingenieur A. van Hooff; tot adspirant-ingenieur van den waterstaat P. W. van der Sley- dentot dusver surnumerair bij den waterstaat. Z. M. heèft, met ingang van 1 Mei e. k., den dienst van hoofdingenieur in het 3de district (Drenthe) opgedragen aan den hoofdingenieur in het 1ste district (Groningen)en den heer P. Koek, hoofdingenieur 2de kl., eervol uit die be trekking ontslagenonder dankbetuiging voor de diensten den lande bewezen. Bij Zr. Ms. besluit is aan P. A. Barnouw, op zijn daartoe gedaan verzoekeervol ontslag verleend uit zijn betrekking van commissaris van politie te Enkhuizen. Z. M. heeft den lsten luit.-adjud. C. C. L. de Gee, van het 2de reg. inf., in zijnen rang van den lsten luit., voor den tijd van 5 jaren bij het wapen der inf. van het leger in Oost-Indië gedetacheerd. De audiëntien van den Minister van Justitie en van den Minister van Koloniën zullen op Woensdag, 4 April a- s., niet gehouden worden. - Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is, met ingang van 1 Mei e. k., tot surnumerair bij den waterstaat benoemd F. van Wageningeu Jz., kweekeling bij de voormalige Koninklijke Academie te Delft. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Za ken is, met ingang van 1 Mei e. k., opgedragen: de dienst Tau den waterstaat in de 2de inspectie te 's-Gravenhage aan den inspecteur J. A. Beijerinckde dienst van hoofd ingenieur in het 10de district (Zuid-Holland) aan den hoofd ingenieur F. Angie, en de dienst van den waterstaat "in het 3de district (Drenthe) aan den hoofdingenieur in het lste district (Groningen) Jhr. J. R, T. Ortt. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bij be schikking van den 27sten dezer aan Mr. B. G. A. Pabst en andere onderteekenaren van het adresin zake de veeziekte ingezondennamens den Koning dank betuigd voor de in dezen getoonde belangstelling, en de verzekering gegeven dat Z. M. de ingezetenen en plaatselijke en provinciale auto riteiten zooveel mogelijk zou ondersteunen in hetgeen tot we ring der veeziekte en de gevolgen van die kon worden ge daan. Met diep leedwezen vermeldt mendat Donderdag avond in byna 7 5jarigen ouderdom is overleden Z. Exc. Mr. Floris Adriaan Baron van Hall. Hij was den 15den Mei 1791 te Vianen geboren. Gepromoveerd aan de Leid- sche Hoogeschool heeft hij gedurende vele jaren met goed gevolg als advocaat bij de rechtscollegiën te Amsterdam ge- praktizeerd. In dien tijd werd hij benoemd tot lid der Sta ten van Holland. Den lsten April 1842 trad hij op als Minister van Justitie, tot welke betrekking hij door Z. M. Koning Willem II werd geroepen. Van 1844-1847 bekleedde hij eerst tijdelijk, daarna definitief, de betrekking van Mi nister van Financiën. Als zoodanig bracht hij tot stand den grooten maatregel tot herstel van 's-Rijks Financiënen voerde hij uit den maatregel der conversie van de Nationale Schuld in minder rentegevend papier. In 1848 trad hij op als lid van de dubbele Tweede Kamerbijeengeroepen tot behandeling van de ontwerpen tot herziening der Grondwet. In 1849 werd hij gekozen tot lid van de Tweede Kamer voor het hoofdkiesdistrict Amsterdam. In 1853-1856 be kleedde hij op een waardige wijze de betrekking van Mi nister van Buitenlandsche Zaken. Als zoodanig bracht hg niet weinig bij tot handhaving van het stelsel van strikte onzijdigheid in den Krim-oorlog. In 185 8 werd hij op nieuw tot lid van de Tweede Kamer gekozen en nu wel voor het hoofdkiesdistrict Hoorn. Eindelijk in LS6 0 werd hij wederom tot de betrekking van Minister van Financiën geroepen, welke functiën hij tot 23 Februari 1861 bleef vervullen. Gedu rende dit laatste tijdperk van zijn Ministeriëele loopbaan bracht hij den gewichtigen maatregel tot den aanleg der

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1